مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10111 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 27 آبان 1395 -ساعت : 16:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اجرای طرح بهسازی محیطی در ۳۵۰۰ روستا در سال جاری

معاون عمران بنیاد مسکن اعلام کرد

اجرای طرح بهسازی محیطی در ۳۵۰۰ روستا در سال جاری

مازندشورا: معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت که امسال در ۳۵۰۰ روستا طرح بهسازی محیطی اجرا و در ۲ هزار روستا نیز طرح هادی اجرا یا بازنگری خواهد شد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا شاملو در بازدید از روستاهای فارس اجرای طرح هادی را نیازمند سالانه ۲۵ میلیارد ریال اعتبار اعلام و اضافه کرد: ۳۷ هزار روستا که ۹۷ درصد روستاهای کشور را شامل می‌شود، دارای طرح هادی است.

او طرح هادی را سند توسعه روستاها عنوان و اضافه کرد: تاکنون در ۱۵ هزار روستا طرح هادی اجرایی شده یا مراحل اجرایی را طی می‌کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه سه میلیون واحد مسکونی روستایی با همکاری روستائیان و سازمان ثبت اسناد سنددار شده است، ‌گفت: دولت تدابیری برای ایمن‌سازی واحدهای مسکونی روستایی اندیشیده که بهسازی و مقاوم سازی منازل مناطق روستایی نیز جزو همین تدابیر است.

او اضافه کرد: در یکسال اخیر ۲۲۸۰ کیلومتر از شبکه معابر روستایی در وسعت ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار متر مربع آسفالت و بهسازی شده است و امسال هم قیر رایگاه به پروژه‌های آسفالت معابر روستایی اختصاص می‌یابد.

شاملو با بیان اینکه دولت برای مقاوم‌سازی و بهسازی منازل در مناطق روستایی حمایت‌های فراوانی انجام و تسهیلاتی به این بخش اختصاص داده است، گفت:  براساس برنامه‌ریزی‌ها مقاوم‌سازی و بهسازی ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی را امسال در دستور کار داریم.

وی با بیان اینکه ۴۷۰ روستا در کارگروه ملی به‌عنوان روستای هدف گردشگری شناسایی شده که ۲۴۰ روستا دارای بافت با ارزش فرهنگی و میراثی است، گفت: در ۸۵ روستا طرح‌های حفظ بافت فرهنگی و تاریخی طراحی و در ۶۰ روستا اجرایی شده است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : روستایی - روستا - بهسازی - اینکه - اجرایی - اضافه - معابر - فرهنگی - آسفالت - مقاوم‌سازی - امسال - اختصاص - مناطق - میلیون - شاملو - اجرای - روستاهای - دارای - مسکونی - اعلام - منازل -

مطالب مرتبط با : اجرای طرح بهسازی محیطی در ۳۵۰۰ روستا در سال جاری
نظر شما در مورد : اجرای طرح بهسازی محیطی در ۳۵۰۰ روستا در سال جاری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها