مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10687 -تاریخ انتشار : جمعه 05 آذر 1395 -ساعت : 17:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مرکبات به مرحله تلخی نرسید

طی بارش برف اخیر

مرکبات به مرحله تلخی نرسید

مازندشورا: مدیر جهاد کشاورزی بابل با اشاره به بازدید‌هایی انجام شده از باغ‌های مرکبات گفت: مرکبات روی درخت به مرحله تلخی نرسید و باغداران با آرامش نسبت به برداشت محصول اقدام کنند.

مازندشورا:سید احمد طاهری در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، درباره میزان خسارت برف به باغ‌های شهرستان بابل اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود که برف بر روی درختان وجود دارد، بعد از بارش برف سرما و یخبندان نداشته‌ایم و این امر سبب عدم آسیب به میوه می‌شود.

وی افزود: میزان خسارت در حال ارزیابی است و به محض برآورد خسارت اطلاع‌رسانی صورت خواهد گرفت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل با بیان اینکه توصیه ما به باغداران این است مرکبات پوست نازک را به تناوب به بازار عرضه کنند، ادامه داد: طبق پیش‌بینی‌های هواشناسی تا چند روز آینده شرایط آب و هوایی مساعد است و باغداران محصول را با عجله برداشت نکنند تا یک‌دفعه وارد بازار شود و در بازار با فراوانی عرضه مواجه شویم.

طاهری خاطرنشان کرد: با بازدید‌های صورت گرفته از باغ‌های مختلف در سطح شهرستان میوه خراب نشده و به مرحله تلخی نرسیده است و باغداران با آرامش نسبت به برداشت محصول و عرضه آن به بازار اقدام کنند.

وی اظهار کرد: باغدارانی که قصد ذخیره‌سازی محصول را دارند آن را خشک کنند و میوه خیس را در انبار ذخیره نکنند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل بیان کرد: با توجه به آسیبی که درختان دیدند باغداران بعد از چیدن محصول اقدام به هرس درخت کنند.

انتهای پیام/86035/خ20


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرستان - باغداران - بازار - خسارت - محصول - برداشت - نکنند - اقدام - کشاورزی - شرایط - طاهری - مرحله - میزان - باغ‌های - مرکبات - اظهار - درختان -

نظر شما در مورد : مرکبات به مرحله تلخی نرسید

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها