مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10439 -تاریخ انتشار : سه شنبه 02 آذر 1395 -ساعت : 21:17

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نباید از وسایل ارتباط جمعی امروز مانند تلگرام دوری کنیم

احد جاودانی مدیرکل ارشاد مازندران:

نباید از وسایل ارتباط جمعی امروز مانند تلگرام دوری کنیم

مازندشورا: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تصریح کرد: در جنگ رسانه‌ای، آن رسانه‌ای موفق‎تر است که نخستین خبر را پوشش و روند فعالیت خود را استمرار بدهد و جریان مشخصی را دنبال کند

مازندشورا: احد جاودانی امشب در جلسه بسیج رسانه مازندران با بیان اینکه در جلسات رسانه‎ای معمولاً درباره مسائل اقتصادی و آگهی‎ها بحث می‎شود، اظهار کرد: لازم است تا این فضا به سمت موضوعات محتوایی و هدفمند کشیده شود.

وی با تبریک هفته بسیج و اهمیت حضور بسیج در جامعه که سبب اقتدار و عزت نظام اسلامی است، خطاب به خبرنگاران و فعالان رسانه‎ای گفت: مهم‌ترین مؤلفه در جنگ نرم، جنگ رسانه‌ای است و به همین دلیل تکلیف سنگینی به عهده فعالان حوزه رسانه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تصریح کرد: در جنگ رسانه‌ای، آن رسانه‌ای موفق‎تر است که نخستین خبر را پوشش و روند فعالیت خود را استمرار بدهد و جریان مشخصی را دنبال کند.

جاودانی در ادامه با بیان اینکه انتشار اخبار دروغ در رسانه‌ها، افکار عمومی را متأثر و تشخیص راست و دروغ را سخت می‌کند، اظهار کرد: در جنگ رسانه‌ای باید نهایت تیزبینی را داشته و انسان اهل مطالعه باشیم، با نوآوری‌های عرصه رسانه آشنا شده و تکنیک‎ها و نوع خبرهای رسانه‌های بیگانه را آسیب‌شناسی و رصد کنیم و در این مسیر نیز، ابزار لازم را داشته باشیم.

وی ادامه داد: در راهی که گام برمی‎داریم، نباید به‎عنوان نمونه از وسایل ارتباط جمعی امروز مانند تلگرام دوری کنیم؛ بلکه باید این ابزار را برای رسیدن به رسالتی که داریم با استفاده صحیح به‎کار بگیریم.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران با بیان اینکه بحث‌های علمی و محتوایی در جلسات رسانه‎ها باید بیش از این باشد، بیان کرد: مباحث تئوریک در بسیج رسانه عنوان می‌شود و اگر تشکل‌های دیگر نیز در این زمینه حرکت کنند به رسالت اصلی خود می‎رسند.

جاودانی در پایان با بیان اینکه اکنون در نهمین ماه سال‎جاری هستیم اما هنوز حتی خبری از اعتبارات عمرانی در حوزه فرهنگ و هنر نیست، گفت: دولت در خشکسالی مالی است و امیدواریم اوضاع بهتر شود و شرمنده اصحاب رسانه نباشیم.


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : رسانه - رسانه‌ای - اینکه - مازندران - فعالان - فرهنگ - جاودانی - رسانه‎ای - ابزار - ادامه - عمومی - باشیم - ارشاد - اظهار - سنگینی - تکلیف - مدیرکل - جلسات - محتوایی - اسلامی -

نظر شما در مورد : نباید از وسایل ارتباط جمعی امروز مانند تلگرام دوری کنیم

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها