مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10746 -تاریخ انتشار : شنبه 06 آذر 1395 -ساعت : 15:08

چاپ به اشتراگ گذاشتن
کشف 16 فقره کلاهبرداری از زوج جاعل در ساری

فرمانده انتظامی شهرستان ساری اعلام کرد

کشف 16 فقره کلاهبرداری از زوج جاعل در ساری

مازندشورا: فرمانده انتظامی شهرستان ساری از شناسایی و دستگیری زوج جاعل با 16 فقره کلاهبرداری خبر داد.

مازندشورا:زیدالله کاظمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، گفت: در پی شکایت یکی از بانک‌های شهرستان ساری مبنی  بر جعل، کلاهبرداری و ارائه اسناد و ضمانت‌نامه‌های جعلی، تحقیق و بررسی در این خصوص در دستور کار مأموران کلانتری 12 این فرماندهی قرار گرفت.

وی اظهار کرد: با تشکیل تیم عملیاتی و بررسی همه‌جانبه از نحوه انجام کلاهبرداری مشخص شد، متهمان با جعل امضا و مهر مؤسسات، ادارات و نهادهای دولتی، با تنظیم ضمانت‌‌نامه بانکی برای دریافت وام و یا ضمانت وام اقدام کردند و پس از دریافت وجه نقد و وام با ارائه آدرس‌های نادرست و مکان‌های جعلی موجب سردرگمی بانک‌ها برای دریافت مطالبات شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان ساری تصریح کرد: مأموران با انجام تحقیقات غیرمحسوس و شگردهای پلیسی، متهمان را شناسایی و در اقدامی غافل‌گیرانه دستگیر کردند.

این مسؤول اظهار کرد: جاعلان به نام‌های «ن ـ الف» و «زـ م» طی بازجویی‌های صورت گرفته به 16 فقره کلاهبرداری و انواع  جعل در مرکز استان اعتراف کردند که پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.

کاظمی از شناسایی و دستگیری سارق سابقه‌دار پارکینگ منازل مسکونی و کشف 15 فقره سرقت خبر داد و افزود: در پی تماس تلفنی از سوی شهروندان با مرکز فوریت‌های 110 مبنی بر حضور فردی در خیابان شهبند که در حال تخریب درب  پارکینگ یکی از ساختمان‌های  مسکونی است، بلافاصله مأموران کلانتری 13 ساری در محل حاضر شدند.

وی افزود: سارق که در محوطه پارکینگ مخفی شده بود، با حضور پلیس قصد متواری شدن از محل را داشت، که با هوشیاری مأموران متهم دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان بیان کرد: متهم به نام «ر ـ ک» که از سارقان سابقه‌دار است، در بازجویی‌های فنی و تخصصی پلیس به 15 فقره سرقت از پارکینگ‌ها و انبار واحدهای مسکونی در چند ماه گذشته اعتراف کرد که پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

کاظمی در پایان با تقدیر و قدردانی از همکاری خوب مردم با پلیس، از شهروندان خواست با ارائه اخبار و اطلاعات صحیح و به موقع به مرکز فوریت‌های 110، نیروی انتظامی را در رسیدن به اهداف پیشگیرانه یاری کنند.

انتهای پیام/86018/صا30


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرستان - مأموران - کلاهبرداری - انتظامی - فرمانده - تشکیل - دریافت - ارائه - کاظمی - مسکونی - پارکینگ - قانونی - معرفی - سابقه‌دار - شهروندان - فوریت‌های - مراحل - افزود - شناسایی - اظهار - کلانتری - بررسی - متهمان - دستگیر - اعتراف - بازجویی‌های - پرونده -

نظر شما در مورد : کشف 16 فقره کلاهبرداری از زوج جاعل در ساری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها