مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1021 -تاریخ انتشار : جمعه 20 تیر 1393 -ساعت : 10:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن
راه آهن شمال با کمک روس ها برقی می شود

مدیرکل راه آهن شمال خبر داد؛

راه آهن شمال با کمک روس ها برقی می شود

مازند شورا: مسوولان راه آهن شمال کشور در حال بررسی راهکارهای عملی و اجرایی برقی کردن خطوط ریلی این محور با کمک روس ها هستند.

مازند شورا: مدیرکل راه آهن شمال در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: برای این منظور تاکنون هیاتی از ایران برای بازدید امکانات خطوط ریلی روسیه به آن کشور سفر کرده است.

ˈیوسف گرانپاشا ˈ افزود: همچنین یک هیات از کشور روسیه نیز هفته آینده به مازندران و گلستان سفر می کند تا علاوه بر شرایط خاص جغرافیایی، امکانات و تجهیزات موجود راه آهن شمال را هم برای برقی کردن بررسی کند.

وی ادامه داد : البته مذاکراتی هم در این زمینه با مسوولان ذیربط روسی انجام شده است تا طرح برقی کردن راه آهن شمال را اجرایی کنیم.

گرانپاشا گفت: یکی از برنامه های راه آهن برای افزایش سهم حمل و نقل ریلی ، برقی کردن خط ریلی شمال است که در صورت تحقق سرعت قطارهای مسافری به 160 کیلومتر در ساعت و قطار های باری تا 90 کیلومتر در ساعت افزایش خواهد یافت.

وی افزود: برق کردن راه آهن شمال با توجه به وجود مناطق مسکونی و زمین های کشاورزی حاشیه راه آهن و عبور و مرور غیر مجاز حاشیه نشینان، مستلزم حفظ حریم خطوط ریلی است تا علاوه برافزایش سرعت قطار، امنیت شهروندان نیز حفظ شود.

مدیرکل راه آهن شمال گفت: باید با همکاری همه جانبه مسوولان دستگاه های اجرایی و فرهنگ سازی مناسب و اطلاع رسانی به مردم، زمینه های اجرای این طرح را فراهم کرد.

راه آهن شمال با داشتن بیش از 400 کیلومتر مسیر ریلی و حدود 30 ایستگاه ، علاوه بر جا به جایی سالانه یک میلیون و 300 هزار مسافر، حدود یک میلیون و 500 هزار تن کالا را هم به مناطق مختلف کشور حمل می کند.

بر اساس گزارش های رسمی، راه آهن شمال با توجه به امکانات، ظرفیت افزایش جا به جایی بار تا سه میلیون تن را در سال دارد.

مدیرکل راه آهن شمال همچنین گفت: را ه آهن در تمامی کشورهای پیشرفته دنیا به علت مصرف سوخت کم تر، حفظ مسایل زیست محیطی ، حمل انبوه بار و مسافر و ایمنی بالا همواره مورد توجه بوده و زیرساخت های آن در ایران نیز در حال توسعه است،

وی سهم حمل و نقل ریلی در ایران را حدود 10درصد اعلام کرد و افزود: با حمایت دولت و عزم مسوولان این سهم در برنامه پنج ساله توسعه باید به 25 درصد افزایش یابدلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ˈیوسف گرانپاشا - راه آهن - حمل و نقل - روس ها - برقی - -

مطالب مرتبط با : راه آهن شمال با کمک روس ها برقی می شود
نظر شما در مورد : راه آهن شمال با کمک روس ها برقی می شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها