مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10739 -تاریخ انتشار : شنبه 06 آذر 1395 -ساعت : 14:08

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ارتقای خدمات پست از 10 سرویس به 700/ سرانه 8 درصدی پست در کشور

مشاور مدیر‌عامل پست کشور خبر داد

ارتقای خدمات پست از 10 سرویس به 700/ سرانه 8 درصدی پست در کشور

مازندشورا: مشاور عالی مدیر‌عامل پست کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۰ سرویس توسط پست انجام می‌شود، گفت: اجرای۷۰۰ خدمت توسط پست در دستور کار قرار دارد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، اسماعیل بوداغی بعد از ظهر امروز در نهمین جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به اینکه پست یکی از سازمان‌هایی است که قدمتی به بلندای تاریخ دارد، اظهار کرد: تاریخچه تشکیل پست از زمانی که دولت‌ها شکل گرفتند وجود داشت.

وی با بیان اینکه نام پست با نام بلند ایران شکل گرفت، تصریح کرد: با وجود تشکیل تمام نهادها پست همچنان باقی است و هنوز هم در کشورهای پیشرفته از پست بیشتر استفاده می‌کنند.

مشاور عالی مدیر‌عامل پست کشور با تأکید براینکه ساختار پست در دنیا به‌شکلی‌ است که با وجود تحولاتی که وجود دارد همچنان پست را به‌عنوان اثرات زیادی که برای جامعه دارد می‌شناسند، افزود: پست نهادی دولتی است و با وجود خصوصی‌سازی نهاد دولتی پست باقی ماند.

وی با اشاره به تغییراتی که در سال‌جاری در پست شکل گرفت، خاطر‌نشان کرد: در سال‌جاری 330 میلیارد مرسوله در دنیا جابه‌جا شد که 7 میلیارد آن به‌صورت امانت است.

بوداغی با تأکید بر اینکه اگر پست جایگاه خود را پیدا می‌کند می‌تواند زمینه اشتغال‌زایی را فراهم کند، تصریح کرد: سرانه پستی کشور هشت است و اگر کار به‌وجود بیاید می‌توان با اشتغال‌زایی در زمینه پست این رقم را ارتقا بخشید.

وی با اعلام اینکه از مجموع 330 میلیارد مرسوله سهم ایران تنها یک‌درصد است، افزود: پست کشور در 16 هزار نقطه در کشور در حال خدمت‌رسانی بوده و بخشی از آن در  حوزه شهری و بخشی هم روستایی فعال است که در مجموع شرکت پست در مازندران در یک‌هزار نقطه با مردم تماس دارد.

مدیر‌کل پست مازندران با اشاره به اینکه سرانه کشور ما هشت است،  اظهار کرد: این رقم یعنی هر ایرانی تنها هشت بار در سال با پست سر و کار دارد در حالی‌که متوسط سرانه پست در سایر کشورها 49 است.

وی با اشاره به اینکه با وجود تکنولوژی موجود دنیا به این نتیجه رسید در بسیاری از زمینه‌ها از پست استفاده کند، بیان کرد: این سرانه در سطح دنیا نشان‌گر یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی کشور محسوب می‌شود.

بوداغی از یکپارچه‌سازی شبکه توزیع با محوریت پست در کشور خبر داد و افزود: یکی از مباحثی که برای پست کشور ترسیم شد تشکیل پست پیشخوان و درگاه ارائه خدمات بود و قرار شد تا پست به‌عنوان یکی از ارکان دولت الکترونیک محسوب شود.

وی با تأکید بر اینکه قرار است تا جایی که امکان دارد از طریق پست الکترونیک‌ها جابه‌جا شود، گفت: با اجرای این طرح رابطه مردم با سازمان‌ها قطع شده و حاکمیت دولت الکترونیک اتفاق می‌افتد.

مشاور مدیر‌عامل پست کشور افزود: شرکت ملی پست ایران با مأموریت در صدد شد تا بحث فیزیکی و انتقال کالا و نامه را ارتقا بخشیده و حتی به جابه‌جایی پول نیز بپردازد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 10 سرویس توسط پست انجام می‌شود، تصریح کرد: با ساز و کارهای انجام شده قرار است تا 700 خدمت توسط پست اجرایی شود.

بوداغی در پایان با اشاره به اجرای خدمات پستی در روستاها گفت: طرح دولت الکترونیک از طریق پست از دستورات ریاست جمهور است.

انتهای پیام/86028/خ40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اینکه - اشاره - سرانه - افزود - بوداغی - تصریح - الکترونیک - میلیارد - تشکیل - مشاور - تأکید - خدمات - مدیر‌عامل - اشتغال‌زایی - زمینه - ارتقا - مازندران - اجرای - محسوب - جابه‌جا - مجموع - مرسوله - شهرستان - استفاده - همچنان - به‌عنوان - سرویس - سال‌جاری - دولتی - اظهار -

نظر شما در مورد : ارتقای خدمات پست از 10 سرویس به 700/ سرانه 8 درصدی پست در کشور

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها