مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10502 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 03 آذر 1395 -ساعت : 15:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تجهیز مراکز فراگیر کانون پرورش فکری نیازمند حمایت همه‌جانبه است

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران:

تجهیز مراکز فراگیر کانون پرورش فکری نیازمند حمایت همه‌جانبه است

مازندشورا: مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران گفت: تجهیز مراکز فراگیر کانون پرورش فکری نیازمند حمایت همه‌جانبه است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، قاسم عزیززاده گرجی پیش از ظهر امروز در آئین افتتاحیه مرکز فراگیر مرکز مازندران، اظهار کرد: کانون پرورش فکری با هدف کشف و پرورش استعدادها و مخاطبان گروه سنی 7 تا 17 سال فعالیت خود را بیش از 50 سال است در کشور شروع کرده است.

وی با اشاره به اینکه فعالیت ویژه کانون پرورش فکری در حوزه کتاب است، افزود: مراکز فرهنگی و هنری فراگیر در پنج حوزه هنری، ادبی، فرهنگی، علمی و معارف اسلامی فعالیت تخصصی دارند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران با بیان اینکه افراد با نیازهای ویژه سهمی از کانون دارند، اضافه کرد: کودکان و نوجوانان ویژه دارای توانایی ذهنی بی‌نظیری هستند که در جشنواره ملی نمایش عروسکی رتبه برتر را در این دوره کسب کردند.

این مسؤول نگاه ویژه خدمات‌رسانی در مناسب‌سازی مراکز کانون فراگیر را از مهم‌ترین موضوعات دانست و گفت: مازندران برای نخستین‌بار اقدام به ایجاد مرکز فراگیر کرده است تا کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه بتوانند در کنار سایر همسالان عادی خود از خدمات کانونی بهره‌مند شوند.

عزیززاده گرجی، مراکز کانون پرورش فکری را زمینه‌ساز بروز استعداد و خلاقیت‌های کودکان و نوجوانان دانست و افزود: برای مناسب‌سازی فضای مراکز فراگیر کانون پرورش فکری نیازمند حمایت هستیم.

وی به فراهم شدن تجهیزات نرم‌افزاری و کتاب ویژه کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه اشاره کرد و گفت: سیستم صوتی گویا، 120 جلد کتاب برای کودکان و 150 جلد کتاب برای نوجوانان به خط بریل، آموزش نیروی انسانی و مربیان کارآمد برای کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه از مهم‌ترین مواردی است که در کانون پرورش فکری برای مراکز فراگیر تعقیب و اجرا شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران با بیان اینکه تفکیک کودکان و نوجوانان از هم زمینه آسیب روحی، روانی و رفتاری را در جامعه فراهم می‌کند، تصریح کرد: به زودی در غرب مازندران شهرستان چالوس مرکز فراگیر کانون پرورش فکری ایجاد م می‌شود.

این مسؤول بیان کرد: سیاست جاری دولت به ایجاد مراکز فراگیر است.

عزیززاده گرجی در بخش پایانی سخنانش گفت: 13 هزار و 576 جلد کتاب در کانون پرورش فکری موجود است و در اختیار مخاطبان کانونی قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/86006/ب30


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کانون - پرورش - نوجوانان - کودکان - فراگیر - مراکز - مازندران - نیازهای - اینکه - ایجاد - مدیرکل - فعالیت - عزیززاده - مهم‌ترین - مناسب‌سازی - دانست - کانونی - فراهم - مسؤول - نیازمند - حمایت - شهرستان - اشاره - افزود - فرهنگی - دارند - مخاطبان -

نظر شما در مورد : تجهیز مراکز فراگیر کانون پرورش فکری نیازمند حمایت همه‌جانبه است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها