مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10699 -تاریخ انتشار : جمعه 05 آذر 1395 -ساعت : 22:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن
واژگونی گریدر راهداری در بیشه‌بنه بهشهر صحت ندارد/ مشکلی برای نمک‌پاشی جاده‌ها نداریم

بخشدار یانه‌سر بهشهر:

واژگونی گریدر راهداری در بیشه‌بنه بهشهر صحت ندارد/ مشکلی برای نمک‌پاشی جاده‌ها نداریم

مازندشورا: بخشدار یانه‌سر بهشهر گفت: واژگونی گریدر راهداری در بیشه‌بنه صحت ندارد و امروز در هنگام عملیات برف‌روبی و بازگشایی جاده، ترمز یک گریدر برید که مصدومی هم در این حادثه نداشتیم.

مازندشورا:حسین نجفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان بهشهر، اظهار کرد: مسدود شدن معابر و جاده‌های فرعی روستاهای کوهستانی بهشهر به دلیل افزایش سرمای هوا و برودت هوا مسأله‌ای است که در هر یخبندانی وجود دارد و مشکلی برای نمک‌پاشی جاده‌ها نداریم.

وی افزود: هم‌اکنون همه جاده‌های اصلی و بسیاری از جاده‌های فرعی منطقه بازگشایی شده است و تردد در حال انجام است اما به دلیل لغزندگی جاده، افراد باید از تردد غیر ضروری در منطقه خودداری کنند.

بخشدار یانه‌سر بهشهر تصریح کرد: بعد از بارش برف و کولاک و با تشکیل ستاد مدیریت بحران در منطقه یانه‌سر، تمام دهیاران و شوراها در کنار گروه‌های امدادی و راهداری وارد عمل شدند و با تمام امکانات موجود همچون گریدر، لودر و ماشین‌های کمک‌دار در آماده‌باش کامل به‌سر می‌برند.

این مسؤول با تکذیب واژگونی گریدر، یادآور شد: واژگونی گریدر راهداری در بیشه‌بنه صحت ندارد و امروز در هنگام عملیات برف‌روبی و بازگشایی جاده، ترمز یک گریدر برید که مصدومی هم در این حادثه نداشتیم و بعد از تعمیر این گریدر، هم‌اکنون در حال فعالیت در منطقه است.

نجفی با اعلام اینکه با توجه به شرایط مساعد امروز و آفتابی شدن هوا، برخی از یخ‌های منطقه آب شده است، افزود با فرا رسیدن شب و کاهش شدید دمای هوا، منطقه کوهستانی، سردتر شده و تردد روستاییان را هم با مشکل روبرو می‌کند که با توجه به حضور امدادگران و راهداران در منطقه، مشکلی وجود ندارد.

وی با اشاره به ضعف آنتن‎دهی در روستاها با بارش برف، ادامه داد: هم‌اکنون ضعف آنتن‌دهی در برخی از نقاط کوهستانی وجود دارد و از تلفن بی‌سیم در مناطق استفاده می‌شود.

بخشدار یانه‌سر بهشهر با اعلام اینکه در طول بارش برف چند روزه در مناطق کوهستانی بهشهر، تنها یک مورد قطع برق اعلام شده است، گفت: این قطع برق هم به علت شکستگی شاخه درخت و افتادن بر روی سیم انتقال برق اتفاق افتاد که با حضور به‌موقع نیروهای امدادی، این مشکل رفع شد.

این مسؤول با اشاره به حضور طبیعت‌گردان و افراد غیربومی و ساکن روستاها در برخی از این مناطق برای عکس‌برداری، افزود: برخی از افراد بدون شناخت کامل از مناطق و بدون امکانات و زنجیرچرخ اقدام به تردد کردند که در منطقه سفیدچاه گرفتار جاده‌های برفی شدند که با کمک راهداری، بسیج و افراد روستاها کمک‌رسانی به آنان انجام شد.

نجفی با تأکید بر جلوگیری از تردد غیر ضروری در مناطق کوهستانی بخش یانه‌سر بهشهر، گفت: هم‌اکنون تردد مأموران راهداری و امداد در منطقه هم با زنجیرچرخ، امکان‌پذیر است که امیدواریم افراد تنها برای انجام کارهای ضروری وارد منطقه کوهستانی شوند و در صورت تردد در منطقه هم به امکانات لازم، تجهیزات و زنجیرچرخ مجهز شوند.

انتهای پیام/86002/ن30/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : منطقه - بهشهر - کوهستانی - گریدر - یانه‌سر - افراد - مناطق - راهداری - جاده‌های - هم‌اکنون - روستاها - زنجیرچرخ - اعلام - امکانات - ضروری - افزود - بخشدار - ندارد - واژگونی - مشکلی - امروز - اشاره - بیشه‌بنه - قطع برق - اینکه - مسؤول - بازگشایی - نداریم - جاده‌ها - امدادی - نمک‌پاشی -

نظر شما در مورد : واژگونی گریدر راهداری در بیشه‌بنه بهشهر صحت ندارد/ مشکلی برای نمک‌پاشی جاده‌ها نداریم

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها