مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10333 -تاریخ انتشار : دوشنبه 01 آذر 1395 -ساعت : 11:28

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اعطای تسهیلات مسکن صندوق پس‌انداز یکم در حوزه‌های فرسوده شهری استان تهران

در استان تهران انجام می‌شود:

اعطای تسهیلات مسکن صندوق پس‌انداز یکم در حوزه‌های فرسوده شهری استان تهران

مازندشورا: به منظور تقویت قدرت خرید مسکن توسط خانوارها و ایجاد رونق در بخش مسکن در راستای حمایت از بافت‌های ناکارآمد شهری، نرخ سود تسهیلات فروش اقساطی از محل صندوق پس‌انداز یکم از نیمه دوم شهریورماه امسال با شرایط جدید در استان تهران اعطا می‌شود.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، محمد نادر محمدزاده مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اعلام این خبر گفت: مطابق دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت متبوع و با عنایت به تأکید دولت در احیای بافت فرسوده و در راستای اولویت‌بخشی به این محلات، نرخ سود بازپرداخت در محلات مذکور به ۸ درصد و در بافت غیر فرسوده به ۹/۵ درصد کاهش و مبلغ تسهیلات برای غیر زوجین در کلان‌شهر تهران ۸۰ میلیون، در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت استان ۶۰ میلیون و برای زوجین به ترتیب به ۱۶۰ و ۱۲۰ میلیون افزایش یافت. تک‌رقمی شدن نرخ سود تسهیلات پس از ۲۵ سال از مهم‌ترین شاخصه این تسهیلات است که با بهبود شرایط اقتصادی و کاهش چشمگیر نرخ تورم به‌صورت طبیعی کاهش یافته است

وی در ادامه افزود: لازم به ذکر است در برخی از سال‌ها نیز که در ظاهر این نرخ زیر ۱۰ درصد بوده به دلیل پرداخت یارانه سود از سوی دولت بوده است و کاهش اخیر با استفاده نکردن از منابع پرقدرت بانک مرکزی و بدون تکیه به آن و بر اساس سرمایه‌گذاری متقاضیان اتفاق می‌افتد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران همچنین گفت: نکته مهم دیگر در دستورالعمل مذکور برای بافت‌های فرسوده شهری را می‌توان حذف شدن قید لزوم «خانه اولی» بودن متقاضی دریافت تسهیلات خرید واحد مسکونی دانست.

در جداول ۲ و ۳ با استفاده از آمار موجود در رابطه با متوسط قیمت معاملاتی مسکن در استان تهران و با در نظر گرفتن محدودیت سقف اعطای تسهیلات –که به تفکیک شهر تهران و شهرهای دارای جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر استان و بر اساس جدول ۱ تعریف می‌شود- برآوردی از متوسط متراژ قابل خرید و متوسط درصد پوشش تسهیلات اعطایی جهت خرید یک آپارتمان ۷۵ متری (به عنوان متوسط متراژ یک واحد مسکونی) به ترتیب برای یک گیرندهٔ تسهیلات و دو گیرندهٔ تسهیلات (یک زوج) ارائه شده است. همچنین جدول ۴ متوسط درصد پوشش سقف تسهیلات اعطایی را برای دو گیرندهٔ تسهیلات (یک زوج) با در نظر گرفتن متراژهای متفاوت گزارش می‌کند.

جدول ۱. سقف تسهیلاتی از محل حساب صندوق پس‌انداز یکم و مدت انتظار تسهیلات

جدول ۲. برآورد قدرت خرید با سقف تسهیلات اعطایی برای یک گیرنده

جدول ۳. برآورد قدرت خرید با سقف تسهیلات اعطایی برای دو گیرنده

جدول ۴. متوسط درصد پوشش سقف تسهیلات اعطایی برای دو گیرنده

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در پایان گفت: لازم به ذکر است با عنایت به هماهنگی‌های انجام گرفته، متقاضیان دریافت تسهیلات فوق‌الذکر می‌توانند به نزدیک‌ترین بانک مسکن محل خود مراجعه نمایند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تسهیلات - استان - تهران - متوسط - شهرسازی - اعطایی - فرسوده - گیرندهٔ - گیرنده - مدیرکل - میلیون - گرفتن - گزارش - مسکونی - دریافت - متراژ - پس‌انداز - اعطای - برآورد - صندوق - همچنین - متقاضیان - زوجین - مذکور - محلات - وزارت - شهرهای - استفاده - ترتیب - جمعیت - عنایت -

مطالب مرتبط با : اعطای تسهیلات مسکن صندوق پس‌انداز یکم در حوزه‌های فرسوده شهری استان تهران
نظر شما در مورد : اعطای تسهیلات مسکن صندوق پس‌انداز یکم در حوزه‌های فرسوده شهری استان تهران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها