مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10634 -تاریخ انتشار : جمعه 05 آذر 1395 -ساعت : 00:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نجات یافتن 7 کوهنورد گرفتار در برف در جنگل‌های نوشهر

رئیس هلال احمر نوشهر خبر داد

نجات یافتن 7 کوهنورد گرفتار در برف در جنگل‌های نوشهر

مازندشورا: رئیس جمعیت هلال احمر نوشهر از نجات یافتن 7 کوهنورد گرفتار در برف جنگل‌های «ماشلک» این شهرستان خبر داد.

مازندشورا:امیرحسین عسگرزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان نوشهر با اشاره به تلاش‌های بی‌وقفه و مجدانه نیروهای هلال احمر در امر نجات کوهنوردان، اظهار کرد: 15 نفر از نیروهای زبده و مجرب هلال احمر که در کوهنوردی نیز مهارت بالایی داشتند با تجهیزات اقدام به عملیات نجات این افراد گرفتار در برف کردند.

وی افزود: نیروهای امداد و نجات هلال احمر نوشهر همراه با کمک سه دستگاه لودر اقدام به بازگشایی مسیر صعب‌العبور کردند و توانستند حتی تا فاصله چهار کیلومتری هفت کوهنورد گرفتار در برف بروند اما به علت تاریکی هوا و ارتفاع بالای برف و نیز سرمای شدید هوا ادامه عملیات امداد و نجات امکان‌پذیر نبود.

رئیس جمعیت هلال احمر نوشهر تصریح کرد: با توجه به اقداماتی که توسط نیروهای امداد و نجات هلال احمر نوشهر انجام شد بخشی از مسیر برای نجات این هفت نفر همواره شد و اکنون خبر رسیده است که گروه آفرود نوشهر توانسته است خود را به این افراد رسانده و در نتیجه همه آنها را به پایین کوه منتقل کرده و کوهنوردان نجات یابند.

عسگرزاده گفت: در حین عملیات امداد و نجات عصر امروز نیز موفق به ارتباط تلفنی با یکی از 10 کوهنورد گرفتار در برف شدیم و اطلاع یافته بودیم که این افراد در یک واحد دام‌سرا پناه یافتند و مهمان دامداران هستند و حال تمامی افراد نیز مساعد و خوب گزارش شده است.

به گزارش فارس، هفت نفر از کوهنوردان نوشهری و چالوسی در حین کوهنوردی در جنگل‌های نوشهر به علت شدت بارش برف و بوران، مسیر خود را گم کردند و گرفتار در سرما و یخبندان شدند.

هنوز تعدادی دیگر از کوهنوردان در دیگر مناطق جنگلی نوشهر در برف گرفتار هستند و تلاش‌‌ها برای نجات آنها ادامه دارد.

انتهای پیام/86019/ج30/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نوشهر - گرفتار - امداد - افراد - نیروهای - کوهنوردان - کوهنورد - عملیات - ادامه - گزارش - عسگرزاده - جنگل‌های - اقدام - امروز - کوهنوردی -

نظر شما در مورد : نجات یافتن 7 کوهنورد گرفتار در برف در جنگل‌های نوشهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها