مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

شهرداری‌ها و دهیاری‌ها / برگزیده
کد مطلب : 43867
تاریخ انتشار : پنج شنبه 05 بهمن 1396
ساعت : 10:09

شورای شهر کرمان انجام هر گونه فعالیت غیر ضابطه ای را برنمی تابد


مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس شورای اسلامی شهر کرمان گفت : علنی برگزار شدن تمامی نشست های شورا نشانگر این موضوع هست که شورا انجام هر گونه فعالیت غیرقانونی و غیر ضابطه ای را بر نمی تابد .

مازندشورا:محمد فرشاد شامگاه چهارشنبه در نشست خبری پس از صحن علنی شورای اسلامی شهر کرمان افزود: 
وظایف شورا و وظایف حاکمیت و دولت در برابر شورا کاملا روشن است و قانون به‌ صراحت در خصوص اقدامات از سوی دستگاه به مصوبات شوراهای اسلامی شهر و روستا را تشریح کرده است.
وی ادامه داد:ما مدافع حقوق مردم هستیم و بنای کارمان را ضابطه مندی قرار داده و برای اینکه جای هیچگونه ابهامی نباشد نشست های شورا به صورت علنی برگزار می شود. 
فرشاد همچنین با اشاره به صحبتهای یکی از مسئولان در خصوص سن بالای برخی اعضای شورا و شهرداری کرمان که در فضای مجازی این روزها انعکاس یافته هم گفت : به نظر من فردی که صحبت و بیان او در جامعه مهم است باید بدور از هر گونه ابهام گرایی به صورت روشن منظور خود را بیان کند ،ضمن اینکه سن بالا هم مانعی برای توسعه ایجاد نخواهد کرد.
رئیس شورای اسلامی کرمان هم پیرامون وضعیت پروژه های شهر کرمان گفت :شورا تصویب کرده است ماهانه 40 میلیارد ریال به قرارگاه خاتم ‌الانبیا به عنوان پیمانکار برخی پروژه های شهر کرمان داده شود و پروژه‌ های عمرانی که به عنوان زیرگذر، روگذر یا پل اجرا می‌ شود تمامی این ها از محل درآمدهای شهرداری و در چارچوب بودجه شهرداری است .
وی افزود:البته هزینه‌ هایی از سوی دولت در پروژه های عمران شهری کرمان شده است اما پروژه‌ های زیرگذر و روگذر هیچ اعتبار دولتی دریافت نکرده اند چرا که اگر بخواهند اعتبارات دولتی به این بودجه‌ ها داده شود باید با سازمان برنامه ‌و بودجه مکاتبه شود و ذیحساب استانداری در جریان امور قرار گیرد و در مجموع فرایند زمان بری باید طی شود که موجبات کندی کار را بدنبال خواهد داشت . 
فرشاد در پاسخ به این پرسش که آیا درخواست جدید از سوی قرارگاه خاتم ‌الانبیا (ص) برای پروژه جدید هم شده است گفت: خیر درخواست جدیدی نشده است. 
وی افزود: قرارگاه سازندگی خاتم‌ الانبیا تعهد کرده تا روز نخست دیماه پروژه چهارراه ولیعصر (عج )به بهره ‌برداری می ‌رسد و پس از آن هم پروژه ‌های دیگر در تاریخ معین به بهره ‌برداری می‌ رسند. 
رئیس شورای اسلامی کرمان اظهار کرد: واگذاری هر پروژه به یک پیمانکار طبق قانون انجام خواهد شد و ممکن است پیمانکاران متعددی اعلام آمادگی کنند و در نهایت با طی فرایند قانونی پیمانکار انتخاب می ‌شود. 
وی گفت: در هر صورت مجموعه پروژه‌ هایی که خاتم ‌الانبیا و دیگر پیمانکاران بر عهده ‌دارند خود را ملزم می ‌دانیم برای اینکه سرمایه و هزینه‌ ای از مردم هدر نرود پروژه به اتمام برسد و اگر قرار شد پروژه جدیدی در آینده کلید بخورد بر اساس قانون انجام می ‌گیرد. 
فرشاد همچنین در پاسخ به سئوال خبرنگاران در خصوص اطلاعاتی که بر روی تابلوهای مشخصات پلها درج‌ شده با ابهاماتی همراه است و این طور نشان می دهد هزینه ‌های پروژه ‌ها از سوی دولت تامین می‌ شود ،افزود: مالیات بر ارزش ‌افزوده بر عهده دارایی گذاشته که 9 درصد است و سه درصد آن به شهرداری ‌ها اختصاص داده می شود، مالیات به حساب خزانه می ‌رود اما مالیات بر ارزش‌ افزوده به نسبت جمعیتی که شهرها دارند بین شهرداری ‌ها تقسیم می ‌شود و باید به شهرداری بدهند .
وی گفت: کمک دولتی باید در چارچوب قانون و از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ ریزی انجام شود و اینکه عوارضی خود شهرداری جمع‌ آوری می‌کند و یا زمینی می‌ فروشد کمک دولتی محسوب نمی ‌شود. 
رئیس شورای اسلامی شهر کرمان در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران مبنی بر وعده ‌های شورای اسلامی شهر کرمان در اتمام پروژه پل سیدی اظهار کرد: باید این پروژه از بن ‌بست بیرون بیاید و پیمانکار خلع ید نشود زیرا همین اقدامات اتمام پروژه را زمانبر خواهد کرد. 
فرشاد عنوان کرد: برای درآمدزایی هر شهر یک ظرفیت وجود دارد و اگر برنامه ‌ریزی دقیق نباشد و ناخواسته پروژه های تعریف شود عواقب خوبی برای شهر کرمان نخواهد داشت و اگر این شورا می خواست عوام ‌فریبی کند پروژه جدید تعریف می‌ کرد، می‌ خواهیم چهره شهر کرمان زشت نباشد و در همین رابطه به تعهد خود پایبند هستیم. 
رئیس شورای اسلامی شهر کرمان گفت: اگر اعضای ای شورا نگاه کارشناسی خود را در خصوص پروژه‌ ای اعلام می‌ کنند نباید جبهه ‌گیری کرد چرا که اعضا به عنوان منتخبان شهروندان حق ‌دارند نظرات خود را بیان کنند.


لینک کوتاه مطلب :
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است. تمامي حقوق محفوظ و متعلق به مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران ميباشد.
X https://sport45.site/