مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10698 -تاریخ انتشار : جمعه 05 آذر 1395 -ساعت : 22:36

چاپ به اشتراگ گذاشتن
قطع گاز در مازندران برطرف شد

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران:

قطع گاز در مازندران برطرف شد

مازندشورا: مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: قطع گاز در استان مازندران برطرف شد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سعید مؤمنی امشب در گفت‌وگو با بخش خبری ساعت 21 شبکه اول سیما با اشاره به بارش برف سنگین و سرمای شدید در مازندران درباره آخرین وضعیت گاز این استان، اظهار کرد: در سال گذشته در مدت مشابه 350 میلیون متر مکعب مصرف گاز خانگی داشتیم و امسال این رقم به 550 میلیون متر مکعب رسید.

وی افزود: همین امر سبب در شهرهای آمل و بابل به‌دلیل اینکه در انتهای شبکه قرار داشتند با افت فشار گاز مواجه شویم.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران خاطرنشان کرد: گاز تعدادی از مشترکان قطع شد و از همین جا از مردم عذرخواهی می‌کنیم که با صبوری این شرایط سخت را تحمل کردند.

این مسؤول تصریح کرد: با تمهیداتی که به کار گرفته شد مشکل افت فشار و در نتیجه قطع گاز برطرف شد ولی از مردم عزیز درخواست داریم تا در مصرف گاز صرفه‌جویی لازم را داشته باشند تا زمینه برخورداری مشترکان در شمال و شمال غربی کشور فراهم شود.

مومنی بیان کرد: اگر در هر منزل یک بخاری خاموش شود بر این اساس روزانه تا 120 میلیون متر مکعب صرفه‌جویی گاز خواهیم داشت و این کمک به تأمین گاز سایر بخش‌ها مانند نیروگاه‌‌ها که محدودیت دادیم می‌کند تا به تولید برق صدمه وارد نشود.

وی گفت: اگر دمای رفاه را یک درجه کم کنیم تا 20 درصد صرفه‌جویی در مصرف انرژی خواهیم داشت.

به گزارش فارس، بارش برف سنگین در استان مازندران و کاهش شدید دمای هوا سبب شد تا تعداد زیادی از مشترکان مازندرانی با افت فشار و بعضاً قطع گاز مواجه شوند و شب‌های سرد و برفی سختی را سپری کنند.

انتهای پیام/86019/ن20/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : میلیون - مشترکان - صرفه‌جویی - مازندران - مواجه - خواهیم - انتهای - استان - برطرف - گزارش - سنگین - گازرسانی -

نظر شما در مورد : قطع گاز در مازندران برطرف شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها