مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1036 -تاریخ انتشار : یکشنبه 15 تیر 1393 -ساعت : 12:28

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای کمک به دهیاری‌های مازندران / 533 دهیاری مازندران درجه‌بندی شدند

مدیرکل امور روستایی و دهیاری های مازندران خبر داد؛

اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای کمک به دهیاری‌های مازندران / 533 دهیاری مازندران درجه‌بندی شدند

مازند شورا: مدیرکل امور روستایی و دهیاری های مازندران از ابلاغ ۱۰ میلیارد تومان اعتبار امسال برای کمک به دهیاری ها مازندران خبر داد. وی با اشاره به فعالیت هزار و 804 دهیاری مصوب در استان گفت: 533 دهیاری استان درجه بندی شده‌اند.

 جان‌الله عبدی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در ساری، اظهار کرد: دهیاری ها ما در روستاها مسئولیت های زیادی دارند.

وی افزود: هم اکنون 48 ماموریت به دهیاری ها در روستاها واگذار شد که فعالیت دارند.

مدیرکل امور روستایی و دهیاری های مازندران افزود: دهیاران در  عمران و آبادی روستاها، کارهای فرهنگی و اجرایی روستاها در حدی که توان مالی دهیاران مصوب شده اجازه فعالیت دارند.

عبدی گفت: دهیاران در حوزه هماهنگی با دستگاه های اجرایی، اجرای طرح های عمرانی و آبادنی در روستاها را پیگیر باشند و اجرایی کنند.

وی از اختصاص 10 میلیارد تومان اعتباری به دهیاری های استان خبر داد و گفت: هم اکنون اعتبارات دهیاری ها استان در حال توزیع است.

عبدی با بیان اینکه هزارو 800 دهیاری مصوب در استان وجود دارد، افزود: اعتباراتی که ما به دهیاران پرداخت می کنیم برای کمک به طرح های روستاها است.

جان‌الله عبدی صبح یکشنبه به مناسبت روز شهرداري و دهياري در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه هزار و 735 دهیاری فعال در استان مشغول خدمت هستند، شمار جمعیت روستایی تحت پوشش دهیاریها را بیش از یک میلیون و 246 هزار نفر اعلام کرد.

وی همچنین با اشاره به طرح درجه بندی دهیاران گفت: 11 دهياري داراي درجه 5 و 6، تعداد 235 دهياري داراي درجه 235 و تعداد 287 دهياري داراي درجه 1 و 2 هستند.

مدير كل امور روستايي و شوراهاي استانداري مازندران به وضعيت تحصيلي دهياران مازندران اشاره كرد و گفت : 22 نفر از دهياران داراي مدرك فوق ليسانس ، 527 نفر داراي ليسانس ، 237 نفر داراي فوق ديپلم و 949 نفر داراي مدرك ديپلم هستند.

عبدي تعداد جمعيت روستايي مازندران را یک میلیون و 368 هزار نفر اعلام كرد و گفت: دو هزار و 367 روستاي مازندران جمعيت بالاي 20 خانوار دارند و 579 روستاي مازندران نيز جمعيت زير 20 خانوار دارند.

علی نبیان معاون امور عمرانی استانداری مازندران نیز گفت: بدون شك نامگذاري روزی به عنوان روز «شهرداري ها و دهياري ها » از سوي شوراي عالي انقلاب فرهنگي نشان از اهميت و جايگاه ويژه شهرداري‌ها و دهياري ها در حوزه مديريت شهري و روستايي بوده كه وظيفه مهّمي را براي سازماندهي امور مختلف شهرها و روستا هاي عهده دار است.

وی بیان داشت: به منظور آشنايي آحاد جامعه با عملكرد و خدمات شهرداري‌ها، هم افزايي و افزايش همدلي و تعامل مردم با خانواده مديريت شهري و ايجاد محيط امن و با آرامش براي شهروندان، تحقق سياست هاي كلي اقتصادي و فرهنگي در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي در محور هاي قانون‌مداري، صداقت، صرفه جويي، خلاقيت گام هاي مثبت و موثري برداشته شود.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مدیرکل امور روستایی - دهیاری - درجه بندی - عبدی - جان‌الله عبدی - -

نظر شما در مورد : اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای کمک به دهیاری‌های مازندران / 533 دهیاری مازندران درجه‌بندی شدند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها