مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1045 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 12 تیر 1393 -ساعت : 12:09

چاپ به اشتراگ گذاشتن

توجه دهیاران به ساماندهی پسماند زباله

مازند شورا: مرکزی شهرستان نوشهر گفت: تمام مدیران شهرک‌ها و دهیاران روستاهای بخش مرکزی موظفند در ساماندهی پسماند زباله در بخش مرکزی توجه کنند.

مازند شورا: مصدق آزادیان صبح امروز در جلسه هم‌اندیشی دهیاران بخش مرکزی نوشهر با مدیران شهرک‌های این بخش که پیرامون مسائل فرهنگی، اجتماعی و امنیتی بخش مرکزی نوشهر برگزار شد اظهار داشت: ساماندهی زباله در 300 شهرک بخش مرکزی نوشهر که 15 هزار واحد مسکونی را در خود جای داده است بسیار قابل توجه است.

وی با اعلام این‌که بسیاری از شهرک‌های بخش مرکزی خارج از بافت هستند افزود: در ایام نوروز میزان زباله در محور نوشهر ـ رویان 70 تن بوده است که همه این زباله‌ها توسط شهرک‌نشینان تولید می‌شود.

بخشدار نوشهر گفت: این بی‌عدالتی است که عوارض توسط اهالی روستاها اخذ شود اما سود حاصل از آن در زمینه جمع‌آوری زباله شهرک‌نشینانی که هیچ‌گاه حاضر به همکاری نیستند به‌هدر برود.

وی حفظ حقوق شهروندی را در تعامل همه دستگاه‌ها دانست و گفت: بر اساس قانون پسماند هر مدیری تخلف کند به دادگاه معرفی می‌شود چرا که با این‌کار هم برای بخش مرکزی و هم شهرستان ایجاد مشکل کرده و در حقیقت بخشی از ظرفیت‌های ما را به هدر می‌دهند.

آزادیان گفت: بخش مرکزی نوشهر به دلیل ویژگی‌های خاص آب و هوایی و فاصله کوتاه جنگل و دریا از بیشتر دهستان‌های شهرهای اطراف متمایز شده است.

بخشدار نوشهر تصریح کرد: جمعیت ثابت 85 هزار نفری بخش مرکزی نوشهر در ایام پیک سال به چندین برابر افزایش می‌یابد، بنابراین نیازمند امکانات چند برابر نیز است.

وی خواستار همکاری و همدلی تمامی مردم در بخش مرکزی شد و افزود: با وجود هماهنگی بین همه مجموعه‌ها با ورود مسافران تهدیداتی نیز در بخش‌های اجتماعی، فرهنگی و امنیتی متوجه بخش مرکزی نوشهر می‌شود.

آزادیان با انتقاد از عدم حضور مدیران شهرک‌های بخش مرکزی نوشهر در این نشست اظهار داشت: تعامل دهیاران با مدیران شهرک‌ها در بخش مرکزی نوشهر سبب می‌شود تا آسایش و آرامش شهروندان نیز تضمین شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: یکدلی، وحدت، آسایش و امنیت توام با آرامش آرزوی ما است و در این زمینه از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنیملینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مدیریت پسماند - دهیاران - مصدق آزادیان - -

نظر شما در مورد : توجه دهیاران به ساماندهی پسماند زباله

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها