مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10595 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 04 آذر 1395 -ساعت : 13:53

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرعامل آبفا مازندران:

۳۵ درصد چاه های آب آمل از مدار خارج شدند

مازندشورا: ساری - مدیرعامل شرکت آبفا مازندران با بیان اینکه در شهر آمل، ۳۰ درصد از ذخیره آبی در مخازن وجود دارد، گفت: ۳۵ درصد از چاه‌های این شهر به دلیل بارش برف و قطع برق از مدار خارج شدند.

مازندشورا:ذبیح الله ذاکری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بارش برف طی روزهای گذشته گفت: بارش برف در برخی از مناطق استان به تاسیسات برق رسانی آسیب وارد کرد که در پی قطع برق و شدت آسیب، چاه‌های آب به ویژه در شهرهای آمل و نور از مدار خارج و مشترکین با افت فشار و یا قطعی آب مواجه‌اند، ضمن اشاره به اینکه از ۲۵ حلقه چاه موجود در آمل برق هشت حلقه چاه قطع است تصریح کرد: یک ایستگاه پمپاژ در این شهر از طریق دیزل ژنراتور در حال فعالیت است.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، با بیان اینکه از طریق مدیریت توزیع سعی کردیم آب این شهر به طور کامل قطع نشود، گفت: با کاهش فشار سعی نمودیم بخشی از ذخیره آبی در مخازن آب حفظ شود و اکنون برخی از نقاط شهر که قطر شبکه آبرسانی آن کم است و یا واحدهای آپارتمانی که در طبقات بالاتر قرار دارند با افت فشار آب مواجه‌اند و سعی می‌کنیم تا عصر امروز پنج حلقه چاه دیگر وارد مدار شود.

ذاکری در خصوص وضعیت آب در شهر نور نیز گفت: از ۲۳ حلقه چاه موجود در این شهر ۵ حلقه چاه فعال است که تنها ۵۰ لیتر در ثانیه آب شرب شهر را تأمین می‌کند در حالی که این شهر به ۳۵۰ لیتر در ثانیه آب نیاز دارد.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، نبود ذخیره مناسب آب در مخازن را یکی از مشکلات مهم این شهر دانست و تصریح کرد: علاوه بر کمبود مخزن ذخیره، غیرفعال شدن چاه‌های آب ناشی از قطع برق، افت فشار شبکه آبرسانی در این شهر را تشدید کرده است.

وی، ادامه داد: درحال حاضر گروه‌های امدادی از شهرهای اطراف همچون بابل، فریدونکنار و نوشهر عملیات آبرسانی از طریق تانکرهای سیار به مناطق مختلف شهر نور را انجام می‌دهند و اکیپ فنی آبفاشهری نیز به منظور راه اندازی و انتقال دیزل ژنراتور درحال فعالیت هستند و از طریق مدیریت بر میزان ورود و خروج مخزن آب تلاش می‌کنیم مردم شهر نور از حداقل آب مورد نیاز بهره مند شوند.

وی، با اشاره به مسدود بودن مسیر دسترسی به چاه‌ها به دلیل شکستگی درخت‌ها و آسیب به تاسیسات برق، اظهارداشت: کارکنان شرکت برق نیز برای رفع این آسیب‌ها در تلاش‌اند، پیش بینی می‌شود یک ساعت بعد از رفع مشکل برق، چاه‌های آب وارد مدار بهره برداری شود.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، با اشاره به سرمای شدید بر عایق بندی کنتور و لوله‌های آب به منظور جلوگیری از یخ زدگی و ترکیدی تاسیسات آبرسانی تاکید کرد و از مشترکین خواست ضمن بردباری، با اعمال مدیریت مصرف، امکان بهره مندی سایر همشهریان را از نعمت آب فراهم آورند.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آبرسانی - آبفاشهری - اشاره - مدیرعامل - مازندران - چاه‌های - ذخیره - تاسیسات - مدیریت - مخازن - درحال - قطع برق - منظور - ثانیه - می‌کنیم - تصریح - شهرهای - مناطق - ذاکری - مشترکین - مواجه‌اند - ژنراتور - موجود - اینکه - فعالیت -

نظر شما در مورد : ۳۵ درصد چاه های آب آمل از مدار خارج شدند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها