مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10042 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 26 آبان 1395 -ساعت : 10:06

چاپ به اشتراگ گذاشتن
جزئيات مشاركت بانك آسيايی در اجرای پروژه‌های اقتصادی ایران/ موافقت ايران و چين برای بهینه‌سازی سکونت‌گاه‌های غیررسمی

در دیدار آخوندی با جین لیچون تشريح شد:

جزئيات مشاركت بانك آسيايی در اجرای پروژه‌های اقتصادی ایران/ موافقت ايران و چين برای بهینه‌سازی سکونت‌گاه‌های غیررسمی

مازندشورا: نحوه مشارکت بانک سرمایه‌گذاری زیرساخت آسیا (AIIB) در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های اقتصادی ایران در ملاقات وزیر راه و شهرسازی و رئیس این بانک مورد بررسی قرار گرفت.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایرنا وزیر راه و شهرسازی در این دیدار به تشریح برنامه‌های کشورمان برای توسعه بخش‌های زیرساختی در حوزه‌های هوایی، ریلی، جاده‌ای و نوسازی ناوگان در این بخش‌ها پرداخت و علاقمندی خود را برای استفاده از منابع مالی و اعتباری این بانک اعلام کرد.

وی یادآور شد که جمهوری اسلامی ایران طرح‌های زیادی در زمینه‌های فوق برنامه‌ریزی کرده و قصد دارد اجرای آنها را با استفاده از فاینانس موسسات مالی محقق سازد.

وزیر راه و شهرسازی کشورمان در این خصوص از روش‌های فاینانس BOT و BLT به عنوان روش‌های مورد نظر تامین مالی پروژه‌های مذکور نام برد.

«جین لیچون» رئیس بانک سرمایه‌گذاری زیر ساخت آسیا (AIIB) نیز با ابراز خرسندی از حضور وزیر راه و شهرسازی و هیات همراه در این بانک، به تشریح فعالیت‌ها و اهداف این نهاد مالی پرداخت و گفت که عمده فعالیت‌های این مجموعه مربوط به پروژه‌های زیرساختی است.

رئیس بانک سرمایه‌گذاری زیر ساخت آسیا (AIIB)گفت : که جمهوری اسلامی ایران یکی از اعضای هیات موسس این بانک است و این موضوع اهمیت زیادی برای دست اندرکاران بانک زیرساختی آسیا دارد.

وی همچنین یادآور شد که بانک AIIB آمادگی دارد نسبت به ارائه تسهیلات مالی به پروژه‌های اولویت‌دار ایران در حوزه زیرساختی پس از معرفی به این بانک اقدام نماید.

«جین لیچون» در عین حال امکان بهینه سازی سکونت‌گاه‌های غیررسمی و بافت‌های فرسوده ایران با ارائه تسهیلات توسط این بانک را امکان پذیر دانست که این پیشنهاد با موافقت وزیر راه و شهرسازی کشورمان مواجه شد.

دکتر آخوندی همچنین خواستار آن شد تا این بانک هیاتی را برای ارزیابی طرح‌های کشورمان به تهران اعزام کند تا مشخص شود از این بانک و کمک‌های آن به چه شکلی می‌توان برای طرح‌های مذکور استفاده کرد.

گفتنی است، بانک سرمایه‌گذاری زیر ساخت آسیا (AIIB) به ابتکار چین تاسیس شده که حدود ۵۷ عضو دارد.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از اعضای هیات موسس آن، هجدهم فروردین ماه سال ۹۴ به عضویت این بانک در آمد.

عضویت جمهوری اسلامی ایران در این بانک حرکتی در جهت تحقق اصول سیاست های اقتصاد مقاومتی مبنی بر استفاده موثر و کارآمد از ظرفیت های اقتصادی سازمان های بین المللی و منطقه ای همراه با نقش آفرینی روزافزون کشورهای در عرصه های اقتصادی منطقه ای تلقی می‌شود.

سرمایه اولیه بانک برای شروع کار نزدیک به ۵۰ میلیارد دلار برآورد شده است که تا مرز ۱۰۰ میلیارد دلار قابل ارتقا است./


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرسازی - کشورمان - زیرساختی - استفاده - اسلامی - جمهوری - پروژه‌های - لیچون - اقتصادی - طرح‌های - سرمایه‌گذاری - همچنین - اعضای - همراه - ارائه - تسهیلات - میلیارد - منطقه - عضویت - امکان - مذکور - زیادی - اجرای - تشریح - غیررسمی - سکونت‌گاه‌های - پرداخت - یادآور - روش‌های - موافقت - آخوندی - دیدار - عنوان -

مطالب مرتبط با : جزئيات مشاركت بانك آسيايی در اجرای پروژه‌های اقتصادی ایران/ موافقت ايران و چين برای بهینه‌سازی سکونت‌گ...
نظر شما در مورد : جزئيات مشاركت بانك آسيايی در اجرای پروژه‌های اقتصادی ایران/ موافقت ايران و چين برای بهینه‌سازی سکونت‌گ...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها