مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1010 -تاریخ انتشار : یکشنبه 22 تیر 1393 -ساعت : 14:28

چاپ به اشتراگ گذاشتن

جذب نیروهای سفارشی علل رکود عملکرد شهرداری

مازند شورا: در همه واحدهای شهرداری ها به قدری نیروهای ناکارآمد، سفارشی و نورچشمی تحمیل شده که براستی جایگاهی برای حضور ارباب رجوعان و انجام اموراتشان نمی باشد.

مازند شورا: پس از تأسیس شوراهای اسلامی شهرها، در طی 4 دوره اعضای شوراهای شهرها با جذب نیروها و یا تحمیل نیروهای ناکارآمد به شهرداری ها موجب افزایش هزینه‌های شهرداری شده‌اند به گونه ای که در شرایط کنونی در همه واحدهای شهرداری ها به قدری نیروهای ناکارآمد، سفارشی و نورچشمی تحمیل شده که براستی جایگاهی برای حضور ارباب رجوعان و انجام اموراتشان نمی باشد. در واقع اینگونه تزریق نیروها به بهانه های مختلف خیانتی بزرگ در حق شهروندان می باشد که چرا که همه اعتبارات و درآمد شهرداری ها از محل عوارض شهروندان که باید در راستای کارهای عمرانی و خدماتی استان وشهرها مورد استفاده قرار بگیرد صرف پرداخت حقوق های آنچنانی به این نیروها می‌شود. متأسفانه به هیچ عنوان عدالت و انصاف در بحث شایسته سالاری در جذب نیروها رعایت نمی شود.

اگر بخواهیم منصفانه عملکرد شهرداری ها را مورد واکاوی قرار دهیم عملکرد این نهاد اجتماعی پیش از آغاز به کار شوراها به مراتب بهتر از حال حاضر بوده است چرا که شهرداری ها نسبت به عوارضی که از شهروندان دریافت می کردند پروژه های بهتر و مهمتری اجرا کرده و هزینه ها صرف شده عادلانه و هدفمند بود اما امروز مشاهده می شود پروژه های شهری در برابر عوارض دریافتی از شهروندان بسیار ناچیز و بعضاً با مشکلات فنی همراه است.

این قمست مطلب را متوجه استاندار مازندران می کنیم آقای استاندار بیاید آمار جذب نیروهای شهرداری های مازندران را طی 17 سال گذشته شفاف به مردم گزارش دهد و ملاک و معیار جذب نیروها را نیز مستند عنوان نماید اگر روند کنونی ادامه داشته باشد قطعاً باید شاهد ورشکستگی شهرداری های مازندران طی سال های آینده باشیم متأسفانه شهرداری ها هرچه از شهروندان عوارض دریافت می‌کند برای پرداخت حق و حقوق همین نیروهای نورچشمی و ناکارآمد هزینه می شود و معلوم نیست مسئولین نظارتی چرا در برابر این روند  و خطراتی که آینده شهرداری ها را تهدید می کند، سکوت اختیار کرده اند.
 

شعبان وفایی نژادلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - جذب نیرو - نورچشمی - رکود عملکرد شهرداری - شعبان وفایی نژاد - -

نظر شما در مورد : جذب نیروهای سفارشی علل رکود عملکرد شهرداری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها