مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10730 -تاریخ انتشار : شنبه 06 آذر 1395 -ساعت : 12:05

چاپ به اشتراگ گذاشتن
آغاز دومین مرحله جست‌وجوی 2 کوهنورد مالزیایی/ حضور سفیر مالزی در قله دماوند

رئیس هلال احمر آمل اعلام کرد

آغاز دومین مرحله جست‌وجوی 2 کوهنورد مالزیایی/ حضور سفیر مالزی در قله دماوند

مازندشورا: رئیس جمعیت هلال احمر آمل از آغاز دومین مرحله جست‌وجوی 2 کوهنورد مالزیایی از روز گذشته و حضور سفیر مالزی در قله دماوند خبر داد.

مازندشورا:جمشید نیک‌زاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، اظهار کرد: یک تیم کوهنوردی از کشور مالزی در روزهای گذشته به تعداد 12 نفر قصد صعود به قله دماوند را داشتند.

وی افزود: از این تعداد هشت نفر موفق به صعود بام ایران شدند و دو نفر به دلیل شرایط جسمی موفق به صعود نشده و فرد دیگر که هنوز مفقود هستند، صعود انفرادی داشتند.

رئیس جمعیت هلال احمر آمل بیان کرد: دو فرد گمشده تا ارتفاع حدود 5 هزار و 300 متر در راه صعود با اعضای گروه خود در ارتباط بودند و از آن پس ارتباط با دوستان‌شان قطع شد.

این مسؤول ادامه داد: یک تیم چهار نفره مجهز به تجهیزات کوهستانی و زمستانه در دور دوم جست‌‌وجو در حال تلاش هستند، هر چند دمای هوای قله دماوند بیش از منفی 30 درجه سانتیگراد بوده و سرعت باد حدود 60 کیلومتر بر ساعت گزار شد که این روند عملیات یافتن کوهنوردان مفقود شده را با مشکل مواجه کرده است.

نیک‌زاد با اعلام اینکه دو دوم جست‌وجوها از ساعت 10 صبح روز گذشته آغاز شد، ادامه داد: به همراه تیم تخصصی امداد کوهستان از آمل در دامنه دماوند حضور داشتم و با مساعد شدن شرایط جوی برای آغاز مرحله دوم عملیات جست‌وجو و نجات مفقودان مالزیایی وارد منطقه پلور شدیم.

وی با اشاره به حضور سفیر کشور مالزی، خانواده‌های مفقودان و نماینده سازمان امداد و نجات در محل فدراسیون کوهنوردی پلور، یادآور شد: نسبت به وضعیت جغرافیای منطقه و چگونگی عملیات جست‌وجو و نجات در مرحله اول که در تاریخ دوم آذر ماه انجام شد، گزارش‌هایی دادیم.

رئیس جمعیت هلال احمر آمل با اشاره به درخواست امدادرسانی به وسیله هلی‌کوپتر سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر طی دومین مرحله عملیات جست‌وجو، اظهار کرد: تیم عملیاتی پس از سوار شدن هلی‌کوپتر اقدام به گشت‌زنی دور قله دماوند و عکس‌برداری هوایی کردند.

نیک‌زاد گفت: نجاتگران در بالای یال مال‌خواران فرود آمده و با جست‌وجو اقدام به شب‌مانی کردند تا امروز صبح دوباره عملیات جست‌وجو آغاز شود.

انتهای پیام/86012/ب30


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : جست‌وجو - دماوند - عملیات - مرحله - امداد - جمعیت - مالزی - نیک‌زاد - ارتباط - ادامه - اشاره - اقدام - هلی‌کوپتر - منطقه - مفقودان - داشتند - اظهار - امروز - مالزیایی - دومین - کوهنوردی - گذشته - شرایط - اعلام - تعداد - مفقود -

نظر شما در مورد : آغاز دومین مرحله جست‌وجوی 2 کوهنورد مالزیایی/ حضور سفیر مالزی در قله دماوند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها