مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10538 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 03 آذر 1395 -ساعت : 21:52

چاپ به اشتراگ گذاشتن
آغاز پاکسازی مسیرهای مواصلاتی بالادست در تنکابن

فرماندار تنکابن خبر داد

آغاز پاکسازی مسیرهای مواصلاتی بالادست در تنکابن

مازندشورا: فرماندار تنکابن از آغاز پاکسازی مسیرهای مواصلاتی بالادست که از نظر میزان بارش برف با حجم بیشتری مواجه هستند خبر داد و گفت: تمام محورهای این شهرستان باز و قابل تردد است.

مازندشورا:سید امیر حسینی‌جو امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان تنکابن با اشاره به اینکه جلسه ستاد مدیریت بحران برای نخستین بارش برف پاییزی و اعمال اقدامات پیشگیرانه در این شهرستان تشکیل شد، اظهار کرد: به تمام مسؤولان تأکید کردیم تا در حوزه وظایف خود رفتارهای منظم و منسجم را سرلوحه کار قرار دهند و در صورت نیاز به اقدامات ضربتی برای حل مشکلات احتمالی، ناهماهنگی‌های بحران برف سال 92 بروز پیدا نکند.

وی بیان کرد: برای اجرای بهتر اقدامات تأمینی با هماهنگی حوزه‌های شهری و روستایی تقسیم کار شد تا با استفاده از امکانات موجود در ادارات ذی‌ربط با کمبودی مواجه نشویم و همچنین برای پشتیبانی بهتر با سازماندهی امکانات بخش خصوصی تلاش شده تا برای اجرای هرگونه اقدامات بهتر عمل شود.

فرماندار تنکابن از آغاز پاکسازی مسیرهای مواصلاتی بالادست که از نظر میزان بارش برف با حجم بیشتری مواجه هستند خبر داد و تصریح کرد: تاکنون تمامی محورهای این شهرستان باز و قابل تردد است اما برای افزایش ضریب امنیت محور کوهستانی سه هزار به الموت که از نظر ایمنی مناسب شرایط جوی در حال بارش برف نیست را تا اطلاع ثانوی مسدود کردیم که حادثه‌ای رخ ندهد.

این مسؤول با اعلام اینکه برای کمک به تداوم جریان گاز شهری با ابلاغ دستوری مبنی بر قطع گاز ادارات تلاش شده تا شهروندان دچار افت فشار گاز نشوند، افزود: مردم این شهرستان در مصرف انرژی به‌ویژه گاز صرفه‌جویی کنند تا همگان از آن بهره‌مند شوند.

 

*وجود 18 گلخانه سرپوشیده در تنکابن

حسینی‌جو با بیان اینکه از 33 واحد مرغداری موجود در شهرستان 20 واحد دوگانه‌سوز شده است، خاطرنشان کرد: 13 واحد دیگر برای تأمین گازوئیل مورد مصرفی اقدام شده است و همچنین واحد نیازمند تأمین گازوئیل با هماهنگی مسؤولان در بخشداری‌ها و فرمانداری اعلام نیاز کنند زیرا برای ارسال سوخت آمادگی کامل وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در این شهرستان حدود 18 گلخانه سرپوشیده وجود دارد، ادامه داد: 12.5 هکتار آن دوگانه‌سوز شده و 5.5 هکتار دیگر آن از سوخت گازوئیل استفاده می‌کنند که هماهنگ با مرغداری‌ها برای تأمین گازوئیل آن‌ها اقدام شده است.

فرماندار تنکابن تصریح کرد: اگر واحدی از این بخش جا مانده است از طریق مسؤولان بخشداری و فرمانداری برای تأمین سوخت مورد نیاز اطلاع‌رسانی و پیگیری کنند زیرا برای تأمین سوخت مشکلی نداریم.

این مسؤول با اعلام اینکه از 3 هزار و 500 هکتار اراضی باغ کیوی موجود در این شهرستان 40 درصد آن برداشت شده است، یادآور شد: 60 درصد آن باقیمانده و همچنین 16 هزار هکتار محصول باغات مرکبات تنها دغدغه باغداران و مسؤولان است و در این مورد نگرانی داریم که در صورت یخ‌زدگی به سرمایه مردم آسیب وارد شود.

حسینی‌جو اظهار کرد: با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی از چند روز اخیر درباره بارش احتمالی برف با هماهنگی‌های لازم کارشناسان جهاد کشاورزی، دستورالعمل برای پیشگیری به باغداران ابلاغ شده است و امیدواریم در این بخش دچار مشکل نشویم، هرچند حوادث غیرمترقبه امری خارج از قدرت است اما باید به فکر پیشگیری از بروز خسارات بیشتر باشیم.

 

*بیمه محصولات؛ بهترین راه پیشگیری از خسارات احتمالی

وی بهترین راه پیشگیری از خسارات جدی حوادث غیرمترقبه را در بخش باغداری، گل و گیاه، اموال عمومی و خصوصی بیمه عنوان کرد و افزود: بهترین راه پیشگیری از وارد آمدن چنین خساراتی بیمه محصولات در تولید کشاورزی، بیمه املاک و مستقلات در بخش ابنیه است که در این بخش خواست و همت عمومی وجود ندارد.

فرماندار تنکابن تصریح کرد: استقبال در بین مردم بسیار کم است اما باید از این امکان مناسب برای برطرف کردن و جبران خسارات استفاده شود.

این مسؤول با بیان اینکه به مسؤولان ادارات مرتبط تأکید شد تا با رعایت حقوق مصرف‌کننده و شهروندی از فشار به مشترکان بدهکار در این مدت خودداری کنند، خاطرنشان کرد: از عموم ساکنان این شهرستان درخواست می‌شود تا نهایت صرفه‌جویی در میزان مصرف انرژی را اعمال کنند تا در هیچ نقطه‌ای از کشور با کمبودی مواجه نشویم.

حسینی‌جو با اشاره به اینکه در بحث تأمین امنیت انتظامی و جاده‌ای اقدامات لازم صورت گرفته و نیروهای ویژه این بخش نیز در آماده‌باش هستند، ادامه داد: از تمام شهروندان درخواست می‌شود تا در صورت امکان از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند.

وی در پایان گفت: در صورت الزام به سفر ضمن اطلاع از وضعیت راه‌ها از پلیس راهور، سازمان راهداری و توجه به اخبار رسانه ملی برای سفر به هشدارها توجه و از لوازم و اقدامات ایمنی استفاده کرده و قبل از حرکت، خودرو را مورد بررسی فنی قرار دهند.

به گزارش فارس، از سوی روابط عمومی فرمانداری تنکابن شماره تماس 54221550 به‌عنوان شماره  مستقیم ستاد بحران شهرستان اعلام شده است که شهرستانی‌ها و افرادی که دچار مشکلاتی شدند برای اطلاع‌رسانی از وقوع حادثه‌ای در ارتباط با بارش برف و پیامدهای آن به‌صورت 24 ساعته آماده دریافت اخبار و حوادث برای اعمال اقدامات تأمینی است.

گفتنی است بارش برف که از سه روز گذشته در ارتفاعات شهرستان تنکابن آغاز شده است و از صبح امروز در سطح شهرهای کناره در پایین‌دست به‌طور متناوب با بارش تگرگ و برف آغاز شده و تاکنون حدود 15سانت رسیده است و همچنان به‌صورت متناوب بارش آن با افزایش و کاهش ادامه دارد.

انتهای پیام/86020/ن40/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرستان - تنکابن - اینکه - اقدامات - تأمین - پیشگیری - مسؤولان - خسارات - فرماندار - اعلام - گازوئیل - هکتار - استفاده - حسینی‌جو - نشویم - مواجه - ادارات - اعمال - تصریح - فرمانداری - ادامه - موجود - مسؤول - همچنین - احتمالی - حوادث - بحران - بهترین - عمومی - اشاره - خودداری - شماره - به‌صورت - متناوب - سرپوشیده - دوگانه‌سوز - خاطرنشان - اقدام - گلخانه - باغداران - کشاورزی - غیرمترقبه - اطلاع‌رسانی - امکان - درخواست - اخبار - ایمنی - اجرای - کردیم - تأمینی - هماهنگی - امکانات - تأکید - اظهار - مسیرهای - پاکسازی - مواصلاتی - بالادست - امروز - کمبودی - خصوصی - ابلاغ - حادثه‌ای - شهروندان - افزود - انرژی - اطلاع - مناسب - میزان - تاکنون - افزایش - امنیت - صرفه‌جویی -

نظر شما در مورد : آغاز پاکسازی مسیرهای مواصلاتی بالادست در تنکابن

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها