مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10762 -تاریخ انتشار : شنبه 06 آذر 1395 -ساعت : 18:12

چاپ به اشتراگ گذاشتن
قطع سرشاخه‌های درختان مزاحم در مسیر انشعابات برق چالوس

فرماندار چالوس خواستار شد

قطع سرشاخه‌های درختان مزاحم در مسیر انشعابات برق چالوس

مازندشورا: فرماندار چالوس با اشاره به اینکه سرشاخه‌های برخی از درختان سبب قطعی برق در نقاطی از این شهرستان شد، گفت: شرکت برق باید در مدت 10 روز نسبت به قطع درختانی که در مسیر خط انتقال برق هستند با همکاری منابع طبیعی و شهرداری اقدام کند.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، محمدناصر زندی عصر امروز در نهمین جلسه شورای اداری این شهرستان با گرامی‌داشت روز وقف و نیروی دریایی، اظهار کرد: مسأله وقف باید در جامعه جدی گرفته شود و اثرات و برکات وقف باید برای مردم تبیین شود.

وی با اشاره به بحران برف اخیر، تأکید کرد: با توجه به اینکه بیشتر خسارت شامل کشاورزان و باغ‌داران بود بنابراین باید در حوزه بیمه کشاورزی تبلیغ شود تا کشاورزان با آگاهی از فواید بیمه کشاورزی وارد عمل شوند.

فرماندار چالوس با بیان اینکه از 2 هزار هکتار باغ کشاورزی در چالوس تنها حدود 25 هکتار آن زیر پوشش بیمه کشاورزی قرار دارد، تصریح کرد: باید این سطح را افزایش داد و برای آگاهی‌بخشی کشاورزان تلاش کرد زیرا بیمه حامی  خسارت‌دیدگان و مشکلات آنها است.

این مسؤول با قدردانی از تلاش‌های بی‌وقفه مسؤولان ادارات دولتی، غیردولتی و نیز همراهی مردم برای برون‌رفت از بحران برف چند روز گذشته در شهرستان، افزود: اگر چه در این چند روز در مناطقی از شهرستان با قطعی برق که علت آن نیز سنگین شدن سرشاخه‌ها به‌دلیل نشستن برق روی آنها بود روبه‌رو شدیم اما زندگی بیشتر مردم به حالت عادی بازگشت.

زندی با اشاره به اینکه سرشاخه‌های برخی از درختان سبب قطعی برق در نقاطی از شهرستان چالوس شد، تأکید کرد: در این‌باره شرکت برق موظف است تا ظرف مدت 10 روز با همکاری منابع طبیعی و شهرداران نسبت به قطع درختانی که در مسیر خط انتقال برق هستند اقدام کند.

وی از پوشش شایسته رخدادهای ناشی از بحران برف توسط اصحاب رسانه منطقه قدردانی کرد و گفت: در حال حاضر برخی از دستگاه‌های ذیربط باید سعی کنند تا فرم‌های حوادثی برای خسارت‌دیدگان تکمیل شده و برای بررسی به استان اعلام شود.

 فرماندار چالوس از برگزاری یادواره شهدای این شهرستان در روز 28 ماه صفر خبر داد و اظهار کرد: این یادواره در روز دوشنبه با حضور مشاور مقام معظم رهبری برگزار می‌شود و در این‌باره نیز ضرورت دارد تا همه اقشار مردم و مدیران حضور پیدا کنند.

این مسؤول در ادامه به  پیگیری مصوبات جلسات فرمانداری و حضور مدیران در تمام جلسات از سوی مسؤولان دستگاه‌های اداری و اجرایی تأکید کرد و افزود: برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی نیز برای تأکید بر حمایت از تولیدکنندگان داخلی ضرورت دارد تا بانک‌های عامل در شهرستان برای ارائه تسهیلات به سرمایه‌گذاران اقدام کنند و منتظر پیگیری استانی نشوند.

زندی در پایان پیگیری پروژه‌های عمرانی برای جذب اعتبارات را برای مدیران ضروری خواند و گفت: درباره کاهش آسیب‌های اجتماعی و به‌ویژه مسأله طلاق که این ‌روزها آمار زیادی را به ‌خود اختصاص داده است باید تدابیر جدی اندیشیده شود.

انتهای پیام/86028/ن30/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرستان - چالوس - تأکید - کشاورزی - کشاورزان - بحران - مدیران - پیگیری - اینکه - اقدام - افزود - مسؤولان - این‌باره - یادواره - جلسات - ضرورت - قدردانی - دستگاه‌های - خسارت‌دیدگان - اشاره - مسأله - اظهار - اداری - سرشاخه‌های - بیشتر - درختان - هکتار - فرماندار - مسؤول -

نظر شما در مورد : قطع سرشاخه‌های درختان مزاحم در مسیر انشعابات برق چالوس

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها