مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10617 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 04 آذر 1395 -ساعت : 17:01

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پیش‌بینی یخ‌زدگی 2700 تن پرتغال در باغات فریدونکنار

بخشدار مرکزی فریدونکنار اعلام کرد

پیش‌بینی یخ‌زدگی 2700 تن پرتغال در باغات فریدونکنار

مازندشورا: بخشدار مرکزی فریدونکنار از پیش‌بینی یخ‌زدگی 2 هزار و 700 تن پرتغال در باغات این شهرستان ساحلی خبر داد.

مازندشورا:سید قاسم حسینیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان فریدونکنار اظهار کرد: تاکنون هیچ خسارتی در سطح روستاهای بخش مرکزی فریدونکنار ناشی از بارش برف در دو روز گذشته گزارش نشده است.

وی با بیان اینکه بخش مرکزی فریدونکنار 14 روستا دارد، افزود: هیچ‌گونه قطع آب یا برق در روستای این بخش حادث نشده و فقط بروز افت و قطع گاز در برخی روستا مشکلاتی برای مردم ایجاد کرد.

بخشدار مرکزی فریدونکنار با تاکید بر اینکه هم اکنون گاز همه روستاهای بخش مرکزی فریدونکنار وصل است، تصریح کرد: روز گذشته در پی شروع بارش سنگین برف در این شهرستان ساحلی افت گاز در تعدادی از روستاها موجبات دردسرهایی برای مردم را فراهم کرد که مشکلات این حوزه شب گذشته برطرف شد.

حسینیان با اشاره به اینکه این قطعی و افت فشار با تزریق گاز از گلستان برطرف شد، بیان کرد: جلسه ستاد مدیریت بحران در شهرستان با ریاست منفردی فرماندار فریدونکنار برگزار شده و درباره مشکلات احتمالی مردم و راهکارهای رفع آن بحث و برنامه‌ریزی شده است.

وی ادامه داد: در این دو روز تاکنون هیچ گونه ترکیدگی کنتور، انشعابات و اتصالات آب شرب در روستاهای بخش مرکزی فریدونکنار رخ نداده و تلفن و اینترنت نیز در وضعیت عادی خود قرار داشته و وصل هستند.

حسینیان از آماده باش شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران بخش مرکزی فریدونکنار خبر داد و افزود: شالیزارهای منطقه که زیر کشت دوم بودند از این بارش تاکنون آسیبی ندیدند.

بخشدار مرکزی فریدونکنار با تاکید بر اینکه در این شهرستان کشت سوم انجام نمی شود، خاطرنشان کرد: احتمال بروز خسارت جدی در مناطق باغاتی جدی است و در همین راستا پیش بینی یخ زدگی دو هزار و 700 تن پرتغال در باغات این شهرستان ساحلی دور از انتظار نیست.

حسینیان با بیان اینکه امشب احتمال یخ زدگی در سطح باغات فریدونکنار وجود دارد، اظهار کرد: مجموع باغات شهرستان فریدونکنار حدود 150 هکتار است که عمده این باغات در بخش مرکزی وجود دارند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین حجم باغات فریدونکنار محصول پرتغال کشت می کنند، تصریح کرد: 30 هکتار از مجموع باغات شهرستان با متراژ بالای سه هزار متر مربع هستند.

حسینیان گفت: آب، برق، گاز، تلفن و اینترنت در 14 روستای بخش مرکزی شهرستان فریدونکنار در مدار بوده و مشکلی از این حیث وجود ندارد.

انتهای پیام/86022/ن30/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فریدونکنار - مرکزی - شهرستان - باغات - اینکه - حسینیان - گذشته - بخشدار - روستاهای - تاکنون - پرتغال - اشاره - برطرف - اینترنت - مجموع - هکتار - مشکلات - احتمال - روستا - افزود - اظهار - روستای - تاکید - ساحلی - تصریح - روستاها -

نظر شما در مورد : پیش‌بینی یخ‌زدگی 2700 تن پرتغال در باغات فریدونکنار

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها