مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10740 -تاریخ انتشار : شنبه 06 آذر 1395 -ساعت : 14:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پیش‌بینی‌ خسارت ۵۵ میلیارد تومانی برف در چالوس

فرماندار چالوس اعلام کرد

پیش‌بینی‌ خسارت ۵۵ میلیارد تومانی برف در چالوس

مازندشورا: فرماندار چالوس با تأکید بر اینکه هنوز خسارت‌های اصلی ناشی از بحران برف در این شهرستان برآورد نشده است، گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته خسارت احتمالی در این شهرستان ۵۵ میلیارد تومان است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، محمد‌ناصر زندی بعدازظهر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور مدیر‌کل پست استان مازندران برگزار شد، اظهار کرد: اهمیت نقش بسیج بر هیچ‌کسی پوشیده نیست چرا که بسیج نهاد اجتماعی برجسته است.

وی با اشاره به نقش بسیج در تمام عرصه‌ها، تصریح کرد: این نهاد از دوران هشت سال دفاع مقدس تا به‌ امروز در تمام زمینه‌ها به حمایت از دستگاه‌های اجرایی به‌پا خاست.

فرماندار چالوس با اشاره به ذهنیتی که از بسیج در فکر مردم ایجاد می‌شود اشاره کرد و افزود: در تأیید این امر همین بس است که امام خمینی (ره) نیز بسیج را شجره طیبه عشق نامیدند و بسیجی را ایثارگر و فداکار خواندند.

این مسؤول با بیان اینکه بسیج کسی ‌است که باید در تمام مأموریت‌ها حضور یابد، تصریح کرد: بسیج باید حافظ فرهنگی این نظام بوده و به تأسی از بسیجیانی که در طول هشت سال دفاع که از جان و مال خود گذشت امروز جان‌فشانی کند.

زندی خاطر‌نشان کرد: به پشتوانه بسیج است که امروز به اذعان دشمنان و مخالفان این نهاد در مقابل لشکرهای رسمی کلاسیک قابل مقابله نیستند و حضور میلیونی بسیجیان در تمام عرصه‌ها سبب استحکام این نظام شد.

وی با بیان اینکه بسیجیان در تمام عرصه‌های خدمت‌رسانی در کشور حضور پررنگ‌ دارند، اظهار کرد: در بسیاری از این اقدامات اعم از بسیج سازندگی، محرومیت‌زدایی و حتی در طرح واکسیناسیون طیور و فلج اطفال حضور دارند و هر جا برای این کشور ضرورت دارد اقداماتی انجام می‌دهند.

فرماندار چالوس با اشاره به پای کار بودن بسیجیان در حوادث طبیعی و غیر طبیعی، بیان کرد: به‌دلیل ارزشی بودن و حفظ ارزش‌های این نظام است که در می‌یابیم که اگر خون‌های فراوانی برای آبیاری نظام داده شد از خون بسیجیان بود و دشمنان می‌دانند که نمی‌توانند علیه این نظام کاری کنند.

این مسؤول با تأکید بر اینکه باید قدر این جایگاه را دانست، تصریح کرد: امروز هم بسیجیان باید با همان تفکر و سیره و با بصیرت وظایف خود را دانسته و به تأسی از همان بسیجیان پای کار بیایند.

زندی با بیان اینکه امروز غالب ملت ایران بسیجی بوده و در تمام صحنه‌ها حضور دارند، اظهار کرد: مدیران نیز با الگوپذیری از سیره بسیجیان آن‌هم بسیجی‌وار در مأموریت‌های خود که خدمت به‌مردم است وارد عمل شدند.

وی با تأکید بر اینکه تا بسیج هست این انقلاب بیمه بوده و هیچ گزندی به آن وارد نمی‌شود، تصریح کرد: باید جایگاه بسیج را به‌نسل‌های جدید معرفی کرده و با برجسته کردن ایثارگری‌های آنها در طول سال یادشان را زنده نگاه داشت.

فرماندار چالوس با اشاره به برگزاری یادواره شهدای شهرستان در روز رحلت پیامبر (ص)، تأکید کرد: دراین مراسم که در روز 28 صفر با حضور مشاور نظامی مقام معظم رهبری بر گزار می‌شود لازم است تا دستگاه‌های مختلف پای کار بیایند و یادواره‌ای در شأن شهدا و خانواده‌هایشان برگزار شود.

این مسؤول در ادامه با اشاره به وقوع بحران برف اخیر و بارش نزولات آسمانی در شهرستان چالوس، تصریح کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی در مورد وقوع این برف و باران دستگاه‌های خدمات‌رسان آمادگی لازم را به‌عمل آورده و به‌موقع پای کار آمدند.

زندی با تأکید بر اینکه تلاش تمام مدیران در این بحران برف ستودنی بود، اظهار کرد: آمادگی خوب و حضور به‌موقع مدیران دستگاه‌های اجرایی و خدماتی با همراهی و صبوری مردم نتیجه داد و مشکل خاصی در این شهرستان ایجاد نشد.

وی آمادگی دستگاه‌های اجرایی و صبوری و همکاری مردم را دو عاملی دانست که سبب شد برف و تبعات آن به‌سرعت جمع‌آوری شود، خاطر‌نشان کرد: با توجه به تجربه گذشته مدیران در مواقع بحرانی این‌بار از ابتدای بحران حضور پیدا کرده و با مدیریت اصولی و درست تا اندازه‌ای مشکلات را برطرف کردند.

فرماندار چالوس استفاده از تمام تجهیزات و ماشین‌آلات بخش‌های دولتی و خصوصی را در کاهش آسیب‌های مربوط به بحران برف ستودنی خواند و افزود: تنها مشکل موجود در شهرستان چالوس قطعی برق بود که به‌دلیل حجم سنگین برف بر روی سرشاخه درختان سبب شد تا برق در بسیاری از نقاط شهر قطع شود اما با همکاری اکیپ اداره برق بالغ بر 90 درصد برق متصل شد.

این مسؤول با اشاره به پاک‌سازی و عبور و مرور در شهرها و روستاها، ادامه داد: این موفقیت نیز با تلاش نیروهای خدماتی شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و پرسنل دستگاه‌های خدمات‌رسان و اجرایی محقق شد.

 زندی با انتقاد از افراد ناآگاهی که سعی داشتند تا با استفاده از فضاهای مجازی ستاد مدیریت بحران شهرستان را زیر سؤال ببرند، اظهار کرد: جلسه ستاد مدیریت بحران در مواقع عادی سال برای سنجش میزان آمادگی دستگاه‌های دولتی و خصوصی نیز برگزار می‌شود و این جلسات منوط به زمان وقوع بحران نیست که برخی سعی کردند تا از تشکیل نشدن جلسات مکرر در زمان وقوع بحران آن را آسیبی برای دستگاه‌های خدمات‌رسان جلوه دهند در حالی‌ که در این ایام حضور مدیران در پای صحنه بسیار مؤثرتر است.

وی با اعلام اینکه در بحران برف این‌روزها از هیچ دستگاه استانی کمک نگرفتیم خاطر‌نشان کرد: در جریان برف روزهای گذشته اقدام سریع دستگاه‌ها و مدیران را شاهد بودیم و حتی در روستاها نیز دهیاران از امکانات خود استفاده کردند و بحران برف با استفاده از امکانات شهرستانی مدیریت شد.

فرماندار چالوس با شاره به خسارت‌های ناشی از برف اخیر در این شهرستان، بیان کرد: اگر چه هنوز خسارت‌های اصلی برآورد نشده است اما براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته در حال حاضر 55 میلیارد تومان خسارت احتمالی به این شهرستان است.

زندی در پایان با بیان اینکه خسارت اصلی  به‌ویژه در قسمت باغات و درختان با برودت هوا و در روزهای آینده مشخص می‌شود، گفت: در حال حاضر 50 درصد باغات و درختان و محصولات شهرستان چالوس آسیب دید.

انتهای پیام/86028/خ40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : چالوس - شهرستان - بحران - اینکه - دستگاه‌های - بسیجیان - اشاره - فرماندار - امروز - مدیران - اظهار - تصریح - استفاده - تأکید - آمادگی - مدیریت - مسؤول - اجرایی - درختان - دارند - خسارت - خاطر‌نشان - خدمات‌رسان - برگزار - همکاری - خسارت‌های - صبوری - باغات - خدماتی - گذشته - امکانات - روستاها - ستودنی - خصوصی - دولتی - روزهای - جلسات - مواقع - به‌دلیل - ایجاد - افزود - بسیجی - عرصه‌ها - برجسته - اعلام - میلیارد - تأسی - دشمنان - بیایند - ادامه - پیش‌بینی‌های - دانست - جایگاه - بسیاری - طبیعی - به‌موقع -

نظر شما در مورد : پیش‌بینی‌ خسارت ۵۵ میلیارد تومانی برف در چالوس

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها