مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10534 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 03 آذر 1395 -ساعت : 21:09

چاپ به اشتراگ گذاشتن
احتمال خسارت سنگین برف به باغداران مازندران/ باغداران برای جلوگیری از خسارت در باغ آتش روشن کنند

رئیس جهاد کشاورزی مازندران اعلام کرد

احتمال خسارت سنگین برف به باغداران مازندران/ باغداران برای جلوگیری از خسارت در باغ آتش روشن کنند

مازندشورا: رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: احتمال خسارت سنگین برای باغداران استان وجود دارد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، دلاور حیدرپور امشب در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: وقوع بارش برف که از دیشب شروع شد، زمین‌های مرکبات را دچار برف و سرمازدگی کرد و سرمای حادث شده نگرانی‌هایی هم ایجاد کرده است. 

وی با بیان اینکه با این شرایط احتمال خسارت سنگین وجود دارد افزود: برداشت پرتقال شروع شده و نیمی از نارنگی و کیوی برداشت شده و برخی محصولات هنوز روی درخت است. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در توصیه به باغداران، خاطرنشان کرد: باغداران با آتش زدن کنده درخت و ایجاد آتش در چند منطقه از باغ برودت را کاهش داده و از خسارت جلوگیری کنند. 

این مسؤول با بیان اینکه در بعضی از نقاط بارش برف ادامه دارد، یادآور شد: باغداران در مناطقی که حجم بارش زیاد است با سبک کردن درخت از احتمال شکستگی تنه درخت جلوگیری کنند.

حیدرپور با اشاره به ایجاد آتش و دود در نقاط مختلف باغ، تأکید کرد: این عمل سبب تعدیل برودت شده و از گستردگی خسارت جلوگیری می‌‎کند. 

وی با اعلام اینکه عمده تولیدات مرکبات در مرکز مازندران و در شهرهای آمل، بابل، قائم‌شهر، ساری و میاندرود است، تصریح کرد: این شهرستان‌ها کانون برف و سرما بوده و قطعا خسارت سنگینی داریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه محصول زیادی از مرکبات روی درخت است، افزود: 60 درصد کیوی غرب استان هنوز روی درخت است و طبیعتاً امشب و فردا برودت سرما بیشتر می‌شود که نگرانی مسؤولان و کشاورزان را در پی داشته است. 

این مسؤول خاطرنشان کرد: مدیریت این مسئله در استان تشکیل می‌شود تا دامنه و حجم خسارت را کمتر کنیم.

حیدرپور گفت: خسارت ارزیابی و رصد می‌شود و گزارش آن به استانداری داده و در سطح کشور و هیأت وزیران برای کمک به باغداران مورد بررسی قرار می‌گیرد. 

انتهای پیام/86029/ن30/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : خسارت - باغداران - مازندران - جلوگیری - اینکه - مرکبات - کشاورزی - برودت - ایجاد - حیدرپور - احتمال - اعلام - مسؤول - خاطرنشان - استان - برداشت - سنگین - افزود - گزارش -

نظر شما در مورد : احتمال خسارت سنگین برف به باغداران مازندران/ باغداران برای جلوگیری از خسارت در باغ آتش روشن کنند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها