مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10688 -تاریخ انتشار : جمعه 05 آذر 1395 -ساعت : 17:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تولید 1522 تن گوشت سفید در فریدونکنار

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار خبر داد

تولید 1522 تن گوشت سفید در فریدونکنار

مازندشورا: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فریدونکنار گفت: هزار و 522 تن گوشت سفید در این شهرستان تولید شد.

مازندشورا:محمدرضا ضیایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان فریدونکنار، اظهار کرد: هم‌اکنون هشت واحد مرغداری گوشتی با میزان اشتغال‌زایی 45 نفر به‌طور مستقیم و غیرمستقیم در فریدونکنار فعالیت دارند.

وی افزود: در هشت ماهه امسال 776 هزار قطعه مرغ گوشتی تولید که از این طریق هزار و 522 تن گوشت سفید به ارزش 90 هزار میلیون ریال توزیع و روانه بازار شده است.

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار تصریح کرد: در حال حاضر با افزایش سریع جمعیت و احتیاج روزافزونی که به مواد غذایی بالاخص مواد پروتئینی احساس می‌شود، تأمین نیازهای غذایی انسان‌ها در درجه اول در جوامع بشری از اهمیت بالایی برخوردار است.

ضیایی ادامه داد: در سال‌های اخیر گوشت طیور به‌عنوان یک منبع پروتئین حیوانی به‌طور سریعی در تغذیه انسان مورد استفاده قرار گرفته است و همین امر توجه به تولید در این بخش را دو چندان کرده است.

وی با اشاره به اعطای تسهیلات حمایت از تولید و رونق اقتصادی در استان، بیان کرد: 30 نفر از این شهرستان19  هزار و 990 میلیون ریال از تسهیلات بخش رونق اقتصادی بهره‌مند شدند.

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار خاطرنشان کرد: در راستای حمایت از تولید کنندگان بخش کشاورزی و حمایت از رونق اقتصادی تاکنون 44 نفر از متقاضیان دریافت تسهیلات که از طریق سایت بهین‌یاب ثبت نام کردند، 98 هزار و 420 میلیون ریال در کارگروه استان مورد تصویب قرار گرفته که از این میان تعداد 30 نفر 19 هزار و 990 میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده و مابقی نیز در حال طی مراحل اداری و بانکی هستند.

ضیایی با اشاره به بازدید از واحدهای تولیدی، اظهار کرد: از پنج واحد تولیدی که از محل طرح رونق تولید بهین‌یاب تسهیلات دریافت کردند، راست آزمایی صورت گرفته است.

وی گفت: کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان فریدونکنار با حضور نمایندگان فرمانداری شهرستان و بانک عامل از پنج واحد کارخانه شالیکوبی و پرورش ماهی این شهرستان برای راست آزمایی تسهیلات اعطا شده، بازدید کردند.

انتهای پیام/86022/خ30


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فریدونکنار - تسهیلات - تولید - کشاورزی - شهرستان - میلیون - اقتصادی - حمایت - گرفته - ضیایی - بهین‌یاب - بازدید - تولیدی - آزمایی - دریافت - استان - اشاره - گوشتی - اظهار - غذایی - به‌طور -

نظر شما در مورد : تولید 1522 تن گوشت سفید در فریدونکنار

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها