مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10679 -تاریخ انتشار : جمعه 05 آذر 1395 -ساعت : 16:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ترامپ هم دوست اسرائیل است/ ضرورت وجود اراده جدی در برخورد با مفسدان اقتصادی/برق و آب چمستان همچنان قطع است

امام جمعه شهرستان نور:

ترامپ هم دوست اسرائیل است/ ضرورت وجود اراده جدی در برخورد با مفسدان اقتصادی/برق و آب چمستان همچنان قطع است

مازندشورا: امام جمعه شهرستان نور گفت: ترامپ هم دوست اسرائیل است و عربستان هم که می‌خواهد یمن و سوریه و بحرین نباشد که البته در حقیقت ایران در مقابل آنها است و بنا دارند رفتار ایران را تغییر دهند اما باید بدانند که نه تنها ایران رفتارش تغییر نخواهد کرد بلکه در مقابل استکبار ایستاده و مبارزه می‌کند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، حجت‌الاسلام سیدمهدی امیری‌ارجمند در خطبه‌های نماز جمعه امروز در جمع نمازگزاران نوری، پاسداران و بسیجیان با توصیه به تقوی الهی، اظهار کرد: تقوی داشتن خون دل و خون جگر می‌طلبد، چه بسا افرادی به ظاهر کار خوبی انجام می‌دهد ولی اخلاصی وجود ندارد و برخی کار کوچکی انجام می‌دهد و با اخلاص است و پذیرفته می‌شود.

وی افزود: شیطان از واژه‌های خوب استفاده می‌کند و انسان‌ها را فریب می‌دهد، وسوسه پست و مقام و مسؤولیت برای فریب انسان را دارد.

امام جمعه شهرستان نور تصریح کرد: کلید همه خوبی‌ها با حیا بودن و عفت است، عفت حیا و حجاب به ارمغان می‌آورد، کسی که با حیا نباشد و سخاوت نداشته باشد، زندگی رضایت بخش ندارد.

خطیب جمعه نور به بارش برف اخیر اشاره کرد و افزود: اگر انسان کار روزمره نداشته و فکر آینده باشد دچار مشکلات نمی‌شود، برف نعمت الهی است ولی مردم از نعمات دیگر محروم شدند و این از نبود زیر ساخت‌ها حکایت دارد.

امیری‌ارجمند اظهار کرد: با وجود اینکه شاهد حضور و خدمات مسؤولان و همراهی مردم هستیم، با توجه به دریافت گاز که در منتهی الیه قرار داریم از این نظر خیلی دچار چالش نشدیم ولی آب و برق مردم همچنان قطع است.

امام جمعه نور تصریح کرد: متاسفانه همه دارند کار سیاسی انجام می‌دهند و امور اداری روزمره دارند و‌ آینده‌نگر نیستند، این بزرگ‌ترین مشکل است، کار سیاسی مربوط به مسؤولان سیاسی است مسؤولان اجرایی باید به دنبال کار اجرایی و رفع مشکلات مردم باشند.

وی خاطر نشان کرد: به دلیل وجود چاه‌های تامین آب شرب شهرستان در منطقه چمستان و قطع برق منطقه  چمستان همچنان مردم دچار بی‌آبی هستند، بنابراین ساماندهی زیرساخت‌ها به ویژه در بحث آب و برق ضروری است.

خطیب جمعه نور با اشاره به کمبود اعتبارات به ویژه در تخصیص‌ها گفت: اگر بتوانیم در بحث بودجه و امکانات کار روزمره را انجام دهیم کار زیادی کردیم، وضعیت اعتبارات بسیار اسفناک است و پاسخگوی هزینه‌های جاری هم نیست.

امام جمعه نور، تصریح کرد: اگر اراده جدی در برخورد با مفسدان اقتصادی وجود داشته باشد این همه زحمت به دوش مردم نخواهد بود.

وی از مردم خواست به منظور رعایت حال همنوعان در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنند تا  دیگران هم از این خدمات بهره‌مند شوند.

امام جمعه شهرستان نور با قدردانی از مردم به منظور کمک به دیگران و صبر و تحمل بیان کرد: قطعی آب و برق در سه روز گذشته مردم را دچار زحمت کرده و مردم خوب با پذیرش اقوام و همسایگان به آنان که برق، آب و گاز نداشتند پناه دادند و پذیرایی کردند.

وی با اشاره  پنجم آذر ماه سالروز تشکیل بسیج اظهار کرد: بسیج لشکر مخلص نظام و انقلاب است، دولت‌مردان ما باید از این ظرفیت بالای بسیج استفاده کنند، امروز ما بسیج 80 میلیونی داریم، نظام ما اسلامی است و مردم دلباخته نظام و انقلابند ولی نمی‌پذیرند عده‌ای فساد کنند و به دیگران ظلم و حق این مردم را ضایع کنند.

امیری‌ارجمند بار دیگر حضور افراد دو یا چند تابعیتی در پست‌های کلیدی و مدیریتی را برای نظام خطرناک دانست و گفت: افراد دو تابعیتی و چند تابعیتی ظاهر خود را حفظ می‌کنند و نخستین افرادی هستند که بر جنازه شهید مدافع حرم حاضرند و در صف اول نماز هم شرکت می‌کنند و مردم را می‌فریبند.

خطیب جمعه نور به دیدار رهبر معظم انقلاب با اقشار مختلف بسیج اشاره کرد و افزود: پنج نکته کلیدی در بیانات رهبر انقلاب برای بسیجیان وجود داشت که افزایش و ارتقاء بصیرت و آگاهی برای گرفتار نشدن در چالش‌های موجود، جذب حداکثری به انقلاب، اسلام و نظام، عدم جناحی بودن و وابستگی به حزب و گروه که دوگانگی ایجاد می‌کند و دشمن نیز منتظر این بخش است.

وی همچنین با تاکید بر اینکه همه لایه‌های مردم باید هم‌فکری و هم‌افزایی داشته، گفت: باید با خرد جمعی در مقابل مشکلات ایستاده و راه را هموار کنند و بسیج مظهر مردم‌سالاری در همه عرصه‌های علمی، سیاسی است.

امیری‌ارجمند به هفتم آذر ماه روز وقف و روز نیروی دریایی هم اشاره کرد و افزود: این روز یادآور شهادت دریادلان نیروی دریایی است و امروز اقتدار این نیرو در آب‌های آزاد برای همه دنیا معلوم است.

خطیب جمعه شهرستان نور وقف و حفظ موقوفات ضروری دانست و ادامه داد: باید نیات واقف نیز به درستی اجرا شود و حق و حقوق وقف پرداخت شود.

28 صفر از دیگر مناسبت‌های مورد اشاره امام جمعه نور بود و تاکید کرد: هیأت امنا مساجد، علما و روحانیون تلاش کنند برای رشد و تعالی مردم ضمن حضور به تبیین دین و ولایت بپردازند.

امام جمعه نور اضافه کرد: آیا رئیس جمهور منتخب آمریکا راه گذشتگان را ادامه می‌دهد یا خیر باید منتظر ماند تا جعبه سیاه باز شود ولی بحث تاکتیکی مبارزه با تروریست مطرح است اما  دو نظریه هم مطرح است که آمریکا توان ازبین بردن زیر ساخت‌های داعش را ندارد یا اصلا بنا ندارد با داعش بجنگد، امروز با اعزام هواپیما و نیرو، هم سلاح خود را به داعش می‌رساند و هم نظامیان و مردم سوری را می‌کشد، داعش را خود ایجاد کرد و وسیله‌ای برای حفظ صهیونیسم و اسرائیل و آمریکا است.

خطیب جمعه نور تصریح کرد: ترامپ هم دوست اسرائیل است و عربستان هم که می‌خواهد یمن و سوریه و بحرین نباشد که البته در حقیقت ایران در مقابل آنها است و بنا دارند رفتار ایران را تغییر دهند اما باید بدانند که نه تنها ایران رفتارش تغییر نخواهد کرد بلکه در مقابل استکبار ایستاده و مبارزه می‌کند.

 امیری ارجمند، گفت: تصویب داماتو نقض صریح برجام است، ما تا کنون همه تعهدات خود را انجام دادیم، چرا نباید 5+1 به تعهدات خود عمل کند، اگر این تحریم داماتو به تصویب نهایی برسد، در این صورت با شدت و قدرت بیشتر در مقابل آمریکا می‌ایستیم و با بسیج مردمی در مقابل آمریکا که قدرت 10 برابر بیشتر از این هم داشته باشد و همه دنیا که با این کشور هم‌پیمان هستند، می‌ایستیم.

انتهای پیام/86023


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرستان - اشاره - مقابل - آمریکا - افزود - می‌دهد - سیاسی - انقلاب - تصریح - امروز - ندارد - امیری‌ارجمند - روزمره - اسرائیل - مشکلات - دیگران - دارند - می‌کند - تابعیتی - مسؤولان - اظهار - همچنان - افراد - دانست - کلیدی - ایجاد - منتظر - دریایی - داماتو - تعهدات - بیشتر - می‌ایستیم - تصویب - تغییر - ایستاده - نیروی - ادامه - مبارزه - تاکید - داریم - چمستان - بسیجیان - افرادی - استفاده - اقتصادی - مفسدان - ترامپ - اراده - برخورد - انسان - نباشد - ضروری - اعتبارات - نخواهد - منطقه - اجرایی - نداشته - اینکه - خدمات - منظور -

نظر شما در مورد : ترامپ هم دوست اسرائیل است/ ضرورت وجود اراده جدی در برخورد با مفسدان اقتصادی/برق و آب چمستان همچنان قطع...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها