مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

شهرداری‌ها و دهیاری‌ها / برگزیده
کد مطلب : 48239
تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 فروردین 1397
ساعت : 18:30

مناسب سازی مبلمان شهری برای مبتلایان اوتیسم


مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قزوین گفت: تغییر و مناسب سازی مبلمان شهری متناسب با نیازهای تمام آحاد جامعه، به خصوص معلولان و مبتلایان به اختلال اوتیسم در دستور کار مدیریت شهری باید قرار بگیرد.

مازندشورا:مهدیه سادات قافله باشی روز چهارشنبه در همایش کودکان اوتیسم که در سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری قزوین برگزار شد، افزود: جامعه باید به اختلال اوتیسم، مشکلات و نیازهای مبتلایان این اختلال و خانواده های آنان آشنایی یابد.
وی اضافه کرد: مبتلایان به اوتیسم از نظر بهره هوشی تفاوت زیادی با افراد دیگر ندارند و به همین خاطر باید نیاز آنها نیز همانند سایر افراد مورد توجه جامعه و مسئولان باشد.
قافله باشی با اشاره به شرایط کودکان اتیستیک، گفت: با توجه به عادت ها و شرایط خاصی که این افراد، به خصوص در محیط های شلوغ دارند و نیز ضعیف بود حواس پنجگانه آنان، وسایل و تجهیزات شهری، از جمله در پارک ها باید برای آنها به گونه ای باشد که خطری آنها را تهدید نکند.
وی اضافه کرد: رنگ بندی محیط شهری، ایمنی وسایل بازی، مناسب سازی سرویس های بهداشتی، کف پوش نرم، شرایط استریل وسایل بازی و پخش موسیقی آرام بخش از جمله مواردی هستند که باید متناسب با شرایط این کودکان ارتقا یابد.
قافله باشی با بیان اینکه اگر شهر را برای تمام شهروندان می خواهیم این نوع کارها باید صورت گیرد، افزود: در این راستا نگاه تجاری از بیلبوردهای شهری رخت بربسته و آموزش و آگاه سازی شهروندان از بیماری ها و اختلالاتی چون اوتیسم مورد توجه اساسی قرار بگیرد.

منبع:ایرنا


لینک کوتاه مطلب :
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است. تمامي حقوق محفوظ و متعلق به مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران ميباشد.