مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10639 -تاریخ انتشار : جمعه 05 آذر 1395 -ساعت : 10:31

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مسدود بودن راه ارتباطی 30 روستای مرزن‌آباد

فرماندار چالوس خبر داد

مسدود بودن راه ارتباطی 30 روستای مرزن‌آباد

مازندشورا: فرماندار چالوس گفت: راه ارتباطی 30 روستای مرزن‌آباد مسدود است و تلاش برای بازگشایی راه‌های ارتباطی ادامه دارد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، محمدناصر زندی صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به‌ بارش شدید برف از دو روز گذشته در شهرستان چالوس راه ارتباطی 50 روستای کوهستانی مرزن‌آباد مسدود شده بود که با تلاش نیروهای امدادی و راهداری اکنون راه ارتباطی 20 روستا بازگشایی شد و راه ارتباطی 30 روستا همچنان مسدود است.

وی با بیان اینکه از صبح امروز خودروهای سنگین اعم از گریدر و لودر برای بازگشایی 30 روستا باقی‌مانده کوهستانی مرزن‌آباد به‌منطقه اعزام شدند، افزود: در شهر مرزن‌آباد با تلاش شهرداری و بخش خصوصی در حال حاضر تمامی مسیرهای اصلی و فرعی بازگشایی شده و نمک‌پاشی نیز انجام گرفت.

فرماندار چالوس در مورد راه‌های اصلی و فرعی شهر هچیرود نیز خاطر‌نشان کرد: از روز نخست بارش برف تیم شهرداری در مرکز شهر و خیابان‌های فرعی شهر هچیرود حضور داشته و با سه لودر و یک گریدر توانستند بازگشایی مسیرها را انجام دهند و از آنجایی که از امروز شاهد یخ‌بندان هستیم نمک‌پاشی از شب گذشته در خیابان‌های اصلی و فرعی این شهر انجام شد.

وی با اشاره به اینکه در روستاهای بخش مرکزی شهرستان چالوس در صبح روز پنج‌شنبه شاهد مسدود شدن بیشتر راه‌های روستایی بودیم، یادآور شد: در این بخش نیز با اعزام اکیپ‌های راهداری توانستیم تا غروب پنج‌شنبه تمامی مسیرهای اصلی راه‌های روستایی را بازگشایی کنیم اما بازگشایی راه‌های فرعی از صبح امروز آغاز شده است.

زندی درباره راه‌های ارتباطی مرکز شهر چالوس نیز خاطر‌نشان کرد: با تلاش شهرداری و بسیج امکانات شهرداری و بخش خصوصی خوشبختانه تمام مسیرهای اصلی خیابان ظهر پنجشنبه بازگشایی شد و از عصر دیروز تلاش برای بازگشایی معابر فرعی آغاز که آن هم بازگشایی شد و محور اصلی نیز شب گذشته نمک‌پاشی شد.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه با همکاری و صبوری مردم فهیم شهرستان توانستیم با سرعت عمل بالایی نسبت به‌مدت گذشته محورهای اصلی شهرهای چالوس، هچیرود و مرزن‌آباد را بازگشایی کنیم، گفت: تلاش و مدیریت میدانی شهرداران و اعضای شورای اسلامی این سه شهر که در مدت زمان بارش برف حضور پررنگ داشتند ستودنی است.

* نقش مردم در مدیریت بحران برف

فرماندار چالوس صبوری و مشارکت مردم این شهرستان در مدیریت بحران برف دو روز گذشته را تاثیر‌گذار دانست و اظهار کرد: صبوری مردم در مشکلات به‌وجود آمده به‌کمک مدیریت بحران آمد و از طرفی مشارکت شهروندان در رفع مشکلات نیز موثر بود.

وی تصریح کرد: از ساعات اولیه بارش برف ستاد بحران شهرستان چالوس تشکیل شد و تمام نیروها و ادارات خدماتی در آماده‌باش کامل قرار گرفته بودند تا بتوانیم در سریع‌ترین زمان ممکن بر بحران حاضر مدیریت کنیم.

 زندی با اشاره به اینکه با توجه به بارش سنگین برف ورودی‌ها و محور اصلی شهر در اولویت قرار گرفت و از طرفی اتصال گاز، برق و آب در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شد، یادآور شد: مدیریت بحران برف درس بزرگی برای مدیران بود که با مشارکت شهروندان می‌توان بر هر مشکلی غلبه کرد و در واقع ما در این بخش از توان شهروندان بهره گرفتیم.

زندی در پایان گفت: از غروب پنجشنبه اوضاع شهرهای چالوس، مرزن‌آباد و هچیرود عادی شد و هم اکنون ستاد بحران در حال بررسی تمامی مناطق شهرستان و رفع مشکلات است.

انتهای پیام/86028/ق40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بازگشایی - چالوس - شهرستان - بحران - مدیریت - مرزن‌آباد - ارتباطی - راه‌های - گذشته - اینکه - هچیرود - امروز - شهرداری - مسدود - اشاره - نمک‌پاشی - مشارکت - شهروندان - مشکلات - مسیرهای - صبوری - تمامی - روستا - فرماندار - شهرهای - پنجشنبه - اکنون - راهداری - سریع‌ترین - روستای - اظهار - کوهستانی - خوشبختانه - توانستیم - گریدر - اعزام - خصوصی - خاطر‌نشان - خیابان‌های - روستایی - پنج‌شنبه - سنگین - یادآور -

نظر شما در مورد : مسدود بودن راه ارتباطی 30 روستای مرزن‌آباد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها