مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10001 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 26 آبان 1395 -ساعت : 08:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن
۳۵ درصد از جمعیت شهری لرستان در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان خبر داد:

۳۵ درصد از جمعیت شهری لرستان در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند

مازندشورا: مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: ۳۵ درصد از جمعیت شهری این استان در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان لرستان، علی علیخانی عصر سه‌شنبه در جلسه ستاد بازآفرینی شهر پایدار با بیان اینکه حدود دو هزار هکتار بافت ناکارآمد و فرسوده در استان وجود دارد، گفت: بخشی از این میزان مربوط به بافت‌های ناکارآمد میانی، بافت‌های تاریخی و بخش دیگر مربوط به سکونت‌گاه‌های غیررسمی بوده که حدود ۳۵ درصد جمعیت شهری استان را در خود جای داده‌اند.

وی در ادامه افزود: حدود ۱۶ درصد مساحت شهرهای استان جزء بافت‌های ناکارآمد و فرسوده تشخیص داده شده که بخشی از مطالعات مربوط به آن‌ها انجام شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان اضافه کرد: با توجه به رویکرد محله محور به بازآفرینی شهری و به استناد ماده هفت الحاقیه سند ملی بازآفرینی شهری، دبیرخانه نسبت به انتخاب ۹ محله هدف در سه شهر خرم‌آباد، بروجرد و دورود در راستای اجرای برنامه‌های بازآفرینی شهری اقدام کرده است.

علیخانی با اشاره به اینکه تاکنون برای پنج شهر استان از قبیل خرم‌آباد، بروجرد، دورود، الیگودرز و کوهدشت مطالعات توانمندسازی سکونت‌گاه‌های غیررسمی تهیه شده است، گفت: در سه شهر خرم‌آباد، دورود و بروجرد پروژه‌های توانمندسازی آغاز شده است.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه برای پروژه‌های توانمندسازی پیش‌بینی شده اعتبارات ناچیزی تخصیص داده شده، از دستگاه‌های اجرایی می‌خواهیم که توجه ویژه‌ای به این مسئله داشته باشند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استان - بازآفرینی - بافت‌های - شهرسازی - لرستان - خرم‌آباد - مربوط - بروجرد - توانمندسازی - دورود - اینکه - ناکارآمد - فرسوده - جمعیت - پروژه‌های - علیخانی - مدیرکل - سکونت‌گاه‌های - غیررسمی - مطالعات -

نظر شما در مورد : ۳۵ درصد از جمعیت شهری لرستان در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها