مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10568 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 04 آذر 1395 -ساعت : 11:03

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پرداختن به لغو یک سخنرانی از سوی دولت فرافکنی برای فراموش کردن مسائل اصلی جامعه است

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری:

پرداختن به لغو یک سخنرانی از سوی دولت فرافکنی برای فراموش کردن مسائل اصلی جامعه است

مازندشورا: نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت: لغو سخنرانی آن قدر مهم نبود که رئیس‌جمهور یک کشور او را از مسائل شرمندگی دولت معرفی کند چراکه این مسائل به نوعی فرافکنی و فراموش کردن مسائل اصلی جامعه و کشور است.

مازندشورا:آیت‌الله علی معلمی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در قائم‌شهر با بیان اینکه لغو سخنرانی یکی از نمایندگان مجلس در خراسان رضوی مشکل اساسی و جدی کشور نیست، اظهار کرد: رکود، بیکاری، تعطیلی کارخانه‌ها و گرانی کالاها مشکلات اساسی موجود در جامعه است و به جای اینکه مسؤولان ذیربط به حل مشکلات اساسی بپردازند به بعضی از مسائل حاشیه‌ای و جزیی که برای کشور و جامعه اصلاً اهمیتی ندارد پرداخته و آن را برجسته می‌سازند.

وی افزود: وقتی فردی برای سخنرانی به این‌جا و آنجا می‌رود و به هر دلیل موجبات تنش را فراهم می‌کند تا یک عده مخالف باشند و عده‌ای دیگر مخالف، طبعاً دستگاه‌های تأمین امنیت باید مراقبت‌های لازم را به وجود آورند.

امام جمعه شهرستان قائم‌شهر با بیان این مطلب تصریح کرد: طبق شنیده‌های ما ظاهراً کسانی که از آقای مطهری برای سخنرانی دعوت کرده بودند، تشکیلات غیر مجازی بود که حتی مجوز فعالیت از خود وزارت کشور را هم نداشته است.

معلمی با بیان اینکه شائبه ایجاد دودستگی و تنش بوده که دادستانی وارد عمل شد و از سخنرانی وی جلوگیری کرد، افزود: اگر هم نیاز به رسیدگی داشت آن قدر مهم نبود که رئیس‌جمهور یک کشور او را از مسائل شرمندگی دولت معرفی کند چرا که شرمندگی دولت باید در عملی نکردن وعده‌های داده شده به مردم و بهبود بخشیدن به زندگی اقشار کم درآمد باشد.

وی فیش‌های نجومی را موجب شرمندگی دولت برشمرد و گفت: بعضی از فسادها در بعضی از نهادهایی که توقع نبود اتفاق افتاد؛ مانند صندوق ذخیره فرهنگیان که متعلق به انسان‌های شریف و زحمت‌کشی است و این‌که چرا باید به آن دستبرد زده شود و کسی هم نیاید از فرهنگیان عذرخواهی رسمی کند و یا تشکیلات وابسته به بنیاد شهید که بعضی مسائل ناگوار از آنجا درز پیدا کرد سبب شرمندگی و خجالت است.

نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری با بیان اینکه این مسائل جای شرمندگی دارد، نه اینکه به فردی گفتند مصلحت نیست در اینجا سخنرانی کنید و لغو این جلسه برجسته شود و به‌صورت دعوای جناحی و دسته‌بندی درآید چراکه این مسائل به نوعی فرافکنی و فراموش کردن مسائل اصلی جامعه و کشور است.

این مسؤول اظهار کرد: از همه رؤسای سه قوه انتظار می‌رود همدلی و هم‌زبانی داشته باشند و وقتی همه را به وحدت دعوت می‌کنند،  معنای وحدت این نیست که اگر از رئیس جمهور پیروی کردیم وحدت داشته‌ایم و اگر انتقاد کردیم وحدت نداریم چراکه وحدت جامعه ما حول محور ولایت و ارزش‌های ترسیم شده و وصیت نامه امام است و همه باید در راستای خطوطی که امام آن را ترسیم فرمود ه است، حرکت و اگر چنین اتفاقی افتاد وحدت مبارکی است.

وی تصریح کرد: هر دستگاه و قوه‌ای توقع داشته باشد که مردم دنبال‌رو او باشند و فقط حرف‌های او را و بپذیرند عملی نیست و عین استبداد است و باید جایگاه ترسیم‌شده قوا در نظام را محترم بشمارند و کسی دخالت در کار دیگری نکند.

نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری  در پایان گفت: اگر شاکی خصوصی در این پرونده وجود داشته باشد دادگستری موظف است پیگیری کرده و طبق موازین قانونی بی‌طرفانه عمل کند.

انتهای پیام/86017/صا30


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مسائل - سخنرانی - اینکه - شرمندگی - جامعه - اساسی - نماینده - باشند - مازندران - خبرگان - تصریح - چراکه - تشکیلات - ترسیم - فرهنگیان - مخالف - کردیم - اظهار - فراموش - فرافکنی - رهبری - معلمی - قائم‌شهر - افزود - برجسته - مشکلات - می‌رود -

نظر شما در مورد : پرداختن به لغو یک سخنرانی از سوی دولت فرافکنی برای فراموش کردن مسائل اصلی جامعه است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها