مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10516 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 03 آذر 1395 -ساعت : 17:46

چاپ به اشتراگ گذاشتن
احتمال یخ‌زدگی 2 هزار هکتار از باغات مرکبات بخش مرکزی آمل

بخشدار مرکزی آمل عنوان کرد

احتمال یخ‌زدگی 2 هزار هکتار از باغات مرکبات بخش مرکزی آمل

مازندشورا: بخشدار مرکزی آمل از احتمال یخ‌زدگی بیش از 2 هزار هکتار از باغات مرکبات این بخش خبر داد.

مازندشورا:محمد رضا نصیری امروز در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان آمل، اظهار کرد: بارش شدید برف شب گذشته در این شهرستان سبب ایجاد خسارت جدی به روستاییان و کشاورزان شده است.

وی افزود: از شب گذشته تاکنون بارش سنگین برف در بخش‌ مرکزی آغاز شده و هم‌اکنون این روند ادامه دارد.

عضو شورای اداری شهرستان آمل تصریح کرد: هم‌اکنون ارتفاع بارش برف در بخش روستایی مرکزی از 20 تا 30 سانتیمتر گزارش شده و با توجه به پیش‌بینی ادامه بارش برف، احتمال افزایش ارتفاع وجود دارد.

این مسؤول یادآور شد: به دلیل شکستگی شاخ و برق درختان و سقوط آنها پارگی سیم برق و قطعی آن گزارش شده و در بیشتر روستاها قطع برق داریم که با فعالیت مأموران توزیع برق مشکلات برطرف شده است.

نصیری بیان کرد: با توجه به عدم وجود ژنراتور در برخی روستاها قطعی آب گزارش شده و با حضور مسؤولان بخشداری، دهیاران و اعضای شورای اسلامی در کنار مأموران اداره توزیع برق آمل قطعی‌های موقت نیز در برخی مناطق برطرف شده و در حال انجام روند رفع مشکل هستیم.

وی تصریح کرد: با توجه به ادامه بارش برف و نزدیک شدن دمای هوا به صفر درجه سانتیگراد یخ‌زدگی بیش از 2 هزار هکتار از باغات مرکبات بخش کشاورزی همانند درختان پرتقال، نارنگی و کیوی در خطر خسارت جدی قرار دارند.

بخشدار مرکزی آمل گفت: با توجه به سرمازدگی در بخش مرکزی گلخانه‌ها و مکان‌های پرورش گل‌های زینتی در معرض خطر جدی قرار دارند.

انتهای پیام/86012/ن20/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مرکزی - شهرستان - ادامه - گزارش - تصریح - درختان - ارتفاع - روستاها - دارند - برطرف - توزیع - مأموران - شورای - هم‌اکنون - هکتار - یخ‌زدگی - احتمال - باغات - مرکبات - خسارت - گذشته - نصیری - بخشدار -

نظر شما در مورد : احتمال یخ‌زدگی 2 هزار هکتار از باغات مرکبات بخش مرکزی آمل

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها