مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10329 -تاریخ انتشار : دوشنبه 01 آذر 1395 -ساعت : 11:07

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اجرای موفق دو طرح توانمندسازی در کرمانشاه و سنقر/ انجام مطالعات بافت فرسوده در هفت شهر کرمانشاه/ ساخت ۱۱ خانه محله در شهرستان‌های استان

بهادری عنوان کرد:

اجرای موفق دو طرح توانمندسازی در کرمانشاه و سنقر/ انجام مطالعات بافت فرسوده در هفت شهر کرمانشاه/ ساخت ۱۱ خانه محله در شهرستان‌های استان

مازندشورا: مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه با اشاره به اجرای موفق دو طرح توانمندسازی در شهرهای کرمانشاه و سنقر از احداث ۱۱ خانه محله تا پایان امسال در شهرستان‌های این استان خبر داد.

مازندشورا:عبدالله بهادری، مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه درگفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد: کرمانشاه از استان‌های پیشرو در مطالعات اسکان غیررسمی است که از سال ۸۴ با مشارکت بانک جهانی درمرکز این استان و نیز زاهدان و بندرعباس مطالعات و اقدامات کاهش حاشیه‌نشینی انجام شد.

بهادری در معرفی مهمترین اقدامات اداره کل راه و شهرسازی کرمانشاه در حوزه بافت فرسوده طی دو سال اخیر گفت: پس از تصویب سند ملی بازآفرینی محدوده‌ها و محله‌ای هدف سیاست کلی مشخص شد که در این بافت‌های فرسوده با یک مدیریت یکپارچه و مشارکت اداره‌های دخیل درحوزه‌های اجتماعی و فرهنگی درقالب ستاد برنامه‌ریزی و مدیریت اقدامات مربوط انجام شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه افزود: دراستان سه جلسه تخصصی برگزار شده و درستادهای شهرستانی نیز اولویت برنامه‌ها مشخص شده و اقدامات اجرایی درسه شهر کرمانشاه، اسلام‌آباد و جوانرود که دارای بیشترین درصد بافت فرسوده هستند شروع شده است. همچنین از سوی شهرداری‌ها اعتبارهای خاصی به بهسازی بافت فرسوده این شهرها اختصاص یافته است.

وی به اجرای دو طرح توانمندسازی در کرمانشاه و سنقر اشاره کرد و گفت: در این راستا با همکاری شهرداری‌ها مدرسه‌ای شش کلاسه در شاطرآباد کرمانشاه و بوستانی در شهرک شهدای سنقر احداث شده است. امسال نیز با اختصاص اعتبارات ملی و استانی طرح‌های دیگری را دردست اجرا داریم.

بهادری به انجام مطالعات بافت فرسوده در شهرهای کرمانشاه، سنقر، اسلام‌آباد غرب، هرسین، کنگاور و صحنه نیز اشاره کرد و افزود: ۲۱۹۵ هکتار بافت فرسوده شامل ۸۰۰ هکتار سکونتگا غیررسمی،‌۹۰۰ هکتار بافت فرسوده میانی و ۴۹۶ هکتار بافت تاریخی دراستان داریم که ۵۶ درصد آن یعنی ۱۲۲۸ هکتار درشهرستان کرمانشاه قرار دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی کرمانشاه عنوان کرد: امسال با تخصیص اعتبارات استانی درحال ساخت ۱۱ خانه محلی به عنوان پایگاه‌های فرهنگی و اجتماعی هستیم که هفت باب آنها در مرکز استان و مابقی در مراکز سایر شهرستان‌های استان درحال احداث هستند.

وی گفت: از سوی شهرداری‌های استان تسهیلات خاصی برای نوسازی بافت‌های فرسوده درنظر گرفته شده که ازجمله آنها می‌توان به تخفیف عوارض پروانه ساخت و حتی رایگان کردن آن درمحله‌های هدف اشاره کرد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کرمانشاه - فرسوده - استان - هکتار - شهرسازی - مطالعات - بهادری - عنوان - اقدامات - شهرداری - اشاره - احداث - اختصاص - شهرداری‌ها - درحال - امسال - داریم - استانی - اعتبارات - اسلام‌آباد - اجتماعی - غیررسمی - شهرستان‌های - توانمندسازی - اجرای - مشارکت - بافت‌های - افزود - مدیرکل - فرهنگی - مدیریت - دراستان -

مطالب مرتبط با : اجرای موفق دو طرح توانمندسازی در کرمانشاه و سنقر/ انجام مطالعات بافت فرسوده در هفت شهر کرمانشاه/ ساخت ...
نظر شما در مورد : اجرای موفق دو طرح توانمندسازی در کرمانشاه و سنقر/ انجام مطالعات بافت فرسوده در هفت شهر کرمانشاه/ ساخت ...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها