مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10092 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 27 آبان 1395 -ساعت : 12:09

چاپ به اشتراگ گذاشتن
چالوس از نبود اشتغال، طلاق و اعتیاد رنج میبرد

لزوم توجه به اشتغال خانگی؛

چالوس از نبود اشتغال، طلاق و اعتیاد رنج میبرد

مازندشورا: معاون فرماندار چالوس اشتغال، طلاق و اعتیاد را سه دغدغه اصلی مردم خواند و تصریح کرد: همه باید برای رفع این معضلات اجتماعی تلاش و برنامه ریزی کنیم و ازظرفیت همه دستگاه‌ها برای کمک به کاهش آن اقدام کنیم، البته همه این موارد از نبود شغل سرچشمه می‌گیرد

مازندشورا: حمید محمدی‌فیروز پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان چالوس یکی از اولویتهای کشور در حوزه اجتماعی را موضوع اشتغال دانست و افزود: دولت تلاش دارد ابتدا با حفظ وضع موجود، گام‌هایی را برای کاهش نرخ بیکاری و افزایش اشتغال بردارد.

معاون فرماندار چالوس اشتغال، طلاق و اعتیاد را سه دغدغه اصلی مردم خواند و تصریح کرد: همه باید برای رفع این معضلات اجتماعی تلاش و برنامه ریزی کنیم و ازظرفیت همه دستگاه‌ها برای کمک به کاهش آن اقدام کنیم، البته همه این موارد از نبود شغل سرچشمه می‌گیرد.

این مسئول با بیان اینکه اشتغال تاثیری مثبت بر مسایل جسمی و روانی و اجتماعی دارد، تأکید کرد: در شهرستان‌ها باید برنامه‌های تدوین شده توسط دولت به درستی پشتیبانی شده بیشتر وقت مدیران روی این مباحث معطوف شود.

محمدی با تأکید بر لزوم افزایش جلسات رونق تولید و کارگروه اشتغال ادامه داد: باید اولویت موضوعات شهرستاتی را به رونق تولید و اشتغال و کاهش طلاق و اعتیاد اختصاص داد.

وی با بیان اینکه تشکیل ستاد و کارگروه رفع موانع تولید و اختصاص تسهیلات برای کارآفرینان و کارگروه اشتغال باید تداوم پیدا کند، خاطرنشان کرد:  همه باید تلاش کنیم تا اعتباراتی که به شهرستان اختصاص یافته است به شیوه درستی جذب شود، از طرفی پرداختی‌ها هم باید منجر به اشتغال شود.

معاون فرماندار چالوس با اشاهر به اینکه در حوزه صنعت اشتغال موردنظر به طور کامل تحقق نیافته است، یادآور شد: در حوزه کشاورزی نیز برخی از واحدها تسهیلات دریافت کرده‌اند اما اشتغال ایجاد نشد که برای شناسایی مشکل و رفع آن باید پیگیری شود.

این مسئول با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر مباحث اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: اشتغال خانگی در سال گذشته روند خوبی داشت و امسال هم باید ادامه پیدا کند.

محمدی روستاها را در ایجاد اشتغال بسیار تأثیرگذار دانست و تصریح کرد: در حوزه‌های روستایی شغل‌های موجود باید توسعه یابد و از سوی دیگر مشاغل جدید نیز ایجاد شود تا تولید رونق یابد.

وی در پایان با تأکید بر اینکه سرمایه ملی زیادی در مراکز فنی‌وحرفه‌ای وجود دارد، گفت: آموزشهایی در این مراکز در حال اجرا است، در حالیکه این مراکز هنوز به خوبی شناخته شده نیستند، با توجه به امکاناتی که در رشته‌های مختلف صنعتی در این مراکز وجود دارد، باید بیش از پیش به آنها توجه شود.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اشتغال - کارگروه - تولید - مراکز - اینکه - چالوس - معاون - تأکید - اختصاص - اجتماعی - فرماندار - اعتیاد - ایجاد - محمدی - ادامه - مباحث - تسهیلات - تصریح - شهرستان - دغدغه - دانست - موجود - مسئول - افزایش - درستی -

نظرات کاربران در مورد : چالوس از نبود اشتغال، طلاق و اعتیاد رنج میبرد
  • چالوسپاسخ0سه شنبه 02 آذر 1395

    مشکل غرب استان.چپاول بودجه توسط مرکز هست

نظر شما در مورد : چالوس از نبود اشتغال، طلاق و اعتیاد رنج میبرد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها