مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10728 -تاریخ انتشار : شنبه 06 آذر 1395 -ساعت : 12:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تردد در محورهای هزارجریب نکا با زنجیرچرخ امکان‌پذیر است

بخشدار هزارجریب نکا:

تردد در محورهای هزارجریب نکا با زنجیرچرخ امکان‌پذیر است

مازندشورا: بخشدار هزارجریب نکا گفت: به دلیل خطر یخ‌زدگی در محورهای مختلف هزارجریب، تردد در محورهای مختلف این منطقه با زنجیرچرخ امکان‌پذیر است.

مازندشورا:محمد محمدیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان نکا اظهار کرد: در طول پنج روز بارش برف در منطقه هزارجریب نکا با تمام و امکانات در صحنه حاضر شدیم و تدابیر مختلف برای بازگشایی جاده‌ها، فراهم کردن زیرساخت‌های مختلف و... انجام شده است.

وی افزود: با توجه به هشدارهای مختلف مبنی بر کاهش شدید دما، برودت هوا و بارش برف و برای کم کردن خسارت‌های ناشی از برف، ستاد بحران از سوی دهیاری‌ها و برخی از شوراهای روستا با عضویت شوراها، دهیاران، فرماندهان بسیج و مردم در دستور کار قرار گرفت و همگی برای این بحران، بسیج شدند.

بخشدار هزارجریب نکا ادامه داد: ستاد بحران منطقه هزارجریب با هدف کاهش خسارت در منطقه بالادست و آماده کردن امکانات خودرویی برای استفاده در مواقع بحران تشکیل شد که در پنج روز گذشته به روستاییان خدمات ارائه شد.

این مسؤول مهمترین خسارت وارد شده را به باغات و مزارع، شبکه آب‌رسانی، دام، جاده و... اعلام کرد و گفت: در حال جمع‌بندی خسارت ایجاد شده از این بارش برف و کاهش شدید دما در بخش هزارجریب نکا هستیم که به‌زودی اطلاع‌رسانی می‌شود.

محمدیان، شرایط جوی فعلی منطقه هزارجریب نکا را مساعد اعلام کرد و افزود: شرایط هوایی مناسبی در مناطق روستایی با طلوع خورشید و تابش نور آفتاب ایجاد شده است اما کاهش دما همچنان در منطقه وجود دارد و جاده‌ها یخبندان و لغزنده است.

وی با اعلام اینکه شهروندان از سفرهای غیرضروری به بخش هزارجریب و مناطق مختلف کوهستانی، خودداری کنند، یادآور شد: برخی از افراد روستایی به دلیل برف در شهر مانده‌اند و اکنون در حال بازگشت به منازل خود هستند که امیدواریم نکات ایمنی را رعایت کنند.

بخشدار هزارجریب نکا گفت: همراه داشتن امکانات لازم، تجهیزات، لباس گرم، زنجیر چرخ و... از مسائل مهمی برای تردد در محورهای مختلف اصلی و فرعی منطقه هزارجریب است که امیدواریم با رعایت این مسائل، سلامت را برای خود و خانواده تضمین کنند.

این مسؤول اظهار کرد: برخی از افراد ناآشنا با محیط و منطقه کوهستانی با هدف تهیه عکس و فیلم و یا انجام کوهپیمایی، به مناطق کوهستانی می‌آیند که امیدواریم در شرایط فعلی به دلیل یخبندان بودن جاده و لغزندگی و همچنین ناآشنا بودن به محورهای مختلف و جاده‌ها از این سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

محمدیان ادامه داد: براساس گزارش‌های اعلام شده، در سال‌های گذشته برخی از افراد در بعضی از مناطق مازندران به دلیل آشنا نبودن به جغرافیای منطقه در برف و یخبندان گرفتار شدند که با کمک نیروهای امدادی نجات پیدا کردند اما این مسأله در منطقه هزارجریب نکا تاکنون گزارش نشده است.

وی افزود: هم‌اکنون با توقف بارش برف، نیروهای امدادی و راهداری همچنان در مناطق حضور دارند و همچنین از ورود غیرضروری افراد به مناطق جلوگیری می‌شود که این کار به دلیل افزایش سلامت شهروندان و افراد در منطقه انجام می‌شود تا خدای ناکرده دچار خسارت و مشکلات ناشی از آن نشوند.

بخشدار هزارجریب نکا گفت: احتمال بروز حوادث در روزهای برفی در همه مناطق مختلف کوهستانی وجود دارد که باید با حداقل رساندن ورود به این مناطق، همراه داشتن امکانات و تجهیزات لازم و همکاری با راهداران و نیروهای امدادی، این خطرات و حوادث را به حداقل ممکن برسانیم.

 انتهای پیام/86002/ک40/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : هزارجریب - منطقه - مناطق - مختلف - افراد - کوهستانی - بحران - خسارت - اعلام - امکانات - بخشدار - شرایط - امیدواریم - یخبندان - غیرضروری - نیروهای - محمدیان - افزود - جاده‌ها - محورهای - امدادی - حداقل - داشتن - تجهیزات - سلامت - همراه - ناآشنا - حوادث - همچنین - مسائل - همچنان - مسؤول - گذشته - ادامه - اظهار - ایجاد - روستایی - خودداری - سفرهای - شهروندان - رعایت -

نظر شما در مورد : تردد در محورهای هزارجریب نکا با زنجیرچرخ امکان‌پذیر است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها