مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10155 -تاریخ انتشار : جمعه 28 آبان 1395 -ساعت : 14:16

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تا پایان سال 97 تمام روستاهای بالای 20 خانوار مازندران از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند

تا پایان سال 97 تمام روستاهای بالای 20 خانوار مازندران از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند

مازندشورا: از ابتدای انقلاب تا قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید 14 هزار روستا در مازندران گازدار شدند و این در حالی است که از روی کار آمدن دولت تا کنون، 11 هزار روستا از نعمت گاز بهره‌مند شدند و با دریافت تسهیلات از بانک پارسیان قرار بر این شد تا همه روستاهای بالای 20 خانوار تا پایان سال 97 گازدار شوند

مازندشورا: محمد اسماعیل ابراهیم‌زاده در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این‌هفته شهرستان با تسلیت به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ریشه در عاشورا دارد و باید فلسفه اربعین و قیام امام حسین(ع) را بدانیم.

وی افزود: انحراف در دین و نداشتن بصیرت سبب شد تا باطل لباس حق بپوشد و امام حسین(ع) هم طاقت نیاورد و برای اصلاح دین قیام کند.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران تصریح کرد: باید با این فرهنگ در جامعه‌ زندگی کنیم که اصول و دین‌داری با بصیرت همراه باشد تا سعادت دنیا و آخرت را رقم زند.

این مسؤول در ادامه به عملکرد شرکت گاز استان اشاره کرد و گفت: 99 درصد از استان گاز شهری دارند و تنها پنج شهر آن باقی مانده که در دستور کار قرار دارد.

ابراهیم‌زاده افزود: در جاهایی که نمی‌توان به خاطر داشتن شیب تند، رانش زمین و ایجاد تنش در گازرسانی لوله‌گذاری انجام دهیم، با روش «CNG» عمل می‌کنیم و در همین بخش 14 میلیارد و 500 میلیون تومان در رینه و 20 میلیون تومان در پول و کجور توسط سرمایه‌گذار پرداخت و قرار شد پنج سال بعد پولش را دریافت کند.

وی با بیان اینکه با تمام گرفتاری‌ها، کمبود نقدینگی و تحریم‌ها خدمت گازرسانی متوقف نشد، اظهار کرد: از ابتدای انقلاب تا قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید 14 هزار روستا در مازندران گازدار شدند و این در حالی است که از روی کار آمدن دولت تا کنون، 11 هزار روستا از نعمت گاز بهره‌مند شدند و با دریافت تسهیلات از بانک پارسیان قرار بر این شد تا همه روستاهای بالای 20 خانوار تا پایان سال 97 گازدار شوند.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران تصریح کرد: انجام عملیات گازرسانی با محافظت از محیط‌زیست و جنگل انجام می‌شود و 100 درصد مردم شهرستان قائم‌شهر از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

این مسؤول با بیان اینکه انتظار داریم فرهنگ ایمنی استفاده از وسایل گازسوز توسط مردم رعایت شود، افزود: شرکت گاز به صورت شبانه‌روزی در خدمت مردم است و رایگان سرویس داده و اطلاعات لازم را به مصرف‌کنندگان ارائه می‌دهند.

ابراهیم‌زاده بیان کرد: گاز مصرفی از عسلویه در عمق 4 هزار متری در دریا و توسط متخصصان وفادار به نظام در شرایط سخت حفاری می‌شود و بعد از گذشتن راهی به طول 33 هزار کیلومتر لوله 6 تا 56 اینچی به سراسر کشور انتقال پیدا می‌کند و وظیفه ماست که قدر آن را بدانیم.

وی در ادامه به مطالبات شرکت گاز اشاره کرد و ادامه داد: پول فیش‌ها به حساب شرکت گاز نمی‌رود و مستقیم به خزانه دولت واریز می‌شود تا بتواند یارانه پرداخت کند و به دلیل وجود تحریم و کمبود نقدینگی بدهکاریم و انتظار داریم با پرداخت فیش، پول دولت برگردد.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران در پایان با بیان اینکه از هزار جریب نکا تا رامسر، 200 پیمانکار در حال کار هستند، گفت: از 26 خرداد 94 تا به امروز، 400 میلیارد تومان پول در استان توزیع شد و 125 خانوار گازدار شدند.


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - پایان - گازرسانی - اینکه - افزود - مدیرعامل - پرداخت - ادامه - ابراهیم‌زاده - استان - خانوار - بهره‌مند - تومان - گازدار - میلیارد - میلیون - کمبود - داریم - انتظار - روستا - نقدینگی - دریافت - فرهنگ - شهرستان - اربعین - قائم‌شهر - بالای - روستاهای - اظهار - انقلاب - مسؤول - تصریح - بصیرت - بدانیم - اشاره -

مطالب مرتبط با : تا پایان سال 97 تمام روستاهای بالای 20 خانوار مازندران از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند
نظر شما در مورد : تا پایان سال 97 تمام روستاهای بالای 20 خانوار مازندران از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها