مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10686 -تاریخ انتشار : جمعه 05 آذر 1395 -ساعت : 17:09

چاپ به اشتراگ گذاشتن
زیاد بودن خاموشی در شبکه‌های برق پر درخت

معاون شرکت توانیر کشور مطرح کرد

زیاد بودن خاموشی در شبکه‌های برق پر درخت

مازندشورا: معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر کشور با بیان اینکه در سیستم‌هایی که وجود درخت در داخل شبکه بسیار زیاد است با کوچک‌ترین شرایط بد جوی باید انتظار خاموشی داشت، گفت: حدود 10 درصد شبکه‌های فشار ضعیف شمال کشور از کابل‌های خودنگهدار استفاده می‌کنند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس در شهرستان آمل، محمود رضا حقی‌فام بعد از ظهر امروز در حاشیه سفر به آمل و بازدید از مناطق بحران‌زده برف، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: شبکه‌های زمینی هزینه بسیار زیادی را در کشور دارند و هزینه‌های آن حدود 10 برابر بیشتر از شبکه‌های هوایی است.

وی افزود: اقتصاد صنعت برق هم‌اکنون اجازه نمی‌دهد که شبکه‌های هوایی برق را به شبکه‌های زمینی تبدیل کنیم به هر حال برنامه‌هایی برای برخی مناطق وجود دارد تا تبدیل و تجهیز شبکه‌های هوایی به کابل‌های خودنگهدار انجام شود.

معاون هماهنگی شرکت مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران(توانیر) با اعلام اینکه تجهیز شبکه‌های هوایی به کابل‌های خودنگهدار موضوع مهمی است، بیان کرد: در شمال کشور شرایط طبیعی وقوع برف و طوفان احتمال می‌رود هر چند باید نهادهای استانی کمک کنند تا شاخه‌زنی‌ها به صورت مستمر انجام شود و در کنار آن سیستم‌مان به سیستم مقاوم تبدیل شود.

این مسؤول یادآور شد: در سیستم‌هایی که وجود درخت در داخل شبکه بسیار زیاد است و شبکه هوایی با کوچک‌ترین شرایط بد جوی باید انتظار خاموشی داشت.

حقی‌فام بیان کرد: حدود 10 درصد شبکه شبکه‌های فشار ضعیف در شمال کشور از کابل‌های خودنگهدار استفاده می‌کنند و انتظار داریم این میزان در شمال افزایش یابد.

وی با بیان اینکه در گفت‌وگو با مدیرعامل برق منطقه‌ای مازندران اعلام کردم که برنامه‌های استان باید در آینده نزدیک آماده شده و در طرح ضربتی شبکه‌های 20 کیلوولت مازندران مجهز به کابل‌های خودنگهدار شوند، یادآور شد: برای شبکه‌های فشار ضعیف نیز باید مدیران کمک کنند تا با شاخه‌زنی اتفاقات و مشکلات رفع شود.

معاون هماهنگی شرکت مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران(توانیر) با اعلام اینکه باید با همکاری مدیران زمستان پیش‌رو با کمترین مشکل سپری شود، افزود: در ابتدای سال آینده برنامه‌های جدید صنعت برق در دستور کار قرار می‌گیرد.

این مسؤول با اعلام اینکه هم‌اکنون یک هزار و 200 کیلومتر از شبکه‌های برق مازندران از کابل خودنگهدار استفاده می‌کنند، اظهار کرد: می‌توانیم با تأمین هزینه تا پایان سال جاری حدود 600 کیلومتر کابل خودنگهدار را برای مناطقی که مشکل داریم استفاده کنیم.

حقی‌فام گفت: این کار امری پایه‌ای است که انتظار داریم برای کل منطقه اجرا شود زیرا ما نمی‌خواهیم طبیعت را خراب کنیم ولی حفظ و پایداری شبکه برق بر عهده صنعت برق بوده که باید در این زمینه تمهیدات لازم انجام شود.

انتهای پیام/86012


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شبکه‌های - خودنگهدار - هوایی - کابل‌های - اعلام - اینکه - تبدیل - انتظار - توانیر - معاون - داریم - استفاده - مازندران - حقی‌فام - مسؤول - شرایط - کیلومتر - مدیران - برنامه‌های - آینده - شمال کشور - یادآور - تخصصی - هزینه - بسیار - زمینی - اظهار - خاموشی - مناطق - افزود - هم‌اکنون - انتقال - توزیع - تولید - هماهنگی - تجهیز - نیروی -

نظر شما در مورد : زیاد بودن خاموشی در شبکه‌های برق پر درخت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها