مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10057 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 26 آبان 1395 -ساعت : 20:37

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نیمی از ازدواج‌ها در مازندران در سال اول به طلاق می‌رسند

مدیرکل امور بانوان استانداری مازندران خبر داد:

نیمی از ازدواج‌ها در مازندران در سال اول به طلاق می‌رسند

مازندشورا: در سال‌های 93 ـ 94 حدود 270 هزار نفر از زوجین در شهرستان‌های استان آموزش دیدند که از نتیجه این آموزش‌ها در جامعه کاهش آمار طلاق در 6 ماهه نخست 95 بود که هر چند نتیجه آرمانی حاصل نشد اما تاثیر بسیار خوبی داشته است

مازندشورا: مریم جمشیدی عصر امروز در نشست بانوان فرهیخته و فعالان اجتماعی شهرستان بابلسر در سالن اجتماعات این فرمانداری اظهار کرد: از ابتدای آبان ماه امسال نشست با فعالان اجتماعی و بانوان فرهیخته در تمامی شهرستان‌های استان با هدف بهبود و رفع مسائل بانوان برگزار شده است.

وی افزود: در این نشست‌ها دو بحث ارتقای بنیان خانواده با موضوع طلاق و سلامت بانوان در کارگروه خانواده در  برنامه ششم در حال پیگیری است.
 
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران تصریح کرد: هم‌اندیشی با بانوان فعال می‌تواند نقش اثرگذاری در  موقعیت و جایگاه بانوان داشته باشد.

جمشیدی با اعلام اینکه 60 درصد بانوان مازندرانی تغذیه ناسالم و اضافه وزن دارند، گفت: آمار بالای بیماری‌های نظیر سرطان و بیماری‌های غیرواگیر در بانوان بسیار بیشتر از مردان است.

وی با بیان اینکه توجه به سلامت زنان در اولویت کار اداره کل بانوان و خانواده استان است، اظهار کرد: هیچ کشوری بدون آموزش نمی‌تواند ادعای پیشرفت داشته باشد.

مدیرکل امور بانوان استانداری مازندران با بیان اینکه کمیته آموزش کارگاه‌های آموزشی خوبی در شهرستان‌ها برگزار کرده است، گفت: در سال‌های 93 ـ 94 حدود 270 هزار نفر از زوجین در شهرستان‌های استان آموزش دیدند که از نتیجه این آموزش‌ها در جامعه کاهش آمار طلاق در 6 ماهه نخست 95 بود که هر چند نتیجه آرمانی حاصل نشد اما تاثیر بسیار خوبی داشته است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران با بیان اینکه دولت با توجه به کمبود اعتبارات در همه حوزه‌ها به ویژه در حوزه فرهنگی و اجتماعی دستاوردهای خوبی داشت، اظهار کرد: 46 درصد طلاق از نامزدی و در سال‌های اولیه زندگی مشترک روی می‌دهد.

جمشیدی افزود: استان مازندران پایلوت آموزش 10 هزار زوج جوان برای امر ازدواج شده است که آموزش لازم را فرا می‌گیرند.

وی با اشاره به بحث کارآفرینی بانوان اظهار کرد: قوانین دست و پا گیر تسهیلات به بانوان مرتفع شده و همه زنان می‌توانند از وام مشاغل خانگی با درصد سود پایین بهره‌مند شوند.

مدیرکل امور بانوان استانداری مازندران تصریح کرد: 6 شهرستان در استان پایلوت بازارچه تولیدات بانوان انتخاب شده است که بابلسر نخستین شهر در راه‌اندازی و افتتاح آن بود.


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بانوان - استان - خانواده - آموزش - استانداری - اظهار - مدیرکل - مازندران - اینکه - جمشیدی - اجتماعی - بابلسر - سال‌های - اولیه - سلامت - بیماری‌های - بسیار - نتیجه - زندگی - پایلوت - افزود - شهرستان - فعالان - می‌دهد - شهرستان‌های - برگزار - مشترک - فرهیخته -

نظر شما در مورد : نیمی از ازدواج‌ها در مازندران در سال اول به طلاق می‌رسند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها