مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10744 -تاریخ انتشار : شنبه 06 آذر 1395 -ساعت : 14:32

چاپ به اشتراگ گذاشتن
کاهش 15 درصدی کشته‌شدگان حوادث رانندگی در مازندران

فرمانده انتظامی مازندران خبر داد

کاهش 15 درصدی کشته‌شدگان حوادث رانندگی در مازندران

مازندشورا: فرمانده انتظامی مازندران از کاهش 15درصدی کشته‌شدگان حوادث رانندگی در یک ماه گذشته در استان خبر داد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سردار سید محمود میرفیضی بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران، گفت: برای کاهش ترافیک و تردد ایمن باید بستری ایجاد شود تا خدمات مناسبی به مردم ارائه شود و در این راستا برای کاهش تلفات ناشی از تصادفات جاده‌ای و شهری، دستگاه‌های اجرایی باید با پلیس همکاری لازم را داشته باشند.

وی از کاهش 17 درصدی تصادفات منجر به فوت در سطح استان خبر داد و اظهار کرد: در آبان‌ماه امسال، آمار کشته‌شدگان حوادث رانندگی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 15درصد کاهش داشته است.

فرمانده انتظامی مازندران بر مشارکت و قانون‌‌مداری مردم با پلیس در کاهش حوادث تأکید کرد و افزود: پلیس به دنبال این است تا با مشارکت مردم و همه دستگاه‌‌های اجرایی سفری ایمن را برای شهروندان و رانندگان در جاده‌ها ایجاد کند.

این مسؤول با اشاره به اینکه برای کاهش حوادث رانندگی، آموزش همگانی باید در جامعه نهادینه شود، تصریح کرد: برای پیشگیری از حوادث، آموزش در اولویت برنامه‌ها قرار دارد که در این بخش نیازمند همکاری آحاد جامعه به‌ویژه همیاران پلیس، پلیس یاران جوان، فرهنگیان، راهوران محله و... هستیم.

میرفیضی با اشاره به ارتقاء سطح دانش و فرهنگ ترافیک در جامعه، از رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان وسایل نقلیه و شهروندان در معابر عمومی و محورهای مواصلاتی استان خبر داد.

وی با اشاره به ورود سامانه سرد و بارشی هفته گذشته به استان و بارش سنگین برف در محورهای مواصلاتی استان از امدادرسانی پلیس‌راه به رانندگان و مسافران گرفتار در برف خبر داد و ادامه داد: مأموران پرتلاش و جان برکف پلیس‌راه در طی چند روز گذشته و بحران برف و یخبندان با تمام وجود به خدمات‌رسانی و امدادرسانی به مردم فعالیت داشتند.

فرمانده انتظامی مازندران، به شهروندان و رانندگان وسایل نقلیه هشدار داد، با توجه به آغاز فصل سرما و احتمال مجدد بارش برف و لغزندگی جاده‌ها، رانندگان وسایل نقلیه، خودروهای خود را به لوازم و تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیرچرخ مجهز کنند.

انتهای پیام/86018/خ30


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حوادث - رانندگان - رانندگی - استان - مازندران - اشاره - انتظامی - جامعه - وسایل - نقلیه - فرمانده - شهروندان - محورهای - درصدی - میرفیضی - مواصلاتی - گذشته - پلیس‌راه - امدادرسانی - ترافیک - آموزش - مشارکت - اجرایی - کشته‌شدگان - تصادفات - ایجاد - جاده‌ها - همکاری -

نظر شما در مورد : کاهش 15 درصدی کشته‌شدگان حوادث رانندگی در مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها