مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1070 -تاریخ انتشار : دوشنبه 02 تیر 1393 -ساعت : 18:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نگاه قهرمان پروری در ورزش بانوان مازندران وجود ندارد

در گفتگو با کاپیتان و سرمربی تیم بسکتبال بانوان پیشکسوت مازندران

نگاه قهرمان پروری در ورزش بانوان مازندران وجود ندارد

اختصاصی مازند شورا: مسابقات بسکتبال بانوان قهرمانی کشور در رده پیشکسوتان برگزار شد که طی آن تیم مازندران موفق به کسب نایب قهرمانی این مسابقات شد در این خصوص گفتگویی داشته ایم با «لیلا دادگری» کاپیتان و سرمربی تیم بسکتبال بانوان پیشکسوت مازندران؛

اختصاصی مازند شورا: مسابقات بسکتبال بانوان قهرمانی کشور در رده پیشکسوتان برگزار شد که طی آن تیم مازندران موفق به کسب نایب قهرمانی این مسابقات شد در این خصوص گفتگویی داشته ایم با «لیلا دادگری» کاپیتان و سرمربی تیم بسکتبال بانوان پیشکسوت مازندران؛

خودتان را معرفی کنید و از سوابق ورزشی تان بگویید:

لیلا دادگری هستم. دارای مدرک مربیگری درجه 2 بسکتبال و مربی شنا. 20 ساله مربی ورزشی هستم. در چند دوره بعنوان سرمربی تیم گنبد در سوپر لیگ بسکتبال بانوان حضور داشتم و در حال حاضر بعنوان مربی تیم های پایه بسکتبال بانوان در شهرستان بهشهر مشغول فعالیت هستم.

در خصوص مسابقات بسکتبال بانوان قهرمانی کشور در رده پیشکسوتان بفرمایید:
این دوره از مسابقات  تیم هایی از استانهای فارس، خوزستان، گلستان، خراسان و مازندران در بندر ماهشهر حضور داشتند. در این دوره از مسابقات تیم ها با قدرت و برنامه ریزی قویتری نسبت به دوره های قبل حضور داشتند و سطح مسابقات بسیار بالاتر از دوره های قبل بود. تیم مازندران در این دوره با پیروزی مقتدرانه برابر تیمهای خوزستان، گلستان، و خراسان به دیدار پایانی راه یافت و در بازی فینال مقابل تیم سرسخت فارس مغلوب شد و به مقام نایب قهرمانی دست یافت.

تیم مازندران در دوره قبلی این مسابقات حائز چه مقامی شده بود؟

در دوره قبلی مازندران در مرحله مقدماتی از دوره مسابقات حذف شده بود.

ظاهرا بخش اعظمی از بازیکنان تیم منتخب مازندران از شهرستان بهشهر بودند. در این خصوص توضیح بدهید:
شهرستان بهشهر از دیرباز بعنوان یکی از پایگاههای بسکتبال در استان مازندران بوده و هست بعنوان مثال حضور آقای نبی پور در تیم ملی آقایان و همین مقام نایب قهرمانی بانوان. در تیم اعزامی به مسابقات کشوری تعداد 7 بازیکن از 9 بازیکن تیم استان مازندران از شهرستان بهشهر بودند.

و نقش شما در تیم:

بنده بعنوان سرمربی و کاپیتان تیم انجام وظیفه میکردم.

در خصوص تامین هزینه های مالی حضور در مسابقه بفرمایید:

جا داره از شرکت زمزم بعنوان حامی مالی تیم کمال تقدیر و تشکر رو داشته باشم که با حمایتهای بی دریغشان نقش بسزایی رو در کسب این عنوان داشتن. امیدوارم با قدردانی از این عزیزان تونسته باشیم بخشی از زحماتشون رو جبران کرده باشیم.

ورزش بانوان به ویژه بسکتبال در بهشهر جهت رشد چه نیاز ها و کمبودهایی داره؟

متاسفانه همیشه امکانات ورزش برای بانوان بعلت محدودیت هایی که وجود داره از آقایون کمتره. با این وجود عمده نیاز های ورزش بسکتبال بانوان بهشهری سالن ورزشی و امکانات لازم جهت تمرینه، عدم وجود اعتبار مالی جهت اعزام تیم های بهشهر به مسابقات یکی از مواردیه که همیشه وجود داره. بعنوان مثال در همین مسابقات اخیر اگه شرکت زمزم حمایت مالی نمیکرد تیم توان اعزام نداشت. در نهایت هم نبود خوابگاه مناسب و سالن استاندارد جهت میزبانی مسابقات از نیازهای عمده نه فقط بسکتبال بانوان که همه رشته های ورزشی در همه رده هاست.

درد دل:.

فارغ از کمبود امکانات و مسائل مالی یکی از معضلات ورزش بانوان نبود نگاه قهرمان پروری و ورزش قهرمانی در این حوزه است. بیشتر فعالیتهای ورزشی در بهشهر متاسفانه فاقد این نگاه و فقط در جهت پرکردن اوقات فراقت می باشد. البته نه به صورت مطلق ولی فقدان نگاه قهرمان پروری و ورزش قهرمانی در حوزه ورزش بانوان کاملا مشهوده. بسکتبال بانوان در بهشهر پتانسیل بسیار بالایی داره. حضور سرکارخانم محبوبه نوریان در تیم ملی، حضور سه بازیکن بهشهری در سوپرلیگ بسکتبال بانوان و حضور همیشگی و پررنگ بانوان بسکتبالیست بهشهر در اردوهای انتخابی استانی و کشوری موید این نکته است و البته این سوال که چرا نباید این بازیکنان در تیمی از بهشهر توپ بزنند.

اسامی بازیکنان شرکت کننده در مسابقات پیشکسوتان قهرمانی کشور:

عاتکه قاسمپور، فاطمه ربیع زاده، رقیه قاسمپور، شهین عظیمی، زینب رکنی، فاطمه رنجبر، فرزانه جوینی، میترا مرادی

و جمله پایانی:

حضور بچه های تیم با حداقل امکانات و کسب مقام دوم کشور نشان از لیاقت و توانمندی ورزشکاران مازندران و شهرستان بهشهر داره و جا داره که مسئولین با حمایتهای بیشترشون به توسعه ورزش در شهرستانهایی مثل بهشهر که سرشار از استعداد در رشته های مختلفه کمک کنند. و در پایان تشکر ویژه از سرکار خانم کفشی مسوول محترم ورزش بانوان شهرستان بهشهر که همواره حامی ورزش بانوان بهشهر بودند و جناب آقای «خشکفا» ریاست محترم هیات بسکتبال بهشهر و رییس کمیته داوران هیات بسکتبال استان مازندران.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بسکتبال - بهشهر - لیلا دادگر - ورزش-بانوان - -

نظر شما در مورد : نگاه قهرمان پروری در ورزش بانوان مازندران وجود ندارد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها