مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10016 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 26 آبان 1395 -ساعت : 10:46

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تهران تحمل این همه گودبرداری عمیق را ندارد

معاون وزیر راه و شهرسازی:

تهران تحمل این همه گودبرداری عمیق را ندارد

مازندشورا: معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد «کلانشهر تهران تحمل این همه گودبرداری های عمیق را ندارد؛ هرچند این اقدام ها با هدف توسعه شهری انجام می شود».

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی پیروز حناچی در پنجمین همایش مهندسی ژئوتکنیک افزود: ما در شورای عالی معماری و شهرسازی نگران گودبرداری های عمیق در کلانشهرها و تهران هستیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: وجود گودهای عمیق در لایه های زیرین شهر تهران نگرانی های زیادی به وجود آورده است که در صورت بروز حادثه هیچکس پاسخگوی پیامدهای آن نیست.

دبیر شورای عالی معماری و شهرسازی یادآوری کرد: بین سال های ۹۰ تا ۹۲ برای ساخت بیش از ۱۴۰ ساختمان بزرگ در شهر تهران گودبرداری شد اما گودبرداری با این وضع و به صورت گسترده نمی تواند ادامه داشته باشد و با تعیین چارچوب های قانونی باید در این زمینه بازنگری کرد.

حناچی تاکید کرد هرگونه گودبرداری در شهرها در چارچوب های قانونی به ایجاد تعادل شهری نیازمند است و برای تعیین چارچوب های قانونی در این زمینه همکاری انجمن ژئوتکنیک و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ضروری است.

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی گفت: متاسفانه ما از لایه های زیرین شهر تهران اطلاعات کافی نداریم؛ در حالی که حفره های بزرگی در لایه های زیرین این شهر وجود دارد و باید بسیاری از ضوابط و مقررات را برای انجام پروژه های توسعه شهری به دقت رعایت کنیم.

وی تاکید کرد: حفره های فرونشست زمین در تهران همواره در شورای عالی معماری و شهرسازی بررسی می شود و بتازگی نیز نشست زمین در میدان قیام تهران در این شورا مطرح شده است.

به گزارش ایرنا، نوزدهم مهرماه امسال به علت نشت لوله انتقال آب و شکستن آن در میدان قیام فرونشست زمین رخ داد که یک مامور آتش نشان و یک کارگر ساختمانی در این حادثه جان خود را از دست دادند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرسازی - تهران - گودبرداری - معماری - زیرین - چارچوب - قانونی - معاون - شورای - میدان - زمینه - تاکید - فرونشست - حادثه - حناچی - ژئوتکنیک - گزارش - تعیین -

مطالب مرتبط با : تهران تحمل این همه گودبرداری عمیق را ندارد
نظر شما در مورد : تهران تحمل این همه گودبرداری عمیق را ندارد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها