مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10589 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 04 آذر 1395 -ساعت : 12:58

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ترکیدگی کنتورهای آب

مدیر امور آب و فاضلاب منطقه فریدونکنار مطرح کرد

اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ترکیدگی کنتورهای آب

مازندشورا: مدیر امور آب و فاضلاب منطقه فریدونکنار با تاکید بر لزوم ایجاد پوشش‌های کیسه‌ای و پارچه‌ای برای اتصالات بعد از کنتور آب توسط مشترکان در فریدونکنار گفت: اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ترکیدگی کنتورهای آب صورت گیرد.

مازندشورا:جعفر جعفرنیا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان فریدونکنار اظهار کرد: در پی بارش برف از روز گذشته در فریدونکنار سه تیم تخصصی امدادی در سطح شهرستان فعال شدند و به خدمت رسانی مشغول هستند.

وی افزود: هیچ‌گونه قطعی آب در سطح شهرستان رخ نداده و آب شرب همه مشترکان همه واحدهای مسکونی، تجاری، صنعتی و اداری در فریدونکنار وصل است.

مدیر امور آب و فاضلاب منطقه فریدونکنار با اشاره به سرمای شدید هوا، تصریح کرد: دو مهره کنتور و لوله در مناطق حمزه کبیری و فیروزآباد دچار ترکیدگی شدند که تیم‌های امدادی ما مشکل را حل کردند و آب مشترکان این محلات نیز وصل است.

جعفرنیا ادامه داد: امشب با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی مبنی بر صاف شدن هوا، احتمال افزایش شدت سرمای هوا بیشتر است و در پی آن احتمال ترکیدگی‌های انشعابات آبرسانی افزایش می‌یابد.

وی از آماده‌باش سه اکیپ امدادی در مدیریت امور آب و فاضلاب منطقه فریدونکنار خبر داد و خاطرنشان کرد: تاکنون یخ‌زدگی و ترکیدگی انشعابات قبل از کنتور را در هیچ نقطه‌ای از شهرستان نداشتیم و انشعابات بعد از کنتور نیز باید توسط مشترکان محافظت شود.

جعفرنیا با تاکید بر لزوم ایجاد پوشش‌های کیسه‌ای و پارچه‌ای برای اتصالات بعد از کنتور آب توسط مشترکان در فریدونکنار، بیان کرد: با هماهنگی اداره مخابرات قرار است در تماسی با تلفن های ثابت مردم شهرستان تا دقایقی دیگر پیامی با متن چگونگی جلوگیری از احتمال ترکیدگی کنتور، انشعاب و اتصالات تشریح شود.

مدیر امور آب و فاضلاب منطقه فریدونکنار اظهار کرد: آبفای این شهرستان بیش از 14 هزار مشترک دارد که تاکنون گزارشی از قطع آب در هیچ منطقه‌ای نداشتیم و اگر برق قطع نشود دیگر مشکل خاصی برای تامین آب شرب مورد نیاز شهروندان وجود ندارد.

وی افزود: 13 هزار و 500 متر مکعب آب شرب بهداشتی در مخازن امور آب و فاضلاب منطقه فریدونکنار موجود است تا در صورت نیاز قطعی نداشته باشیم.

جعفرنیا تصریح کرد: با توجه به کاهش دما و بارش برف از شهروندان فریدونکنار درخواست داریم برای جلوگیری از یخ‌زدگی و ترکیدگی کنتور و لوله‌های آب، اقدامات پیشگیرانه انجام دهند.

وی ادامه داد: برای این منظور می‌توان با پشم شیشه، گونی کنفی و پوشالی و لباس‌های کهنه، کنتور و لوله‌های سطحی آب را عایق بندی کرد.

مدیر امور آب و فاضلاب منطقه فریدونکنار ادامه داد: مشترکان در صورت مشاهده یخ ‌دگی از حرارت دادن مستقیم و یا ریختن آب جوش بر روی کنتور و یا لوله های آب خودداری کنند.

جعفرنیا با بیان اینکه برای رفع مشکل یخ‌زدگی توصیه می‌شود با صبر و حوصله از آب ولرم و حرارت غیرمستقیم استفاده شود، گفت: مردم می‌توانند در صورت بروز مشکل با شماره تلفن 122 تماس بگیرند.

انتهای پیام/86022/و30


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فریدونکنار - کنتور - شهرستان - فاضلاب - منطقه - جعفرنیا - مشترکان - ترکیدگی - یخ‌زدگی - انشعابات - ادامه - امدادی - احتمال - جلوگیری - شهروندان - حرارت - لوله‌های - تاکنون - اتصالات - نداشتیم - سرمای - پیشگیرانه - اقدامات - اظهار - افزود - تصریح - افزایش -

نظر شما در مورد : اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ترکیدگی کنتورهای آب

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها