مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10636 -تاریخ انتشار : جمعه 05 آذر 1395 -ساعت : 01:47

چاپ به اشتراگ گذاشتن
رامسر از تکرار بحرانی دیگر در امان ماند/ مسؤولان برای کمک به مردم وارد عمل شوند

گزارش فارس از بارش سنگین برف در مازندران

رامسر از تکرار بحرانی دیگر در امان ماند/ مسؤولان برای کمک به مردم وارد عمل شوند

مازندشورا: با وجود بارش بیش از 80 سانتیمتر برف در 30 کیلومتر داخل دریای رامسر، این شهر از تکرار یک بحران دیگر در امان ماند.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان رامسر، بارش پراکنده برف و تگرگ در رامسر و حومه از روز چهارشنبه شروع شده و تا عصر روز گذشته ادامه داشت و در حال حاضر بارش آن در سطح شهر متوقف شده و در ارتفاعات نیز به صورت پراکنده ادامه دارد.

براساس گزارش هواشناسی هسته اولیه بارش‌های رامسر در داخل دریای رامسر اتفاق افتاده بوده و آنالیز مدل‌ها نشان از بارش بیش از 80 سانتیمتر برف در 30 کیلومتر داخل دریای رامسر می‌دهد که شهر رامسر از تکرار یک بحران دیگر در امان ماند.

در رامسر نیز به دستور استاندار مازندران به‌جز دستگاه‌های خدمات‌رسان که شامل بانک‌ها، شهرداری‌ها، بیمارستان‌ها، فرمانداری‌ها، ادارات راهداری و حمل و نقل ، گاز و آب می‌شوند، بقیه ادارات رامسر تعطیل شدند.

با بارش شدید برف و سرمای پیش‌بینی شده تلاش جهاد کشاورزی برای جلوگیری از خسارات به باغداران آغاز شد که با پخش لاستیک بین کشاورزان همراه بود تا مردم هرچه سریع‌تر برای جلوگیری از یخ‌زدگی مرکبات، کیوی و دیگر محصولات کشاورزی نسبت به ایجاد دود و گرما در باغات اقدام کنند.

فرشاد نواییان رئیس جهاد کشاورزی رامسر در گفت‌وگو با فارس از تلاش نیروهای این اداره برای پخش لاستیک به روستاها خبر داد و گفت: جهاد کشاورزی تمام نیروهای خود را به کمک ستاد بحران بسیج کرده تا بتواند در پخش لاستیک در روستاها اقدام کند اما از آنجایی که امکانات خودرویی کم است و تعداد روستاها زیاد و زمان نیز محدود، دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه دهیاری‌ها و شوراها وارد عمل شدند.

*مردم به مناطق کوهستانی و ییلاقی سفر نکنند

دهیار روستای جنت رودبار نیز گفت: با توجه به فراز و نشیب و از طرفی یخ‌زدگی جاده، مردم به هیچ وجه در این ایام با خانواده برای تفریح و تفرج به مناطق ییلاقی سفر نکنند.

مهرزاد خلعتبری از بارش مجدد برف از بعدازظهر روز گذشته در دهستان جنت رودبار خبر داد و اظهار کرد: ارتفاع برف در روستای جنت‌رودبار و حومه در مجموع حدود 60 سانتیمتر و در روستاهای بالادست و جنگل «دالخانی» حدود یک متر بوده است.

وی تصریح کرد: شب گذشته هوای دهستان صاف و در حالت یخبندان بود و تمام لوله‌های آب شرب و آب‌های روان سطحی قطع شدند که و تا ظهر روز گذشته هیچ بارندگی نداشتیم.

به گزارش فارس، حال سؤالی که مطرح می‌شود این است که با توجه به بروز شرایط بحرانی در زمان برف و یا حتی باران، چرا مسؤولان استانی و حتی کشوری در پی ساخت زیرساخت‌های اصولی نیستند تا اگر شاهد برف سبک یا سنگین بودیم، غیر از مسائل کشاورزی در زمینه‌های دیگری همچون راه‌های مواصلاتی و یا برق و گاز و آب مشکلی ایجاد نشود که این مهم نیازمند توجه و عزم جدی مردم و مسؤولان است که از جلسات متعدد خارج شده و به عرصه عمل وارد شود.

انتهای پیام/86039/ج40/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : رامسر - کشاورزی - گزارش - گذشته - لاستیک - مسؤولان - روستاها - ایجاد - رودبار - دهستان - یخ‌زدگی - اقدام - نیروهای - نکنند - مناطق - روستای - ییلاقی - ادارات - بحرانی - تکرار - مازندران - سنگین - پراکنده - ادامه - دستگاه‌های - بحران - سانتیمتر - دریای - جلوگیری -

نظر شما در مورد : رامسر از تکرار بحرانی دیگر در امان ماند/ مسؤولان برای کمک به مردم وارد عمل شوند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها