مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10072 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 27 آبان 1395 -ساعت : 09:33

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بازدید وزیر راه و شهرسازی از مرکز کنترل ترافیک مترو پکن

در ادامه سفر به کشور چین انجام شد؛

بازدید وزیر راه و شهرسازی از مرکز کنترل ترافیک مترو پکن

مازندشورا: وزیر راه و شهرسازی در ادامه سفر به کشور چین از مرکز کنترل ترافیک مترو شهر پکن بازدید و با مسئولان آن گفتگو کرد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی کشورمان به مرکز کنترل ترافیک مترو پکن رفت و از نزدیک از بخش های مختلف این مرکز بازدید کرد.

خط اصلی (خط یک) متروی پکن در اکتبر ۱۹۶۹ همزمان با بیستمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین با ۱۶ ایستگاه و ۲۱ کیلومتر مسافت راه اندازی شد.

مترو کلان شهر پکن پایتخت چین هم اکنون ۱۵ خط دارد و مجموع طول خطوط آن بالغ بر ۵۰۰ کیلومتر است.

به گزارش ایرنا، در پایان این بازدید وزیر راه و شهرسازی کشورمان در ادامه سفر خود به چین، شهر پکن را به مقصد شانگهای ترک کرد.

قرار است در مدت حضور در این شهر وی و هیات همراه از مراکز و شرکت های مهم زیرساختی که در زمینه های شهرسازی و حمل و نقل جاده ای فعالیت دارند، بازدید داشته باشد.

وزیر راه و شهرسازی کشورمان روز دوشنبه ۲۴ آبان ماه جاری با هدف گسترش مناسبات همکاری در بخش های شهرسازی و حمل و نقلی در راس هیاتی وارد شهر پکن شده بود.

وی در مدت اقامت در این شهر علاوه بر دیدار با مدیران و مسئولان شرکت های معتبر فعال در حوزه حمل و نقلی چین و «لی شیائو پینگ» (LI XIAOPENG) وزیر حمل و نقل این کشور، از شرکت مهندسی راه آهن چین (crec) به عنوان بزرگترین شرکت دولتی زیر ساختی چین نیز بازدید کرد.

وزیر راه و شهرسازی کشورمان روز سه شنبه نیز در نشستی که با حضور بیش از ۲۰۰ تن از نمایندگان و فعالان حوزه حمل و نقل چین و همچنین مدیران ارشد شرکت های چینی مرتبط با این حوزه در محل سفارت جمهوری اسلامی در شهر پکن برگزار شد، فرصت های سرمایه گذاری در این بخش ها را در ایران تشریح کرد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرسازی - بازدید - کشورمان - جمهوری - مدیران - کیلومتر - ترافیک - کنترل - ادامه - گزارش -

نظر شما در مورد : بازدید وزیر راه و شهرسازی از مرکز کنترل ترافیک مترو پکن

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها