مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10664 -تاریخ انتشار : جمعه 05 آذر 1395 -ساعت : 13:08

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مسدود بودن راه ارتباطی 40 روستا در مرزن‌آباد/ عملکرد اداره راه در بازگشایی راه‌های روستایی ضعیف است

بخشدار مرزن‌آباد:

مسدود بودن راه ارتباطی 40 روستا در مرزن‌آباد/ عملکرد اداره راه در بازگشایی راه‌های روستایی ضعیف است

مازندشورا: بخشدار مرزن‌آباد با اشاره به مسدود بودن راه ارتباطی بیش از 40 روستا، گفت: عملکرد اداره راه برای بازگشایی راه‌های روستایی بسیار ضعیف است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، مصطفی خواجه‌کجوری ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به بارش شدید برف در روستاهای بخش مرزن‌آباد و مسدود شدن راه ارتباطی بیش از 40 روستا، اظهار کرد: بارش برف در منطقه به‌دلیل شرایط محیطی و کوهستانی، شدت و حجم بیشتری نسبت به سایر نقاط شهرستان داشت، راه ارتباطی روستاهای زیادی را کاملا مسدود کرد.

وی با اشاره به اینکه در پی بارش برف در مرزن‌آباد از دو دستگاه بیل‌بکهو دهیاری‌های بخش و اجاره سه دستگاه لودر بهره‌گیری شد، افزود: در حد توان نسبت به پاک‌سازی و بازگشایی راه‌های ارتباطی تلاش شد اما با توجه به امکانات کم توانستیم تنها راه چند روستای بیرون‌بشم را بازگشایی کنیم.

بخشدار مرزن‌آباد با بیان اینکه در ارتفاعات به‌ویژه محورهای طویر به ناتر و دزدبن به دلیر نیاز به دستگاه‌های سنگین از جمله گریدر است، تأکید کرد: اداره راه در این ایام تمام توان خود را برای محور کندوان به‌کار بست و در مورد بازگشایی راه‌های روستایی بسیار ضعیف عمل کرد.

خواجه‌کجوری با بیان اینکه شرایط در بخش مرزن‌آباد به‌دلیل کوهستانی بودن بسیار سخت بود، تصریح کرد: بدون شک با امکانات بخش به‌هیچ عنوان امکان بازگشایی راه‌های مسدود شده روستاهای کوهستان وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه بعد از چند روز از بارش برف امروز نخستین لودر اداره راهداری برای بازگشایی راه‌های روستایی وارد بخش می‌شود، ادامه داد: علاوه بر محورهای طویر تا ناتر و دزدبن تا دلیر که حدود 30 روستا را شامل می‌شود، راه ارتباطی روستاهایی مانند کلنو، برار، شهرستان، حریث، گلامره، سما، سرکا، دیمو، چلاجور، لرگان و... نیز مسدود است.

وی با انتقاد از اینکه در حال حاضر تنها راه روستاهای حاشیه جاده اصلی و نزدیک به‌شهر باز هستند، خاطرنشان کرد: راه روستاهایی مانند سنگ‌سرک و شهری هم نیمه‌باز بوده و تردد در آنها به‌سختی صورت می‌پذیرد.

بخشدار مرزن‌آباد با اشاره به یخ‌زدگی محور مرزن‌آباد به کلاردشت و تردد با زنجیر چرخ در این مسیر، افزود: در روزهای اخیر تنها شاهد نمک‌پاشی از سوی اداره راه در این بخش بودیم که آن هم تا این ساعت از روز جمعه انجام نشده است.

خواجه‌کجوری با تأکید بر اینکه در بخش مرزن‌آباد نیاز مبرم به دستگاه‌های سنگین برای بازگشایی راه‌های روستایی است، خاطر‌نشان کرد: انتظار می‌رود اداره راه با توجه به شرایط موجود به‌کمک مسؤولان شهرستان بیاید تا هرچه‌زودتر مردم این مناطق از مشکلات به‌وجود آمده ناشی از مسدود شدن راه‌ها رهایی یابند.

وی با اشاره به اینکه از روستاهای مختلفی گزارش‌هایی مبنی بر ریزش سقف و همچنین بیمار بدحال دریافت شد، اضافه کرد: برق چند روستای بخش مرزن‌آباد نیز قطع است اما مأموران امداد برق به‌دلیل بسته بودن راه‌ها کاری نمی‌توانند انجام دهند.

بخشدار مرزن‌آباد میانگین بارش برف در دهستان بیرون‌بشم را 60 سانتیمتر اعلام کرد و گفت: ارتفاع برف به‌صورت میانگین در دهستان کوهستان به بیش از یک‌متر رسید.

خواجه‌کجوری با بیان اینکه در حال حاضر با توجه به مشکلات موجود پیگیر دریافت کمک‌های بیشتر از بخش خصوصی هستیم، تصریح کرد: در حال حاضر باید از این کمک‌ها برای روستاهایی که حجم کمتری از برف را شاهد هستند استفاده شود اما در مسیر دهستان کوهستان به‌دلیل شرایط خاص نمی‌توان از لودرهای موجود استفاده کرد چون این لودرها مجهز به‌زنجیر چرخ نیستند.

وی در پایان با بیان اینکه تنها ماشین‌های سنگین مانند گریدر می‌تواند گره‌گشا باشد، گفت: اداره راه باید هرچه سریع‌تر وارد عمل شود و با توجه به اینکه برخی از ماشین‌آلات سنگین اداره راه در حاشیه محور کندوان خاموش هستند، بنابراین بهتر است وقتی شرایط روستاهای بخش مرزن‌آباد به‌ویژه در روستاهای کوهستانی اورژانسی است به‌کمک ما بیایند تا مردم از این وضعیت نجات پیدا کنند.

انتهای پیام/86028/ن40/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مرزن‌آباد - اینکه - بازگشایی - اداره - روستاهای - مسدود - راه‌های - اشاره - شرایط - ارتباطی - شهرستان - به‌دلیل - سنگین - خواجه‌کجوری - روستایی - بخشدار - مانند - دهستان - کوهستانی - کوهستان - موجود - روستا - روستاهایی - حاشیه - میانگین - تصریح - استفاده - دریافت - راه‌ها - مشکلات - به‌کمک - بیرون‌بشم - امکانات - روستای - افزود - دستگاه - امروز - به‌ویژه - محورهای - تأکید - کندوان - گریدر - دستگاه‌های - دزدبن - بسیار -

نظر شما در مورد : مسدود بودن راه ارتباطی 40 روستا در مرزن‌آباد/ عملکرد اداره راه در بازگشایی راه‌های روستایی ضعیف است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها