مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1048 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 12 تیر 1393 -ساعت : 11:54

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شورای شهر سورک از ناتوانی در انتخاب شهردار تا تست دوپینگ از داوطلبان

دو ماه پس از استعفای شهردار

شورای شهر سورک از ناتوانی در انتخاب شهردار تا تست دوپینگ از داوطلبان

مازند شورا: یکی از اعضای شورای شهر سورک در پی ناکامی مجدد در انتخاب شهردار، پس از هفته های سکوت خواستار تغییر نام شهرستان برای برون رفت از این عدم توافق شورا شد.

به گزارش مازند شورا به نقل از بلاغ، تقریباً دو ماه از استعفای شهردار مركز شهرستان مياندورود،  شهری ده هزار نفری سورک می گذرد و شورای اسلامی این شهر یکی از کارمندان شهرداری را برای تصدی موقت یا همان سرپرستی شهرداری برگزیدند.

در این مدت اتفاقات جالبی در ماجرای انتخاب شهردار این شهر کوچک با مردمانی سختکوش در مازندران افتاد که شاید نمونه این اتفاقات را در هیچ جای کشور نبینیم.

رئیس شورای شهر سورک در روزهای گذشته طی مصاحبه ای خبری با خبرگزاری فارس از معرفی شهردار سورک تا اوایل تیرماه خبر داده بود که اکنون 11تیرماه است و این انتخاب هنوز انجام نشده است.

اما جدیدترین تحرک اعضای شورای شهر مربوط به یکی از اعضای شورا است که پس از ناکامی در انتخاب شهردار تکنیک فرار به جلو را انتخاب کرده است.

علی اکبر مظلومی در گفت‌وگو با یکی از رسانه های محلی با بیان اینکه باید نام شهرستان را عوض کنیم، خواستار رسیدگی فرماندار به این موضوع شده است.

دلایل این عضو شورای شهر نیز جالب است که ظاهراً چون میاندورود وجه تسمیه خود را از دو رودخانه نکا و تجن ساری گرفته است و این دو رودخانه در میاندورود قرار ندارند پس باید اسم میاندورود را برداریم و شهرستان سورک بــنهیم.

مظلومی بدون اشاره به وجه تسمیه نام سورک همچنین مشکلات عدیده شهروندان و پروسه طولانی انتخاب شهردار با زمان سنجی و کاردانی مثال زدنی خود یک تنه اقدام به درخواست از وزارت کشور برای تغییر نام میاندورود کرده است.

حال اینکه چرا اعضای شورای شهر سورک از انتخاب شهردار برای مردم مظلوم و زحمتکش آن عاجزند، دلایل خود را دارد.

یکی از دلایل می تواند نفوذ افراد صاحب منصب و ذی‌نفوذ برای گماشتن نزدیکان خود باشد و دیگری برخی ملاحظات اعضا که بهتر است فعلاً گفته نشود اما آنچه باید به آن اشاره کنیم، ناتوانی اعضای شورا در انتخاب شهردار است.

اگر به انتخاب شهردار تهران با بیش از 12میلیون نفر جمعیت نگاه کنیم، متوجه می ‎ شویم که تفاوت در شیوه علنی و مخفیانه انتخاب شهردار تا چه حد مشهود است.

البته منظور این نیست که در این شهر جلسه علنی با حضور رسانه ها و مردم برگزار کنند بلکه اعضای شورا حداقل می توانند با خود رو راست باشند و تکلیف را یکسره کنند.

انتخاب شهردار در کلانشهری مانند تهران با جمعیت چهارده هزار برابر جمعیت سورک در یک جلسه علنی با رأی گیری انجام شد و با وجود اختلاف نظرهایی که وجود داشت، بالاخره یک نفر به شهرداری تهران راه یافت.

اما در شهر سورک انتخاب به اصطلاح فنی و کارشناسانه (بخوانید مخفیانه و در پستوی) شورای شهر با گذشت بیش از 50روز هنوز ره به جایی نبرده است.

وقتی این انفعال شهرداری سورک را در کنار وقت ‎کــشی شورا در سال گذشته برای انتخاب مجدد انصارالحسینی می گذاریم این فکر که شورا به دنبال انتخاب اصلح است، آدم را اذیت می کند که انگار تمام شهردارانی که به موقع انتخاب می شوند فاقد صلاحیت هستند.

یادم هست در روزهای گذشته بحث تکراری انتخاب شهردار در سورک به طنز برخی جوانان بدل شده که می گویند: از داوطلبان تست دوپینگ گرفته می شود، هم زمان‌بر است و هم افراد رد می شوند.

سخن آخر اینکه آقایانی که مردم شهر به شما دل بسته اند، برای رضای خدا برخی ملاحظات را کنار گذاشته و رأی به خدمت صادقانه دهید نه اینکه برای فرار از فشار اذهان عمومی نام رسمی و ثبت شده در تقسیمات سیاسی یک شهرستان را دستخوش حقیقت ناکارآمدی خود و فرار رو به جلو کنیم که مردم کشاورز و زحمتکش سورک بهتر از ما می فهمند.

لازم بذكر است اين عضو شورا خود را يكی از مخالفين ورود نيروهای غير سوركی در شهرداری می داند! و گوش فلک را به خاطر همين مسئله كــر کرده است.  اين در حاليیست كه يكی از فرزندانش در سازمان عمران شهرداری مدتی‌ست مشغول به كار است!لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سورک - شهردار - میاندرود - استعفا - -

نظر شما در مورد : شورای شهر سورک از ناتوانی در انتخاب شهردار تا تست دوپینگ از داوطلبان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها