مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10500 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 03 آذر 1395 -ساعت : 14:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن
کاندیداها برای رأی گرفتن به رخت‌کن می‌آمدند/ تبعیض در فوتبال مازندران بیداد می کند

گلایه‌های جنجالی سرمربی تیم شهید کریمی جویبار از مسؤولان

کاندیداها برای رأی گرفتن به رخت‌کن می‌آمدند/ تبعیض در فوتبال مازندران بیداد می کند

مازندشورا: سرمربی تیم شهید کریمی جویبار گفت: قبل از انتخابات، نمایندگان مجلس در جایگاه ویژه می‌نشستند و قول‌های رنگارنگ می‌دادند ولی بعد از اینکه به خواسته خود رسیدند دیگر پشت سر خود را هم نگاه نکردند.

مازندشورا:ابراهیم مرادی، ظهر امروز در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس مازندران با اشاره به اینکه بیش از 70 درصد شاگردانش برای نخستین بار در لیگ دو کشور بازی می‌کنند، اظهار کرد: ما در چهار مسابقه نخست با گرفتن 10 امتیاز انتظارات را بالا بردیم به طوری‌ که همه از صعود آسان شهید کریمی به مرحله بعد حرف می‌زدند ولی پس از آن تیم با افت مواجه شد و به دلیل مشکلات روحی و روانی بچه‌ها برخلاف جریان بازی، مسابقات را واگذار می‌کردیم.

سرمربی تیم شهید کریمی جویبار افزود: همه تیم‌های دنیا یک زمان افتی دارند که خدا را شکر برای ما خیلی زود اتفاق افتاد و توانستیم به موقع تیم را جمع و جور کنیم و با گرفتن هفت امتیاز از سه مسابقه آخر جایگاه از دست رفته‌مان را به‌دست آوریم.

وی در مورد شکستن سکوت یازده هفته‌ای خود و انتقاد از مسؤولان گفت: سکوتم موجب شده تا خیلی‌ها تصور کنند تیم ما مشکلی ندارد و در حالی‌که شهید کریمی در لیگ دو کشور حضور دارد، مسؤولان هنوز فکر می‌کنند که این تیم در لیگ استان بازی می‌کند و برای همین از ما حمایت نمی‌کنند.

مرادی ادامه داد: قبل از انتخابات، نمایندگان مجلس در جایگاه ویژه می‌نشستند و قول‌های رنگارنگ می‌دادند ولی بعد از اینکه به خواسته خود رسیدند دیگر پشت سر خود را هم نگاه نکردند.

* حتی نام رئیس اداره ورزش جوانان جویبار را نمی‌دانم

وی با بیان اینکه حتی نام رئیس اداره ورزش جوانان جویبار را نمی‌دانم، ادامه داد: مگر می‌شود تیمی در لیگ دو کشور حضور داشته باشد و متولی ورزش شهر حتی یک بار هم به تمرین تیم نیاید در صورتی‌که بسیاری از شهرهای کشور دوست دارند در لیگ کشور سهمیه داشته باشند، آن وقت جویبار این تیم را دارد و قدرش را نمی‌داند.

سرمربی شهید کریمی با بیان اینکه تیم ما در گروهی قرار دارد که بیشتر تیم‌ها با پسوند شهرداری در آن حضور دارند مانند، شهرداری ماهشهر، شهرداری فومن، شهرداری کاشان و ... که هزینه می‌کنند و برای نمایندگان و شورای شهرشان مهم هستند، افزود: استانداری برای باشگاه نساجی پس از برگزاری چندین جلسه 50 میلیون کمک مالی در نظر گرفت ولی مشکلات تیم حل نشد چرا که مشکلات نساجی خیلی بزرگتر از این مبالغ است.

وی اظهار کرد: سقف قرارداد بازیکنان من هفت میلیون تومان است و اگر به طور مثال شهرداری جویبار همچین کمکی به شهید کریمی کند کلی از مشکلات تیم حل می‌شود و دیگر نیازی نیست در سفرهای خارج از استان به بچه‌ها به جای شام الویه دهیم.

مرادی با بیان اینکه کاندیداها برای رأی گرفتن از منطقه ما به رختکن تیم می‌آمدند، ادامه داد: کاندیداها با حضور در رختکن ما قول‌هایی دادند و با همین قول‌ها از منطقه ما رأی گرفتند و به بهارستان رسیدند ولی حالا کجا هستند؟ زمانی که در لیگ سه حضور داشتیم همین آقایان به رختکن ما می‌آمدند و می‌گفتند که شما به لیگ دو صعود کنید، پشتوانه مالی و باقی قضایا را ما حل می‌کنیم ولی فقط در حد وعده باقی ماند.

* هیچ نگاه مسؤولانه‌ای نمی‌بینیم

وی ادامه داد: تبعیض در فوتبال مازندران بیداد می‌کند و شهید کریمی برخلاف سال‌های گذشته تنها نماینده استان مازندران در لیگ دو کشور است ولی هیچ نگاه مسؤولانه‌ای را نمی‌بینیم و این در حالی است که سال گذشته ساری در لیگ دو نماینده داشت و آقای حسین‌زادگان، بهروان، نمایندگان ساری در مجلس شورای اسلامی و ... به این تیم کمک می‌کردند پس چرا کسی ما را نمی‌بیند؟ نکند لیگ دو برای ساری لیگ اروپا بود و برای ما لیگ کشور؟

مرادی با مقایسه شیوه یارگیری شهید کریمی و دو تیم مازندرانی حاضر در لیگ یک، اظهار داشت: تیمی مانند خونه‌به‌خونه از نظر امکانات و پول همه چیز دارد ولی برای چه کسی هزینه می‌کند؟ آیا با صرف هزینه‌های میلیاردی این تیم، جوانان مازندرانی رشد می‌کنند یا این پول‌ها برای غریبه‌ها هزینه می‌شود؟ یا مثلا در نساجی چند بازیکن بومی حضور دارد؟ همه می دانند که بیش از 90 درصد این تیم غیربومی است.من تیمم را بومی بسته‌ام ولی هیچ نگاه د‌ل‌سوزانه‌ای را نمی بینم.

*انتقاد از رسانه‌های مازندران

وی با انتقاد از تمام رسانه‌های استان گفت: شهید کریمی سال گذشته از یک شهرستان بسیار کوچک از لیگ سه به لیگ دو صعود کرد ولی اتفاق خاصی نیفتاد در حالی‌که بعد از صعود خونه‌به‌خونه از لیگ سه به لیگ دو کلی فیلم و برنامه برایشان ساختند و نمی‌دانم دلیل این همه تبعیض چیست؟

مرادی بیان کرد: در شبکه مازندران برنامه ورزشی می‌سازند ولی انگار نه انگار که تیمی به اسم شهید کریمی وجود دارد و این درست که ما پولدار نیستیم و نمی‌توانیم اسپانسر برنامه‌ها شویم ولی دست‌‎کم می‌توانند نتایج هفته‌ای ما را اعلام کنند.

وی با بیان اینکه خونه‌به‌خونه چه نیازی به تمجید دیگران دارد، ادامه داد: حضور در رسانه چه جذابیتی برای عمران‌زاده، زارع، نوری و دیگر بازیکنان این تیم می‌تواند داشته باشد در حالی‌که بچه‌های تیم من اکثراً زیر 23 سال هستند و یک مصاحبه یا پخش تلویزیونی می‌تواند آنها را بمب انگیزه کند.

*مسؤولان راه استادیوم ما را بلد نیستند

این مربی در ادامه انتقاداتش گریزی هم به مسؤولان ورزش استان زد و گفت: ما سه سال است که در لیگ کشور حضور داریم و واقعاً جای تأسف دارد که در این سه سال آقای خلردی تنها یک نیمه از یک بازی ما را از نزدیک تماشا کردند و این خیلی بد است که مسؤولان استان در مسابقات سوپرلیگ حضور پیدا کنند و راه استادیوم ما را که در لیگ کشور حضور داریم را بلد نباشند.

وی در رابطه با ناظران استان که در مسابقات حضور می‌یابند، تصریح کرد: در هر مسابقه یک ناظر از استان در ورزشگاه حضور دارد و در بازی‌های خانگی ما، نماینده استان ما طرف تیم حریف را می‌گیرد و علیه ما گزارش رد می‌کند ولی مثلاً در استان گیلان آقای پورهادی خودش داورها را می‌برد و می‌آورد و پشت تیم استانش را نه تنها خالی نمی‌کند بلکه حمایت هم می کند.

مرادی با اعتقاد به اینکه شهید کریمی از نظر هزینه و مؤفقیت باید در ورزش کشور الگو شود، گفت: دوستان بیایند بررسی کنند که چگونه شهید کریمی با هزینه ناچیز در عرض سه سال با یک مجموعه کاملاً مازندرانی از سوپرلیگ به لیگ سه و از لیگ سه به لیگ دو صعود می‌کند و الان هم با نزدیک شدن به نیم‌فصل یکی از تیم‌های صعود کننده به مرحله بعد لیگ دو است و ما با این هزینه سه سال موفق را پشت سر گذاشته‌ایم که نمی‌تواند شانسی باشد و حتماً برنامه‌ریزی پشت این مؤفقیت‌ها قرار دارد.

وی در پایان گفت: شاید این نگاه غیرمسؤولانه به دلیل حضور حاج آقا عشقی در رأس تیم ما است چراکه با حضوروی نمی‌شود خیلی از حرف‌ها را بیان کرد.

انتهای‌پیام/86017/خ


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کریمی - استان - اینکه - ادامه - مرادی - هزینه - جویبار - مسؤولان - مازندران - شهرداری - مشکلات - می‌کند - گرفتن - نمایندگان - نمی‌دانم - می‌آمدند - سرمربی - حالی‌که - تبعیض - کاندیداها - مازندرانی - خونه‌به‌خونه - نماینده - گذشته - نساجی - رختکن - انتقاد - جوانان - مسابقه - اظهار - مسابقات - دارند - فوتبال - مسؤولانه‌ای - امتیاز - مرحله - نمی‌بینیم - برنامه - داریم - نزدیک - سوپرلیگ - استادیوم - می‌تواند - منطقه - انگار - رسانه‌های - بازیکنان - رسیدند - اداره - تیم‌های - حمایت - جایگاه - اتفاق - بیداد - افزود - میلیون - هفته‌ای - بچه‌ها - شورای - مانند - برخلاف - نیازی -

نظر شما در مورد : کاندیداها برای رأی گرفتن به رخت‌کن می‌آمدند/ تبعیض در فوتبال مازندران بیداد می کند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها