مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10507 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 03 آذر 1395 -ساعت : 15:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن
هیات رییسه سال دوم سازمان نظام مهندسی البرز انتخاب شد

با حضور مدیر کل راه و شهر سازی استان البرز:

هیات رییسه سال دوم سازمان نظام مهندسی البرز انتخاب شد

مازندشورا: در پنجاه و یکمین نشست رسمی هیات مدیره سازمان که با حضور مهندس باقرنیا مدیر کل راه و شهر سازی استان البرز در محل سالن جلسات هیات مدیره برگزار شد، هیات رییسه سال دوم از دوره سوم سازمان انتخاب شد.

مازندشورا:به گزارش«صما» به نقل ازروابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استانالبرز، در ابتدای پنجاه و یکمین جلسه هیات مدیره سازمان که با ریاست مهندس طهماسبی و با دستور انتخاب هیات رییسه سازمان روز سه شنبه دوم آبان ماه 95 در محل سالن جلسات سازمان برگزارشد، در ابتدا مهندس طهماسبی از حضور مهندس باقرنیا برای حضور در جلسه رونمایی از سامانهخدمات غیر حضوری و جلسه حاضر تشکر کرد.

ر ادامه به منظور انتخاب هیات رییسه سال دوم، هیات رییسه سنی تشکیل گردید.مهندس کاتب احدی به عنوان مسن ترین و خانم مهندس خسروی به عنوان جوان ترین عضو هیاتمدیره به عنوان رییس و دبیر هیات رییسه سنی انتخاب شدند.

مهندس کاتب در ابتدا نحوه اعلام رای برای انتخاب هیات رییسه را به رای گذاشت که با رای قاطع هیاتمدیره رای گیری از طریق بلند کردن دست مورد تایید قرار گرفت.

سپس در ابتدا انتخاب رییس سازمان با تنها کاندیدای این مسوولیت مهندس قنبریبرگزار شد که وی با 13 رای هیات مدیره به عنوان رییس سازمان انتخابشد.

برای تصدی مسوولیت نایب رییس اول سازمان دو عضو هیات مدیره آقایان مهندسسیروسی و مهندس غفاری به عنوان کاندیدا معرفی شدند که مهندس کوروش غفاری با 11 رایاز سوی هیات مدیره به عنوان نایب رییس اول سازمان در سال دوم انتخاب شد.

مسوولیت نایب رییس دوم تنها با یک کاندیدا به رای گذاشته شد که در نتیجهآن مهندس هوشنگ کاتب احدی نیز با 13 رای هیات مدیره به عنوان نایب رییس دوم سازمانانتخاب شد.

همچنین رای گیری برای انتخاب دبیر سازمان نیز با دو کاندیدا آقایانمهندس پرویز سیروسی و مهندس محمد چاوشی فیروز آبادی برگزار شد که در پایاینرای گیری، مهندس محمد فیروز آبادی چاوشی با 10 رای از اعضای هیات مدیره، به عنواندبیر سازمان برگزیده شد.

در ادامه اعضای هیات رییسه برای انتخاب خرانه دار سازمان وارد شورشدند و مهندس قنبری نتیجه شور را به صحن هیات مدیره اعلام و مهندس مجربی کرمانی رابه عنوان خزانه دار سازمان به هیات مدیره معرفی کرد که به دنبال آن هیات مدیره با13 رای موافق انتخاب هیات رییسه را مورد تایید قرار دادند.

در ادامه مهندس باقرنیا با تبریک به مهندس قنبری و دیگر اعضای هیات رییسهجدید، بر حمایت خود از این هیات رییسه تاکید کرد. وی با اشاره به شرایط ساخت و سازدر استان البرز و هزینه های اجرایی ساخت گفت: هزینه خدمات نظام مهندسی در استان البرزبا توجه به مسوولیت خطیر مهندسان ناظر، هزینه بسیار ناچیزی است و در واقع مبالغ دریافتیاز سوی مهندسان ناظر تناسبی با خطرات و مسوولیت ایشان ندارد. وی تصریح کرد: در بعضیموارد دیده شده است که بعضی از سازندگان علیرغم بدست آوردن سود بسیار هنگفت حاضر بهرعایت اصول مهندسی و مقررات ملی ساختمان در ساخت نیستند.

باقرنیا در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اجرایی شدن قانون پیش فروشآپارتمانها اظهار داشت: قطعا این قانون به شرایط ساخت و ساز و بالا بردن کیفیت آن کمکخواهد کرد ضمن اینکه از دو نقشه ای بودن جلوگیری می شود.

وی همچنین به موضوع فعالیت شرکت های آزمایشگاهی اشاره کرد و گفت: حق وحقوق قانونی این شرکت ها محفوظ و قابل احترام است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز ضمن اینکه از هیات مدیره سازمان درخواستکرد تا همچنان برای ارتقای کیفیت ساخت و ساز استان اهتمام بورزند افزود: جایگاه مهندسیشهرسازی و معماری باید در سطح استان مورد توجه ویژه قرار گیرد وی ادامه داد: در رشتهشهرسازی اهتمام اداره کل بر راه اندازی خدمات این رشته در سطح استان معطوف شده است.

باقرنیا در پایان از آمادگی اداره کل راه و شهرسازی برای بررسی درخواستها و رفع موانع و مشکلات پیش روی سازمان خبر داد.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مهندس - مدیره - رییسه - عنوان - استان - مسوولیت - ادامه - باقرنیا - مهندسی - البرز - کاندیدا - ابتدا - اشاره - اعضای - هزینه - مهندسان - اجرایی - بسیار - خدمات - شهرسازی - اهتمام - اداره - شرایط - اینکه - کیفیت - قانون - معرفی - اعلام - هیاتمدیره - طهماسبی - ساختمان - تایید - غفاری - آبادی - فیروز - چاوشی - همچنین - قنبری -

نظر شما در مورد : هیات رییسه سال دوم سازمان نظام مهندسی البرز انتخاب شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها