مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10483 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 03 آذر 1395 -ساعت : 16:04

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بارش سنگین برف تردد در جاده های مازندران را مختل کرد

با ارسال نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل؛

بارش سنگین برف تردد در جاده های مازندران را مختل کرد

مازندشورا: ساری - ایرنا - بارش سنگین برف که از دیشب در مازندران شروع و همچنان نیز ادامه دارد، تردد خودروهای عبوری را در جاده های اصلی و فرعی این خطه شمال کشور مختل کرده است.

مازندشورا: به گزارش خبرنگارایرنا ، بارش سنگین برف و به همراه نداشتن تجهیزات زمستانی از سوی رانندگان و نابلدی برخی از آنها در بستن زنجیر چرخ کار خدمات رسانی راهداران برای بازگشایی جاده های برفگیر را با مشکل مواجه کرده است.
براساس این گزارش بخشی از نیروهای راهدار و هلال احمر به دلیل نابلدی رانندگان در بستن زنجیرچرخ به جای متمرکز شدن در بازگشایی جاده و خدمات امداد و نجات به بستن زنجیر چرخ مشغولند تا بتوانند از زمین گیر شدن بیشتر خودروها در حاشیه جاده ها و احتمال تصادف جلوگیری کنند.
** برقراری ارتباط در تمام محورهای اصلی
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران گفت که تمام تجهیزات زمستانی راهداری و حمل و نقل جاده ای برای بازگشایی محورهای اصلی پوشیده از برف و برقراری تردد در این محورها متمرکز است و هم اکنون تمام محورهای اصلی شامل هراز، کندوان و سواد کوه باز و تردد برقرار است.
محمد محمدزاده آفرین روز چهارشنبه در گفت و گوی تلفنی با خبرنگار ایرنا افزود : به دلیل بارش سنگین برف در محورهای اصلی به صورت مقطعی برخی نقاط جاده هراز و سوادکوه با مشکل مواجه شد که با حضور راهداران این محورها بازگشایی و تردد برقرار شده است.
وی اضافه کرد : هم اکنون تمرکز اصلی راهداری استان مازندران بر برقراری تردد در محورهای اصلی و جلوگیری از یخ زدن و لغزندگی این محورهاست و برای راههای روستایی نیز با اولویت روستاهای پرجمعیت کار بازگشایی با کمک دهیاران در حال انجام است.
مدیرکل راهداری مازندران به رانندگان توصیه کرد تا از تردد غیر ضرور در محورهای این استان خودداری کنند و در صورت نیاز هم زنجیرچرخ و سایر تجهیزات زمستانی را به همراه داشته باشند.
مازندران سه هزار و 700 کیلومتر جاده های برفگیر دارد که 600 کیلومتر از این جاده ها را 13 گردنه و نقاط صعب العبور تشکیل داده که 33 گروه راهداری با 250 دستگاه تجهیزات راهداری زمستانی و 300 نیرو از چند روز قبل در ان مستقر شدند.
بارش برف همچنین باعث مسدود شدن راههای ارتباطی 500 روستای از سه هزار روستای استان مازندران شده است و این روستاها همچنان راههای ارتباطی شان مسدود است.
خبرنگار : حسین فلاحتی ** انتشاردهنده : سید محسن حسن نیا
6982/1899


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : راهداری - محورهای - مازندران - بازگشایی - زمستانی - تجهیزات - استان - برقراری - سنگین - راههای - رانندگان - محورها - روستای - ارتباطی - اکنون - مسدود - خبرنگار - برقرار - کیلومتر - متمرکز - زنجیر - نابلدی - همراه - گزارش - خدمات - راهداران - جلوگیری - زنجیرچرخ - مواجه - برفگیر - مدیرکل -

نظر شما در مورد : بارش سنگین برف تردد در جاده های مازندران را مختل کرد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها