مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10543 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 03 آذر 1395 -ساعت : 23:32

چاپ به اشتراگ گذاشتن
4 محور مواصلاتی مازندران باز است/ افت فشار گاز در آمل

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران:

4 محور مواصلاتی مازندران باز است/ افت فشار گاز در آمل

مازندشورا: مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران گفت: هم‌اکنون چهار محور مواصلاتی مازندران باز بوده و تردد در آن برقرار است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، معاون استاندار و چهار مدیرکل استانداری مازندران امشب برای بررسی روند خدمت‌رسانی به مردم در بارش شدید برف به آمل سفر کردند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران در حاشیه این سفر در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: بارش سنگین برف که از شب گذشته در مازندران آغاز شده است در شهرهای مختلف سبب بروز مشکلات زیادی شد.

علی‌اصغر احمدی افزود: تا غروب امروز مشکلات حوزه برق به شهرهای آمل، نور و چمستان بازگشت می‌کرد که در روستاهای بخش چمستان و شهرستان نور قطعی برق همچنان وجود دارد.

وی با بیان اینکه در حوزه گاز قطعی خاصی در استان گزارش نشده و اگر قطعی اعلام شده به صورت مقطعی بوده است، تصریح کرد: اگر هم‌اکنون سوخت گاز هم‌استانی‌های قطع است می‌توانند با شماره‌گیری شماره تماس 194 از مأموران گاز برای برقراری این نعمت خدادادی کمک بگیرند.

*افت فشار گاز در آمل

این مسؤول با اشاره به افت فشار گاز در شهر آمل، یادآور شد: امید داریم با تلاش مسؤولان افت فشار گاز در آمل و دیگر شهرهایی که با این مشکل روبرو هستند برطرف شود.

احمدی با تأکید بر اینکه هم‌اکنون چهار محور اصلی مازندران در جاده‌هایی همانند هراز، کندوان و سوادکوه باز است و تردد در آنها جریان دارد، بیان کرد: در محور مواصلاتی هراز بر اثر بروز حادثه رانندگی برای یک دستگاه خودروی سنگین تریلی این جاده شریانی برای دقایقی بسته شد همچنین بخش عمده راه‌های فرعی در مناطق کلاردشت، سوادکوه و چهاردانگه باز شد و در برخی مناطق تلاش‌ها برای بازگشایی مسیرهای کوهستانی ادامه دارد.

وی با اعلام اینکه در حوزه کشاورزی بروز یخبندان در روزهای آینده سبب نگرانی کشاورزان شده است، ادامه داد: در محصولات مرکبات، پرتقال و نارنگی سردرختی در مازندران وجود داشته و با بارش برف می‌توان یخ‌زدگی را در آنها شاهد بود.

*لزوم مشورت باغداران مازندران با کارشناسان کشاورزی برای عدم یخ‌زدگی محصولات

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران با تأکید بر اینکه کشاورزان و باغداران به وسیله مشورت با کارشناسان ادارات جهاد کشاورزی شهرهای مختلف مازندران برای کاهش خسارت‌های احتمالی اقدام کنند و با استفاده از موارد کارشناسی شده نظیر آتش‌زدن سوری و ایجاد آتش با لاستیک سعی در برطرف کردن یخ‌زدگی داشته باشند.

این مسؤول با اعلام اینکه امروز چهارشنبه مدارس ابتدایی و پیش‌دبستانی مازندران تعطیل بودند، بیان کرد: مدارس مقطع متوسطه شهرای بابل، آمل، سوادکوه شمالی، تنکابن، نکا، بهشهر، گلوگاه و بخشی از رامسر با تعطیلی روبرو بود.

احمدی با اشاره به اینکه همه مدارس آمل امروز چهارشنبه تعطیل بود، یادآور شد: براساس برآورد میزان سرما و بارش برف طی هماهنگی با فرمانداران تعطیلی یا باز بودن مدارس اعلام می‌شود.

* 4 محور مواصلاتی اصلی مازندران تردد دارد

وی با اعلام اهمیت زیاد برقراری سوخت گاز برای منازل در شهرهای مختلف مازندران، ادامه داد: هم‌استانی‌های مازندرانی در منازل از لباس گرم استفاده کنند و با صرفه‌جویی لازم امکان استفاده از این نعمت خدادادی را برای دیگر هموطنان فراهم کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران با بیان اینکه سوخت گاز بخش صنایع و واحدهای تولیدی قطع شده است تا در بخش مصارف خانگی با مشکل روبرو نشویم، یادآور شد: به ادارات و نهادها هم تکلیف شده یک ساعت قبل از بازگشایی در ابتدای صبح وسایل گرمایشی را روشن کرده و یک ساعت قبل از پایان ساعت کاری وسایل گازسوز را خاموش کنند تا با صرفه‌جویی لازم از هدر رفت انرژی جلوگیری شود.

احمدی از رانندگان و مسافران محورهای مواصلاتی مازندران خواست تا از سفرهای غیر ضروری و بدون اضطرار خودداری کنند، گفت: رانندگانی که قصد تردد در محورهای مواصلاتی مازندران را دارند لباس گرم به همراه داشته باشند، مواد غذایی پر انرژی را به همراه خود حمل کرده و حتما با باک پر و سوخت کافی وارد مسیر شوند.

انتهای پیام/86012/ر40/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - اینکه - مواصلاتی - مدیرکل - اعلام - استانداری - مدارس - بحران - شهرهای - احمدی - مدیریت - یخ‌زدگی - استفاده - سوادکوه - یادآور - روبرو - ادامه - کشاورزی - امروز - مختلف - کارشناسان - مشورت - باغداران - ادارات - تعطیل - انرژی - محورهای - همراه - وسایل - صرفه‌جویی - چهارشنبه - تعطیلی - منازل - باشند - برطرف - چمستان - هم‌اکنون - هم‌استانی‌های - مشکلات - سنگین - گزارش - شهرستان - برقراری - خدادادی - بازگشایی - کشاورزان - مناطق - تأکید - مسؤول - اشاره - محصولات -

نظر شما در مورد : 4 محور مواصلاتی مازندران باز است/ افت فشار گاز در آمل

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها