مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10726 -تاریخ انتشار : شنبه 06 آذر 1395 -ساعت : 11:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن

۲۶ نفر طی ۴۸ ساعت در مازندران دچار مسمومیت با گاز CO۲ شدند

مازندشورا: ساری- ۲۶ نفر طی ۴۸ ساعت گذشته براثر استشاق مونواکسید کربن در مازندران دچار مسمومیت شدند.

مازندشورا:زکریا اشکپور سخنگوی مرکز فوریت های پزشکی اورژانس مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اورژانس مازندران در ۴۸ ساعت گذشته به ۲۶ نفر که در اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن دچار مسمومیت شدند، خدمات درمانی پیش بیمارستانی ارائه کرد.

وی اظهار داشت: آمل ۱۰ نفر با بیشترین آمار، ساری هشت نفر، چالوس، ولی آباد سه نفر، جویبار سه نفر براثر استنشاق گاز مونواکسید کربن دچار مسمومیت شدند و در اسرم ساری یک زوج جان باختند.

اشکپور ادامه داد: بیشترین علت‌های مسمومیت با CO، انتشار گاز منوکسیدکربن از بخاری گازسوز، نقص فنی پکیج، استفاده از زغال برای گرم کردن محیط و روشن کردن گاز پیک‌نیک در حمام بوده است.

سخنگوی مرکز اورژانس مازندران تصریح کرد: سردرد، سرگیجه، تهوع و بی‌قراری، تنگی نفس، خمیازه کشیدن بیش‌ازحد و کاهش دید و کبودی دست‌وپا و دور لب ازجمله علائم مسمومیت با CO است؛ در حقیقت این علائم شبیه سرماخوردگی است، لذا در صورت مواجهه ناگهانی با این علائم، به مسمومیت با منوکسیدکربن شک کنید.

وی توصیه کرد: در صورت روبرو شدن با فرد مسموم، به‌سرعت مصدوم را از محل آلوده وارد هوای آزادکرده، وسیله گرمازا را خاموش و درب و پنجره را بازکنید و سپس سریعاً با اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرید، کمربند و یقه مصدوم را بازکرده و در صورت کاهش هوشیاری مصدوم، راه هوایی او را باز و در صورت لزوم، نسبت به احیای قلبی ریوی او اقدام کنید.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مسمومیت - مازندران - اورژانس - علائم - مصدوم - منوکسیدکربن - بیشترین - اظهار - اشکپور - سخنگوی - استنشاق -

نظر شما در مورد : ۲۶ نفر طی ۴۸ ساعت در مازندران دچار مسمومیت با گاز CO۲ شدند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها