مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10752 -تاریخ انتشار : شنبه 06 آذر 1395 -ساعت : 16:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن
سرنوشت پدر و پسر دامدار چالوسی در هاله‌ای از ابهام

فارس گزارش می‌دهد

سرنوشت پدر و پسر دامدار چالوسی در هاله‌ای از ابهام

مازندشورا: با گذشت چهار روز از ناپدید شدن پدر و پسر چالوسی که برای جست‌وجوی دام‌های خود از روستای مازوپشته راهی جنگل‌های طلاجو شده بودند سرانجام بالگرد امداد و نجات هلال احمر به‌منطقه اعزام شد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، پدر و پسر دامداری که از ظهر چهارشنبه هفته گذشته برای یافتن چند رأس گاو خود راهی جنگل‌های مازو پشته و طلاجو شده بودند گرفتار بحران برف شده و ناپدید شدند.

با وجود تلاش اعضای خانواده، بستگان و امدادگران هلال احمر در این هوای سرد و برفی که حتی در قالب اکیپ‌های چند نفره در این برف و بوران به‌مناطق مورد نظر رفتند اما جست‌وجوها تاکنون بی‌نتیجه ماند و به‌همین علت اعضای خانواده و اقوام و بستگان مفقودان تصمیم گرفتند تا برای مشخص شدن تکلیف و پیدا کردن راه درست به فرمانداری شهرستان چالوس مراجعه کرده و مراتب اعتراض خود را از بی‌مهری مسؤولان مرتبط و در اختیار نگذاشتن امکانات و تجهیزات برای جستجوی گم‌شدگان اعلام دارند.

منوچهر سام‌دلیری 57 ساله و یوسف سام‌دلیری 27 ساله پدر و پسری هستند که به‌مدت 4 روز کسی خبری از آنها نداشته و در پی یافتن دام‌های خود به‌سرنوشت نامعلومی  دچار شدند.

افراد خانواده و اقوام نام‌بردگان که هم به بهانه اعتراض از بی‌توجهی مسؤولان برای یافتن نور دیدگانشان و هم برای تعیین راهکار اساسی به فرمانداری چالوس و آن هم در جمع مدیران حاضر در جلسه شورای اداری این شهرستان آمده بودند همگی با دل‌های نگران و غمگین خواستار مساعدت و همکاری برای یافتن و جستجوی این پدر و پسر بودند.

آنها با انتقاد از عدم حمایت هلال‌احمر در مورد ندادن بالگرد برای جستجوی گم‌شدگان با توجه به صعب‌العبور بودن مسیر آن‌هم به‌دلیل بارش برف سنگینی که هر گونه رفت و آمد را دچار اختلال کرده بود، علاوه بر اعزام بالگرد به‌منطقه خواستار ماشین‌آلاتی برای بازگشایی این مسیر برفی شدند تا خود با پای خود به‌جستجو ادامه دهند تا شاید عزیزانشان را بیابند.

با این تجمع اعتراض آمیز دستور اعزام بالگرد برای گشت هوایی از سوی فرماندار صادر شد و راهداری نیز با قرار دادن یک دستگاه گریدر برای بازگشایی مسیر وارد میدان شد و در حال حاضر جستجو برای یافتن مفقودان با حضور فرماندار چالوس، اکیپ هلال احمر و تعدادی از راه‌بلدان جنگل چالوس ادامه دارد.

*اعزام بالگرد برای جستجوی مفقودان

رئیس جمعیت هلال احمر چالوس شرایط بد آب و هوایی را از دلایل عدم استفاده از گشت هوایی برای جستجوی گم‌شدگان در جنگل‌های چالوس عنوان کرد و گفت: با وجود اینکه از زمان ناپدید شدن این پدر و پسر تاکنون اقداماتی با همکاری و همراهی روستائیان مازوپشته ، ذوات و سینوا برای یافتن آنان در جنگل‌های چالوس صورت گرفت اما به‌دلیل بارش برف سنگین در منطقه این تلاش‌ها بی‌نتیجه ماند.

کردگار محمودی‌فر با اشاره به اینکه روز گذشته یک‌فروند بالگرد به غرب استان مازندران برای انتقال محاصره‌شدگان در برف، حادثه‌دیدگان و مصدومان احتمالی ناشی از بحران برف به منطقه اعزام شده بود، تصریح کرد: قرار شد این بالگرد با گشت هوایی در زمینه جستجوی مفقودان چالوسی نیز وارد عمل شود اما با انتشار شایعاتی مبنی بر پیدا شدن این پدر و پسر از ادامه اجرای مأموریت بازماند.

وی با بیان اینکه در حال حضار تیم‌های امداد و نجات مشغول فعالیت در جنگل‌های چالوس هستند، افزود: بیش از 150 نفر نیز شامل امدادگران تیم‌های امداد ونجات کوهستان سیار، تخصصی و نیروهای محلی در تکاپو برای یافتن گم‌شدگان هستند.

رئیس هلال‌احمر شهرستان چالوس از اعزام بالگرد برای جستجوی این پدر و پسر در امروز خبر داد و گفت: هم‌اکنون تلاش و جستجو برای یافتن مفقودان هم با گشت هوایی و هم از راه بازگشایی مسیر‌های قابل پیش بینی توسط ماشین‌آلات راهداری ادامه دارد.

انتهای پیام/86028/خ30


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : چالوس - یافتن - جستجوی - بالگرد - مفقودان - هوایی - اعزام - ادامه - جنگل‌های - گم‌شدگان - شهرستان - بازگشایی - اینکه - خانواده - اعتراض - هلال‌احمر - به‌دلیل - راهداری - تیم‌های - امداد - منطقه - جستجو - همکاری - فرماندار - مسؤولان - اعضای - بستگان - ناپدید - بحران - چالوسی - گذشته - امدادگران - تاکنون - گزارش - سام‌دلیری - فرمانداری - اقوام - بی‌نتیجه - خواستار -

نظر شما در مورد : سرنوشت پدر و پسر دامدار چالوسی در هاله‌ای از ابهام

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*